To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Mama uždaro vaiką į beprotnamį...

Mama uždaro vaiką į beprotnamį. Po savaitės skambina:
- Na, kaip sekasi?
- Gerai, maudomės, sako, jei būsim geri, tai ir vandens pripils!

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkant ilgiau negu 20 metų, storosios žarnos vėžio rizika padidėja net 30 proc.

Paprastasis kaštonas

Kaštonas - daugiametis, iki 30 m. aukščio medis su tankia kupoliška arba rutuliška laja. Stiebas iki 1 m. skersmens. Žievė tamsiai ruda, senų medžių atplaišiojanti stambiomis plokštelėmis. Kaštono ūgliai stiprūs, pumpurai stambūs ir sakuoti. Lapai sudėtiniai, iš 5-7 lapelių, 10-20 cm. ilgio, viršutinė jų pusė plika, apatinė prie gyslų plaukuota; rudenį pagelsta arba gelsvai paruduoja. Kaštono žiedai susitelkę į stačias, 20-30 cm. ilgio piramidiškas šluoteles. Vainiklapiai balti su rožiniais ir geltonais taškeliais. Žydi gegužės-birželio mėnesiais, o vaisiai prinoksta rugsėjo-
spalio mėnesiais. Vaisius - žalia, rutuliška su stambiais dygliais dėžutė. Dėžutė stambi, dygliuota, su 1-4 stambiomis, netaisyklingai rutuliškomis blizgančiomis sėklomi s- kaštonais. Dauginasi sėklomis ir šakninėmis atžalomis.

Kaštono tėvynė - Graikija. Adventyvinis(sulaukėjęs ir užneštas atsitiktinai) augalas. Auga derlinguose, drėgnuose, neužpelkėjusiuose dirvožemiuose. Žiemos šalčiams atsparus. Šviesomėgis. Auginamas parkuose, miestuose, soduose, sodybose, pakelėse. Dažnas. Kaštonas - medingas augalas. Žydėjimo metu jo žiedai būna aplipę bitėmis. Kaštono medus skystas, beveik bespalvis.

Vaistams vartojama kaštono žievė, vaisiai ir sėklos. Lygi, nesueižėjusi žievė lupama nuo lygių, nestorų šakų. Vaisiai renkami su kevalais, prieš jiems sprogstant. Žiedynai pjaunami, kai kekėje apatiniai žiedai visiškai pražysta, o viršutiniai dar neprasiskleidę. Sunokusios paprastojo kaštono sėklos renkamos rudenį, džiovinamos gerai vėdinamoje patalpoje arba džiovykloje ne aukštesnėje kaip 60°C temperatūroje.

Kaštono žievėje yra glikozidų: eskulino, eskuletino, fraksino; riebalinio aliejaus, rauginių medžiagų, saponinų. Vaisiuose- 5-8 proc. riebalinio aliejaus; folinės, nikotino, cholino, amino rūgščių; vitaminų: B1, B2, B6. Sėklose- spireozido, escino, riebalinio aliejaus, rauginių ir mineralinių medžiagų, fitosterolio, krakmolo, baltymų, vitamino C.

Paprastojo kaštono preparatai mažina kraujo krešėjimą, didina kraujagyslių pralaidumą, todėl naudojami trombozių profilaktikai ir gydymui. Jie vartojami nuo kojų venų aterosklerozės, varikozinio jų išsiplėtimo, kojų audinių pabrinkimo, hemorojaus, taip pat profilaktiškai, kad nesusidarytų trombai po gimdymo, įvairių operacijų ir kaulų lūžių atvejais.

Kaštono žiedų, žievės nuovirai vartojami nuo sąnarių skausmo, tulžies pūslės susirgimų,kraujuojant iš gimdos, sergant žarnyno uždegimu. Kaštono nuoviro kompresai dedami ant skaudančių sąnarių ir malšina jų uždegimą, taip pat dedami ant sumušimų bei patinimų. Kaštono žievės nuovirais ir tinktūromis gydoma sueižėjusios rankos ir kojos, šiurkšti ar riebi veido oda.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai