To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Aštuoniasdešimtmetė bobutė...

Aštuoniasdešimtmetė bobutė pirmą kartą gyvenime atėjo pas ginekologą. Šis pasikrapštė ir rašo receptą. Bobutė baisiai įtariai nužvelgusi gydytoją, klausia:
- Anūkėli, o tavo mama bent žino, kuo tu čia užsiiminėji?

 

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nerimo sutrikimai, kuriems būdinga nuolatinė, įkyri, neracionali konkretaus objekto ar situacijos baimė, vadinami fobijomis. Fobijų yra apie 500 rūšių ir jos skirstomos į specifines ir ...

Miškinė dedešva

Miškinė dedešva - dvimetis, kai kada daugiametis 30-120 cm. aukščio žolinis augalas. Šaknis liemeninė. Dedešvos stiebas status arba kylantis, šakotas, plaukuotas. Lapai pražanginiai, smailiomis, karbuotai dantytomis skiautėmis, širdiškais arba nukirstais pamatais, ilgakočiai. Dedešvos žiedai dideli, rožiniai, 35-40mm skersmens, po 2-5 sukrauti lapų pažastyse. Žydi birželio-spalio mėnesiais. Vaisius - plokščias skeltavaisis.
Sėklos pilkšvos, beveik juodos arba tamsiai rudos. Auga dykvietėse, pakelėse, patvoriuose, daržuose.

Miškinė dedešva - Lietuvoje retai aptinkamas augalas. Iš graikiško žodžio (malachiso, malasso) - suminkštinti, palengvinti; (moloche, malache) - minkštas. Dedešvai vardas duotas atsižvelgiant į augalo gydomąsias savybes, nes kai kurios rūšys sušvelnina skausmus, palengvina kosulį.

Vaistams vartojama dar paprastoji dedešva (Malva neglecta) ir apskritalapė dedešva (Malva pusilla). Vaistinei žaliavai vartojami dedešvų žiedai ir lapai. Dedešvos žiedai
skinami kartu su taurelėmis, be žiedkočių, žydėjimo pradžioje, dar ne visiškai išsiskleidę. Lapai skinami tuo pačiu laiku, kaip ir žiedai, be lapkočių. Surinkta žaliava tuoj pat džiovinama pavėsyje arba džiovykloje, ne aukštesnėje kaip 40°C temperatūroje. Išdžiuvę žiedai išlieka melsvai violetiniai. Tinkamai laikoma žaliava vartotina dvejus metus.

Visose dedešvos dalyse yra daug gleivių- lapuose iki 5 proc.; organinių rūgščių, cukrų, eterinio aliejaus. Lapuose yra apie 120 mg. vitamino C, apie 51 mg. karotino. Žieduose - antocianinio glikozido malvino. Sėklose - 10-18 proc. riebalų.

Dedešvos žiedų ir lapų antpilas vartojamas nuo virškinamojo trakto ir bronchų uždegimo, sergant gerklės kataru, kosint. Dedešvos gleivės saugo virškinamojo trakto sieneles nuo dirginančių medžiagų.
Liaudies medicinoje dedešvos užpilu skalaujama burnos ertmė, užkimus; žiedų ir lapų arbata geriama nuo peršalimo. Dedešvos žiedų bei lapų šilti kompresai dedami ant patinusių, nudegusių vietų, iš jų ruošiamos kaukės.

Dedešvos žolė yra malonaus salstelėjusio skonio, todėl gali būti vartojama kaip daržovė salotoms, mišrainėms, žalia ir virta.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai