To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ką jūs darote?...

- Ką jūs darote? Reikėjo ištraukti visai ne tą dantį!
- Nusiraminkite, sinjore, pamažu ir prie jo prieisiu.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Švedijoje moterys vidutiniškai 17 metų skiria mokslui, vidutinė moterų gyvenimo trukmė - 83 metai. Nigerijoje moterys mokosi maždaug 3 metus, gyvena vidutiniškai 45 metus.

Kodėl pelija duonos gaminiai?

Kodėl batonas ir duona per 2-3 dienas sužiedėja, atsiranda žalsvos dėmės ir pelėsio kvapas? Batonas ir brangus, ir pigesnis, bet supelija dažnai net neišpakuotas. Laikome medinėse duondėžėse - gal reikia išpakuoti ir laikyti šaldytuve, bet tuomet jie sudžius?

KTU maisto instituto Mikrobiologijos mokslo laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Irena Mačionienė.

Batono pelijimas dažniausiai pasitaikantis duonos gedimas, kurį sukelia mikroskopiniai grybai, patekę ant iškepto duonos gaminio iš oro su dulkėmis. Nors duonos kepimo temperatūros pakanka mikroskopinių grybų sporoms sunaikinti, duonos gaminys gali būti pakartotinai užkrėstas aušinant, imant rankomis, nuo transportavimo įrenginių, pakuojant, nešvarių pjaustymo mašinų.

Mikroskopiniams grybams augti palanki temperatūra - 20 -25 °C. Jiems puikios sąlygos augti, kai ant gaminio paviršiaus kondensuojasi drėgmė. Gamybinio proceso metu karšti duonos gaminiai ataušinami, po to supakuojami, o pastaruoju metu ant duonos gaminių pakuočių yra skylutės - tai padeda pasišalinti drėgmei.

Ypač gerai mikroskopiniai grybai auga įvairiose plutos įtrūkimuose, plyšiuose. Ant nepažeistos plutos auga sunkiau, nes pluta sausesnė nei minkštimas. Jie veisiasi tuomet, kai duonos gaminio plutos drėgnis didesnis kaip 20 procentų.

Užterštos pjaustymo mašinos, drėgmė pakuojant produktą, batono laikymas šiltoje ir drėgnoje vietoje - tai sąlygos mikroskopiniams grybams veistis. Pelėjimas prasideda esant per dideliaim duonos gaminio drėgniui, per ilgam gaminių laikymui.

Duonos gaminius laikyti patariama sausoje, vėsioje vietoje. Tai gali būti duoninė ar spintelė. Geriau laikyti maišelyje, kurį kas dvi dienas reikia keisti. Reikia prižiūrėti duoninę, jei joje buvo supelijusio duonos gaminio, tai ji gali būti užteršta mikroskopinių grybų sporomis. Kovoti su mikroskopinias grybais sudėtinga.

Patartina pirkti neraikytą batoną ir tokį kiekį, kad suvartotume per porą dienų.

Kai kurios mikroskopinių grybų rūšys gali gaminti mikotoksinus. Todėl pradėjusį pelyti batoną geriau išmesti, o ne apipjaustyti ir suvalgyti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai