To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichiatrinės ligoninės pacientas atsisveikina su ligoninės direktoriumi...

Psichiatrinės ligoninės pacientas atsisveikina su ligoninės direktoriumi, kuris jam sako:
- Na, dabar, tamsta, jau esi visiškai sveikas ir negalvoji esąs Napoleonas.
- Tikrai taip! Jūs mane visiškai išgydėte!
- Na, tai viso geriausio!
- Viso! Tik norėjau jūsų paklausti, ar man nereikės mokėti alimentų Žozefinai?

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 3,1 mln. JAV 12-25 metų amžiaus asmenų vartoja vaistus nuo peršalimo ir kosulio svaiginimosi tikslais. Šis skaičius yra panašus kaip ir vartojančių LSD bei žymiai didesnis nei ...

Vaistai gali pridaryti daugiau bėdos nei naudos

Kartais šalutinė vaistų reakcija būna daug pavojingesnė už tais vaistais gydomas ligas. Todėl įspėjama vaistų nepirkti ir nevartoti nepasitarus su gydytoju, o įsigijus atidžiai skaityti informacinį lapelį.

Vaistai gali sąveikauti ne tik tarpusavyje, bet ir su vartojamu maistu ar gėrimais. Jų sąveika gali pasireikšti įvairiai: vaisto poveikis gali susilpnėti ar sustiprėti, jis gali sukelti nepageidaujamų šalutinių reiškinių. "Visuomet, kai gydytojai skiria vaistų, ypač jei tenka lankytis pas kelis specialistus, pasakykite jiems apie visus skirtus ar jau vartojamus medikamentus" - pataria vaistininkai.

Siūlo sudaryti sąrašą

Atėjus į vaistinę, rekomenduojama turėti visą tuo metu vartojamų vaistų sąrašą, ypač kai žmogus serga lėtinėmis ligomis. Apie kitus vartojamus vaistus vaistininkui pasakyti būtina net perkant nereceptinius, augalinius vaistus ar vaistažolių arbatas.

Vadinamųjų karštųjų gėrimų arba tablečių nuo peršalimo ir gripo negalima vartoti kartu su temperatūrą mažinančiais vaistais, nes į kombinuotų vaistų sudėtį jau įeina kelios veikliosios medžiagos. Viena iš jų - temperatūrą ir skausmą mažinanti veiklioji medžiaga, todėl galite vaistų perdozuoti. Tuomet be reikalo apkrausite inkstus bei kepenis cheminėmis medžiagomis, o tai gali grėsti rimtais sveikatos sutrikimais.

Kombinuotų vaistų nuo peršalimo, kurių sudėtyje yra pseudoefedrino negalima vartoti kartu su kai kuriais vaistais depresijai, psichikos sutrikimams, Parkinsono ligai gydyti.

Jei užklupo virusiniai susirgimai, pavyzdžiui gripas, temperatūrai mažinti nerekomenduojama gerti aspirino, nes jis skystina kraują. Todėl gali pasireikšti šalutinis poveikis, pavyzdžiui, iš nosies bėgti kraujas.

Aspirino dėl jo kraują skystinančių savybių negalima vartoti ir kartu su kitais kraujo krešumą slopinančiais vaistais.

Paracetamolio negalima vartoti kartu su vaistais greitinančiais skrandžio išsituštinimą, nes jis pagreitins paracetamolio rezorbciją ir poveikį.

Purškalų į nosį negalima naudoti ilgiau nei nurodyta, nes jie sutraukia kraujagysles nosies ertmėje. Ilgai naudojant purškalus, kraujagyslėms galima pakenkti, jos gali atrofuotis, sunykti. Purškalus paprastai rekomenduojama naudoti ne ilgiau nei savaitę.

Paprastai peršalus rekomenduojama gerti didesnes vitamino C dozes. Tačiau vitamino C negalima dėti į karštą arbatą, nes karštyje šis vitaminas suyra. Tirpinti jį reikia drungname vandenyje.

Trukdo įsisavinti vitaminus

Didžiausia klaida, kurią daro persišaldę žmonės, anot vaistininkų, yra ta, kad jie griebiasi antibiotikų. Antibiotikai gydo bakterinės kilmės infekcijas, bet ne virusines, todėl savarankiškai jų gerti negalima. Taip pat svarbu prisiminti, kad tetraciklino grupės antibiotikų negalima užgerti pienu arba tuo metu valgyti bet kokių pieno produktų - sūrio, varškės arba gerti kalcio preparatų, nes kalcis sumažina antibiotiko efektyvumą.

Geriant antibiotikus nuo infekcinių susirgimų tuo pačiu metu gerti vitaminų nėra prasmės, nes dėl antibiotikų poveikio organizmas jų neįsisavina. Vitaminų ir mineralų kompleksais organizmą reikia stiprinti po ligos, pabaigus gydymo antibiotikais kursą.

Kai kurie antibiotikai sutrikdo žarnyno veiklą, todėl tuo metu rekomenduojama gerti gerųjų žarnyno bakterijų preparatus. Tačiau juos reikia gerti ne kartu su antibiotikais, tačiau praėjus keletui valandų.

Gali neveikti kontraceptikai

Ne vienas nustemba išgirdęs vaistininkų įspėjimą, kad medikamentų, skirtų gydyti širdies ligas, negalima užgerti greipfrutų sultimis, nes jos gali sustiprinti vaistų poveikį. Tačiau

kai kurie skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai, kurių sudėtyje yra magnio, kalcio, aliuminio junginių, veikia atvirkščiai - silpnina kitų medikamentų poveikį. Jie neutralizuoja skrandžio rūgštį ir taip pablogina kitų vaistų pasisavinimą.

Pavyzdžiui, tetraciklino grupės antibiotikų, kai kurių širdies vaistų, aspirino, geležies preparatų organizmas nepasisavins geriant juos kartu su rūgštingumą mažinančiais vaistais. Todėl išgėrę rūgštingumą mažinančių vaistų, padarykite keleto valandų pertrauką.

Aktyvioji anglis ar panašūs žarnyno infekcines ar uždegimines ligas gydantys vaistai pasižymi toksines medžiagas absorbuojančiu poveikiu, todėl kitus medikamentus paprasčiausiai „nukenksmina".

Panašiai veikia ir vidurius laisvinantys vaistai. Todėl jų panaudoję turi būti itin atidžios moterys, kurios geria kontraceptines tabletes.

Nedraugauja su alkoholiu

Griežtų įspėjimų vaistininkai negaili ir alkoholio nevengiantiems žmonėms. Jei geriate alkoholį, nėra prasmės gerti vaistų. Alkoholis ne tik stabdo vaistų įsisavinimą. Vaistų ir alkoholio mišinys labai kenkia kepenims.

Itin dažnai kitą dieną po išgertuvių, kai skauda galvą, žmonės griebiasi paracetamolio. Tačiau šio medikamento ir alkoholio (kurio kitą dieną dar yra organizme) derinys itin kenksmingas kepenims.

Nuo alkoholinių gėrimų ir kai kurių antibiotikų mišinio gali parausti oda, smarkiau plakti širdis.

Su alkoholiu pavojinga gerti nervų sistemą veikiančius, antialerginius vaistus. Alkoholis sustiprins šių vaistų poveikį, žmogus bus dar labiau slopinamas. Alkoholis žymiai greičiau iš organizmo pašalina vitaminus ir mineralus.

Reikia vartoti su maistu

Jei širdies vaistų negalima užgerti greipfrutų sultimis, vartojant geležies preparatus rūgščios sultys kaip tik tiks. Geležis geriausiai įsisavinama esant rūgščiai terpei, todėl ją patartina vartoti kartu su vitaminu C. Geležies preparatų negalima užgerti arbata ar kava, nes šie gėrimai, taip pat pienas, kalcio preparatai suprastina geležies pasisavinimą. Geležies preparatus būtina vartoti prieš valgį.

Maisto papildus, vitaminų kompleksus reikia vartoti kartu su maistu, nes taip geriau pasisavinamos naudingos medžiagos. Juos reikia vartoti pirmoje dienos pusėje, ypač tuos, į kuriuos dedama tonizuojančių medžiagų. Pavyzdžiui, su bičių produktas, ženšeniu. Be to, vitaminai yra gana sunkiai virškinami, todėl jei jų išgersite vakare, nakčiai be reikalo apsunkinsite virškinimo sistemą.

Tuo tarpu kalcio preparatus kaip tik rekomenduojama vartoti vakare, nes tuomet jie geriau pasisavinami. Juos pasisavinti padeda vitaminas D.

Kad vaistus vartoti būtų saugu:

Sudarykite visų vartojamų vaistų, homeopatinių preparatų ir vitaminų sąrašą bei jį pateikite gydytojui.

Visus medikamentus, jei įmanoma, pirkite toje pačioje vaistinėje.

Niekada nevartokite nereceptinių vaistų nepasitarę su gydytoju ar vaistininku.

Atidžiai skaitykite vaistų vartojimo nurodymus.

Visada pasiteiraukite gydytojo, kokį paskirti vaistai gali turėti šalutinį poveikį ir kada dėl jo reikėtų susirūpinti.

Nenumokite į negalavimus ranka, manydami, kad dėl visko kaltas amžius, nuovargis ar paprasčiausia įtampa.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Piktina kalbos ,kad reikia pasitarti su gyd. Tokių jau vargu ar galima rast. Profilaktiškai tikrintis ,pačiam įtarus vieną ar kt. ligą galima tik daug daug pinigų turint,be to pačiam įtarti kokia liga kamuoja. Kai jau liga toli pažengusi ,pagalbos ,jei maišo pinigų neturi, irgi nerasi. Savu kailiu viską patyriau.

Piktina kalbos ,kad reikia pasitarti su gyd. Tokių jau vargu ar galima rast. Profilaktiškai tikrintis ,pačiam įtarus vieną ar kt. ligą galima tik daug daug pinigų turint,be to pačiam įtarti kokia liga kamuoja. Kai jau liga toli pažengusi ,pagalbos ,jei maišo pinigų neturi, irgi nerasi. Savu kailiu viską patyriau.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai