To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Skrodimo išvados...

Skrodimo išvados:
- Kaip parodė skrodimas, žmogus numirė nuo skrodimo...

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Manoma, kad antiperspirantai (slopinantys prakaitavimą) dalyvauja krūties vėžio atsiradime. Dezodorantai tokio poveikio neturi.

Antidepresantai. Kas tai ir kada juos vartoti?

Antidepresantai - medikamentai, skirti depresijai gydyti. Jais nuotaikos sutrikimus gydytojai psichiatrai gydo jau daug metų. Tai yra receptiniai preparatai, kurių galima įsigyti vaistinėje tik tuomet, jei juos jums išrašė gydytojas.

Kada reikia vartoti antidepresantus?

Gydymas antidepresantais skiriamas tuomet, jei žmogus serga vidutine ar sunkia depresijos forma ir nemedikamentinis gydymas neduoda efektyvių rezultatų. Svarbu suprasti, jog norimas rezultatas gydantis antidepresantais gaunamas tik tuomet, kai šiuos medikamentus paskiria kvalifikuotas gydytojas psichiatras, atsižvelgęs į depresijos atsiradimo priežastis, formą bei simptomų sunkumą. Kartais, įvertinus paciento išsakytus skundus, psichiatrui nekyla abejonių dėl antidepresantų skyrimo, o kartais tampa aišku, jog pacientui jie visai nereikalingi, nes tokio paties gydymo efektyvumo galima pasiekti pacientą gydant psichoterapiniais metodais.

Kaip veikia antidepresantai?

Medikamentai, skirti depresijos gydymui, savo sudėtyje turi natūraliai smegenyse esančių neuromediatorių (serotonino, dopamino, noradrenalino), kurie yra atsakingi už žmogaus nuotaiką. Kadangi, sergant depresija organizme šių medžiagų trūksta, šį trūkumą reikia kompensuoti. Vartojant antidepresantus pakyla nuotaika, sumažėja nerimo jausmas, pagerėja apetitas, miego kokybė bei dėmesio koncentravimas. Be to antidepresantai ne tik sumažina esamus depresijos simptomus, bet ir sumažina depresijos simptomų atsiradimo ateityje tikimybę.

Ar antidepresantai turi šalutinį poveikį?

Deja, kaip ir visi medikamentai, antidepresantai turi šalutinį poveikį. Kartais pradėjus vartoti antidepresantus pacientai jaučia nuovargį, sunkiau užmiega, jaučia skausmą ar „sunkumą" skrandyje. Dažniausiai po trumpo laiko šis pašalinis poveikis dingsta. Visgi, jei vartodami antidepresantus pasijutote blogai, apie tai turite pranešti savo gydytojui.

Kada, pradėjus vartoti antidepresantus, galima tikėtis savijautos pagerėjimo?

Reikėtų nepamiršti, jog teigiamas šių vaistų poveikis pasireiškia tik po kelių savaičių.

Ką daryti jei po kelių savaičių nuo vaistų vartojimo pradžios savijauta nė kiek nepagerėja?

Pirmiausia, dėl to tikrai nereikėtų nerimauti. Yra labai daug antidepresantų rūšių, todėl kartais tenka išbandyti keletą jų rūšių, kol randami tinkamiausi.

Kada reikia nutraukti antidepresantų vartojimą?

Daugelis žmonių klaidingai mano, jog antidepresantus vartoti reikia tik tiek laiko, kol pagerėja savijauta.

Visgi, toks antidepresantų vartojimas nėra teisingas. Labai svarbu suprasti, jog antidepresantų poveikis yra trumpalaikis ir pajutus pagerėjimą, tai dar nereiškia, jog jūsų depresija dingo. Gydymo antidepresantais kursą parenka gydytojas, individualiai atsižvelgdamas į kiekvieno paciento ligos sunkumą, todėl jo būtina laikytis ir vartoti antidepresantus tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas.

Ar galima antidepresantus vartoti vaikelio besilaukiančioms moterims?

Deja, su nėščiosiomis nėra atlikti jokie vaistų saugumo bandymai, todėl negalima teigti, jog būsimoms mamoms vartoti antidepresantus yra visiškai saugu ir nekenksminga vaisiui. Nėščiosioms antidepresantai skiriami tik sergant labai sunkia depresijos forma.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai