To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, aš daugiau nebegaliu,- sako vyriškis, įėjęs į gydytojo kabinetą...

- Daktare, aš daugiau nebegaliu,- sako vyriškis, įėjęs į gydytojo kabinetą.- Aš užmiegu darbe.
- O kur jūs dirbate?
- Dirbu mėsos kombinate.
- Ir jūs užmiegate pjaudamas karves?
- Ne, karvių aš nepjaunu, aš skaičiuoju avis.

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 27 proc. moterų vėžį supranta kaip likimo rykštę. 21,3 proc. moterų mano, kad gimdos kaklelio vėžį lemia paveldimumas. 13,1 proc. kaip ligos priežastį, nurodo virusus.

Pelėsiai – ne tik estetinė problema

Pelija sienos, langai, lubos? Jaučiamas nemalonus pelėsių kvapas? Vadinasi, jūs turite „augintinį", vardu pelėsis.

Pelėsiai - tai grybai. Atsiradę patalpoje jie yra potencialūs žmogaus darbo ir gyvenamosios aplinkos blogintojai arba net ligų (kvėpavimo takų, alergijos, astmos ar kt.) sukėlėjai. Įprasta manyti, kad pelėsiai labiausiai kenkia būstui: darko apdailą, mažina konstrukcijų atsparumą ir pan. Tačiau pastaruoju metu įrodyta, kad pelėsių išskiriamos medžiagos gali pažeisti beveik visas žmonių ir gyvūnų organizmų sistemas. Net nedideliais kiekiais su oru ir maistu į organizmą patekusios pelėsių gaminamos nuodingos medžiagos (mikotoksinai) ilgainiui sukelia įvairias, pradinėje stadijoje sunkiai diagnozuojamas ligas.

Nustatyta, kad švariame kambaryje 1 kubiniame metre oro yra iki 500 grybų sporų. Vienos iš jų gali sukelti alergiją, kitos - plaučių ligas, migreną, alerginį rinitą (šienligę), bronchitą, astmą, patekusios į žarnyną - pakenkti virškinimo sistemai. Vaikai daug dažniau įsijautrina pelėsių sporoms nei suaugusieji.

Netinkamai naudojamos pelėsių pažeistos medžiagos gali sukelti trumpalaikį ir ilgalaikį poveikį sveikatai. Tai pasireiškia galvos skausmais, nerviniu dirglumu, nuovargiu, alerginėmis reakcijomis, peršalimo simptomais, infekcijomis, akių ašarojimu, odos perštėjimu, sloga, kosuliu, pneumonija, padidėjusiu jautrumu, astmos priepuoliais, viršutinių kvėpavimo takų dirginimu ir pan. Ne visiems asmenims pelėsių poveikis sveikatai vienodas. Vieniems pelėsiai nesukelia jokių sutrikimų, kitiems gali sukelti rimtus sveikatos pažeidimus. Labiausiai pelėsiams jautrūs yra kūdikiai, maži vaikai, nėščios moterys ir žmonės, kurių imunitetas yra nusilpęs.

Pelėsių plitimo priežastys

Padidėjusi drėgmės kondensacija. Idealios sąlygos pelėsiams augti susidaro tada, kai ant paviršių kondensuojasi drėgmė. Normaliai eksploatuojant patalpas kondensacijos neturi būti. Kondensatas kaupiasi ant šaltų sienų ir langų stiklų, tad pirmiausia reikalingas geras vėdinimas ir per didelės drėgmės šalinimas.

Prastas vėdinimas. Patalpas reikia vėdinti keletą kartų per dieną, ypač virtuvę, dar geriau - kas valandą. Kad nepelytų vonios sienos ir lubos, patartina nakčiai palikti praviras vonios duris -tuomet iš patalpos geriau išsisklaido garai ir šiluma.

Nepakankamas šildymas. Daugelio pelėsių rūšių vystymuisi aplinkos temperatūra yra +20 - +30 laipsnių. Kai kurios rūšys vystosi labai žemose temperatūrose. Jie gali pažeisti net šaldytuvuose ar šaldikliuose laikomus maisto produktus. Patalpų intensyvus šildymas padeda tik tuo atveju, kai patalpose yra padidėjus drėgmė ir ją reikia gerai išdžiovinti.

Susidaręs šalčio tiltas, kuomet pastato sienų siūlės yra nesandarios, taip pat būna lauko sienų kampuose, stogo ir sienos sandūroje, pirmojo aukšto grindų bei sienų susijungimuose. Šalčio tiltas susidaro, jei patalpoje prastai įstatyti ir užsandarinti langai, durys. Pasitaiko ir pačių langų profilių defektų.

Kaip kovoti su pelėsiais

Pelėsiai dažniausiai auga nepakankamai vėdinamose drėgnose patalpose. Jie plinta ant sienų, prie kurių prispausti baldai, kur sunkiai praeina oras, ant sienų, ant lubų, apie langus. Galbūt drėgmė patenka dėl jau minėto šalčio tilto. Norint panaikinti pelėsius, reikia šalinti jų priežastį - kondensacinę drėgmę (ji namuose atsiranda ir dėl laistomų gėlių, ir dėl to, kad vidaus patalpose skalbiama, džiovinama, gaminamas maistas, drėgmė padidėja net senus medinius langus pakeitus plastikiniais).

Taigi pirmiausia reikia:

-nustatyti pelėsio atsiradimo vietas ir priežastis;
-sumažinti padidėjusią drėgmę (jos šaltiniai gali būti išoriniai: stogai ir vandentiekio sistemos pratekėjimai, sienų įlūžimai, įtrūkimai, vandens kondensavimasis ant vamzdynų ir metalinių konstrukcijų ir pan.; vidinės drėgmės šaltinai: nepakankamas šildymas, nuolatinės optimalios temperatūros neužtikrinimas, netinkamas vėdinimas, drėgmės kondensavimasis ant šaltų paviršių);
-pelėsiai intensyviai auga tamsoje, todėl rūsyje, vonioje, tualete rekomenduotina laikyti nors ir minimalią degančią šviesą;
-apgenėti arti pastato esančius medžius, kurie visai nepraleidžia saulės šviesos - vėdinimas pagerės. Prakiurę ar užsikimšę lietaus nutekamieji vamzdžiai taip pat teikia pelėsiams reikalingą drėgmę.

Didelių pelėsių vietų naikinimą reikėtų patikėti specialistams, kadangi šiam darbui naudojamos cheminės medžiagos; netinkama elgsena su pelėsiais gali sukelti sveikatos problemų. Šalinant nedidelius pelėsių plotus naudojamos medžiagos, kuriose yra chloro. Tai yra sveikatai kenksminga medžiaga, todėl alergiški, jautrūs žmonės, sergantys astma ar kitomis kvėpavimo ligomis, turėtų būti atsargūs.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai