To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktarėli, mane dusulys kamuoja...

Bobutė pas gydytoją:
- Daktarėli, mane dusulys kamuoja.
- Gydytojas apžiūri bobulę ir nieko neranda. Klausia:
- O, sakykite, kada jus tas dusulys kamuoja?
- Kai bandau pasivyti troleibusą. - sako bobulė.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Uoslės praradimas gali būti ankstyvas Parkinsono ligos požymis, rašoma žurnale Annals of Neurology. Aštuonerių metų trukmės tyrime dalyvavo 2267 vyrai.

Plaukuotasis beržas

Plaukuotasis beržas - iki 20 m. aukščio nenusvirusiomis šakomis medis. Šakų žievė (tošis) stora ir balta. Jauni ūgliai plaukuoti. Plaukuotojo beržo lapai apvaliu pamatu, plaukuota apatine puse ir plaukuotais lapkočiais. Žiedai - žirginėliuose. Plaukuotasis beržas labai panašus į karpotąjį beržą.

Plaukuotasis beržas žydi gegužės mėnesiais. Vaisius - vienasėklis sparnuotas riešutėlis, kuris subręsta liepos-rugpjūčio mėnesiais, išsiaižo iki žiemos. Auga drėgnuose miškuose ir miškapelkėse. Retesnis už karpotąjį beržą. Vaistams naudojamas ir karpotasis beržas(Betula pendula). Šią rūšį nuo plaukuotojo beržo lengva atskirti pagal svyrančias šakas ir suaižėjusią liemens tošį. Šviesomėgis medis. Dažnas.

Vaistams vartojami abiejų beržų pumpurai ir lapai. Jauni lapai skinami gegužės mėnesiais, kol gležni ir kvapūs. Beržų pumpurai renkami dar neišsiskleidę kartu su šakutėmis kovo- balandžio mėnesiais. Džiovinami pavėsyje, atvirame ore, gerai vėdinamoje patalpoje arba džiovykloje, ne aukštesnėje kaip 25-30°C temperatūroje. Po to pumpurai nubraukiami ar nukuliami nuo šakučių ir kitų priemaišų. Išdžiuvusi žaliava yra malonaus kvapo, sutraukiančio skonio. Tinkamai laikoma vartotina dvejus metus.
Pumpuruose yra rauginių medžiagų, eterinio aliejaus, saponinų, vitamino C, organinių rūgščių, tanidų, cukraus. Lapuose yra iki 280 mg.  vitamino C, eterinio aliejaus, hiperozido, saponinų. Be to, pumpurai ir lapai turi antibiotinių medžiagų su stipriu bakteriocidiniu veikimu.

Galeniniai preparatai, paruošti iš beržo pumpurų ir lapų, vartojami kaip antiseptikai nuo grybelio. Jie skatina tulžies ir šlapimo išsiskyrimą, naudojami nuo dizenterijos ir chroniško viduriavimo. Tinka sergant inkstų, kepenų ligomis, esant patinimams dėl širdies nepakankamumo. Jais gydomi reumatas, taip pat kvėpavimo organų ligos: laringitas, bronchitas, tracheitas bei kosulys. Be to, jie vartojami kaip antiseptinė, atsikosėjimą lengvinanti ir prakaitavimą skatinanti priemonė.

Išoriškai nuoviras vartojamas kaip pavilgas egzemoms ir išbėrimams gydyti. Karštomis nuoviro voniomis gydomi sąnarių bei raumenų uždegimai.

Beržo degutas yra daugelio preparatų sudėtinė dalis. Jis turi antibakterinių medžiagų, naikina niežus, utėles, erkes. 10-30 proc. degutu gydomos parazitinės ir grybelinės odos ligos, sunkiai gyjančios žaizdos, spuogai, riebioji odos seborėja. Jo yra Višnevskio ir Vilkinsono tepaluose.

Aktyvuotos beržo anglies tabletės vartojamos kaip adsorbentas apsinuodijus, nes neleidžia toksinėms medžiagoms patekti į kraują. Aktyvuota anglis naudojama dujokaukių gamyboje.

Beržo vaistinė žaliava įeina į įvairius vaistažolių mišinius, pavyzdžiui., stimuliuojančius šlapimo išsiskyrimą ar gerinančius medžiagų apykaitą.

Liaudies medicinoje beržų pumpurai vartojami dar plačiau. Arbatos, nuovirai bei spiritinės ištraukos vartojami gydyti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei, aterosklerozei, širdies ir kraujagyslių, šlapimo pūslės ligoms, vandenligei, įvairiems pabrinkimams, podagrai, reumatizmui, odos ir peršalimo ligoms, žaizdoms, votims, egzemai.

Pumpurų ir lapų nuoviru plaunama galva. Jame esantis degutas ir kitos medžiagos dezinfekuoja odą, naikina pleiskanas, stiprina plaukų šaknis. Nuo stipresnės nuoviro koncentracijos plaukai gelsvėja.

Odą gerai masažuoja ir tonizuojančiai veikia perimasis beržine vanta. Tai sena lietuvių gydomoji ir kosmetinė priemonė pirtyje. Ji dezinfekuoja, masažuoja bei švelnina odą. Vanojantis iš vantos išsiskiria degutas, eterinis aliejus, kitos lakiosios medžiagos, kurios, patekusios į odos poras, ją dezinfekuoja, suaktyvina kraujo apytaką.

Pavasarinė beržo sula liaudyje laikoma labai vitaminingu gėrimu. Į sulą įeina eteriniai aliejai, sudėtingi glikozidų grupės junginiai, vitaminų kompleksas. Šis apysaldis gėrimas padeda pašalinti iš organizmo įvairias balastines medžiagas, iš jų ir druskas.
Sula naudinga ir sergant odos ligomis, tokiomis kaip egzema, neurodermitas, žvynelinė. Kartais ji ne tik geriama, bet tinka ir drėgniems tvarsčiams dėti sergant dermatitais, trofinėmis opomis, egzema.

Beržo mediena stipri, be branduolio, gerai poliruojasi, todėl naudojama baldams, fanerai, sportiniam inventoriui gaminti. Iš tošies gaminamos plūdės tinklams, varomas degutas. Iš beržų šakelių rišamos šluotos ir vantos.

Beržų sula turi vertingą savybę - ji sukelia rūgimą. Todėl visada buvo naudojama gaminant girą, vyną ir net šampaną.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai