To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vaistinėje pirkėjas teiraujasi...

Vaistinėje pirkėjas teiraujasi:
- Ar turite vaistų nuo hemorojaus?
- Turime, prašau susimokėti kasoje, - sako vaistininkė.
- Gerai, o kol mokėsiu, jūs supakuokite vaistukus kaip galima gražiau. Juk dovana vis dėlto...

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Nerimauti dėl antenų neverta

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) ir jai pavaldžios įstaigos gauna nemažai gyventojų skundų dėl judriojo ryšio bazinių stočių elektromagnetinės spinduliuotės galimo poveikio sveikatai.

Skundžiamasi, kad tokių įrenginių atsiradimas jų gyvenamojoje aplinkoje nebuvo derintas su gyventojais, kad jie galėjo būti pastatyti nelegaliai. Labiausiai baiminamasi, kad šios antenos gali turėti neigiamos įtakos sveikatai, tačiau šie nuogąstavimai nepasitvirtina. Dažniausias pažeidimas, nustatomas skundų nagrinėjimo metu - leidimo-higienos paso neturėjimas, teigiama pranešime spaudai.

Normos nėra viršijamos

Gyventojai sunerimsta, kai jų gyvenamoje aplinkoje iškyla judriojo radijo ryšio bazinių stočių antenos, tačiau moksliniai tyrimai, atlikti Europoje, nepatvirtina jų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės neigiamo poveikio sveikatai. Juolab, kad teisės aktais nustatomos didesnės elektromagnetinių bangų normos, nei šios antenos iš tiesų skleidžia. „Šiuo metu Lietuvoje nustatyta elektromagnetinės spinduliuotės norma yra 10 µW/cm2. Tyrimų metu tenustatoma 0,1 µW/cm2, taigi nerimauti dėl šių antenų buvimo ant gyvenamojo namo stogo, nėra pagrindo," - teigia VVSPT Saugos kontrolės skyriaus vedėja Jurgita Suraučienė.

Visgi sunerimti reikėtų, jei minimos bazinės stotys yra įrengiamos gyvenamųjų ar visuomeninių pastatų balkonuose, lodžijose, terasose, jei nėra užtikrinta gyventojų sauga - nėra įspėjamųjų ženklų, taip pat ženklų, nurodančių, kad ant stogo leidžiama patekti tik įgaliotiems asmenims. Judriojo radijo ryšio bazines stotis taip pat draudžiama statyti ant gydymo paskirties pastatų.

Skundai nepagrįsti

„Didžioji dalis skundų, susijusių su elektromagnetinės spinduliuotės normos viršijimu, yra nepagrįsti, - teigia VVSPT atstovė. - Baimintis dėl galimos įtakos sveikatai pagrindo yra mažai, nes tokių skundų, kuriuos išnagrinėjus paaiškėtų, kad tam tikros radijo ryšio antenos skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė viršijo leistiną normą, iš viso nepasitaiko," - tvirtina ji. Nerimą kelia tai, kad judriojo radijo ryšio bazinių stočių savininkai nesilaiko teisės aktų reikalavimų. Patikrinimų metu nustatoma daugybė pažeidimų: su teritorinėmis visuomenės sveikatos priežiūros įstaigomis nesuderinami nei projektai, nei stebėsenos planai, neturima leidimo-higienos paso ar net nesikreipiama dėl jo įsigijimo, neatliekama radiotechninės dalies projekto visuomenės sveikatos saugos ekspertizė. Pasak VVSPT atstovės, judriojo radijo ryšio antenų savininkams nuolat primenama, kad jie privalo laikytis higienos normų reikalavimų, už pažeidimus jiems skiriamos nuobaudos, tačiau situacija mažai keičiasi.

Lietuvoje vertinama šimteriopai griežčiau nei Europoje

Gyventojams trūksta informacijos apie šių įrenginių poveikį. Patys bazinių stočių savininkai turėtų būti labiau suinteresuoti kaip įmanoma daugiau bendrauti su aplinkiniais gyventojais, leisti jiems susipažinti su atliktų tyrimų rezultatais, juolab, kad šių antenų įrengimo ir eksploatavimo sąlygas reglamentuojanti Lietuvos higienos norma „Judriojo radijo ryšio sistemų bazinės stotys" numato tokius reikalavimus. Be to, šiame dokumente yra nustatyta, kad judriojo radijo ryšio bazinių stočių savininkai patys turi organizuoti elektromagnetinės spinduliuotės matavimus pripažįstant tinkama naudoti naujai pastatytą bazinę stotį, keičiantis spinduliavimo kryptims, montavimo vietai bei techniniams režimams, atlikus modernizavimo darbus ir kitais atvejais. Tyrimų rezultatus jie privalo pranešti visuomenės sveikatos centrams.

Gyventojus turėtų nuraminti ir tai, kad Europoje yra leidžiama žymiai didesnė elektromagnetinės spinduliuotės norma nei Lietuvoje - Europoje ji siekia 1000 µW/cm2, o tai yra net šimtą kartų daugiau nei Lietuvoje.

Skundų nagrinėjimas - didelės išlaidos

2008 metais VVSPT ir jai pavaldžios įstaigos ištyrė 56 skundus dėl judriojo ryšio bazinių stočių ir tik 21 iš jų buvo pagrįstas (pasitvirtino skundai dėl įrengimo reikalavimų pažeidimų, bet ne dėl spinduliuotės viršijimo). Pasak J. Suraučienės, kiekvienas skundas, susijęs su judriojo ryšio bazinių stočių spinduliuote, - nemažos išlaidos valstybei. Skundo nagrinėjimo metu atliekami judriojo radijo ryšio bazinių stočių skleidžiamos mikrobangų elektromagnetinės spinduliuotės matavimai, kurie 2008 metais valstybei kainavo per 10 000 litų. „Suma gal ir nėra didelė. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad nė vienu atveju nebuvo nustatytas leistinų normų viršijimas. Tad šiuos tūkstančius buvo galima ir sutaupyti," - teigia VVSPT atstovė.

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, 2009 m. kovo 31 d. šalyje buvo sumontuotos 3789 judriojo radijo ryšio bazinės stotys. Šiais metais VVSPT jau gavo 10 skundų dėl šių sočių, nė vienu atveju nebuvo nustatytas elektromagnetinės spinduliuotės viršijimas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Nepriklausomi specialistai teigia, kad Lietuvoje kontroliuojančių institucijų turimi matavimo prietaisai matuoja TIK DALIES skleidžiamo spektro elektromagnetinių bangų intensyvumą. Taip pat teigiama, kad ta nustatytoji norma - 10 mikrovatų į kvad.cm jau sukelia pakitimnus lastelėse. Kaip atskirą pavyzdį dar galima paminėti ir šviną, kuris irgi turi "leistinas normas", nors jokių "saugių" užterštumo švinu kiekių net būti negali!! Štai Prienuose minėtos antenos iškeltos ant kultūros namų stogo. Pastatas yra dviejų aukštų ir stovi jisai gyvenamųjų penkiaaukščių kieme. Puiki elektromagnetinė stimuliacija! Mobiliojo ryšio kompanijos šluojasi milijoninius pelnus ir statosi antenas kur netingi.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai