To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Greitoji? - Taip...

- Greitoji?
- Taip.
- Greitai atvažiuokite. Mano žmonai prasidėjo baltoji karštinė!
- O kaip jūs nustatėte?
- Čia pilnas kambarys velnių, o ji nieko nemato...

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Mokslinis tyrimas nustatė, kad studentai, kurie reguliariai žaidžia kompiuterinius žaidimus, greičiau apdoroja informaciją, gali vienu metu pastebėti daugiau objektų, greičiau persijungia ...

Depresija ir moterys

Kodėl moterims tikimybė susirgti depresija yra didesnė nei vyrams?

Moterims depresija diagnozuojama dukart dažniau nei vyrams - JAV, remiantis Nacionalinio psichinės sveikatos instituto (National Institute of Mental Health) duomenimis, beveik 30 procentų moterų skundžiasi depresijos simptomais.

Ir nors tiek vyrų, tiek moterų simptomai mažai skiriasi, tačiau moterys dažniau jaučia nerimą, kaltę, persimiega, joms padidėja apetitas, priaugama svorio.

Depresija: Kodėl vis daugiau moterų ja serga?

Tyrėjai vis dar ieško atsakymų, kodėl moterims depresija pasireiškia dažniau nei vyrams, bet jau įrodyta, jog vienos iš priežasčių yra šios:

  • Hormonų svyravimai. Visą moters gyvenimą hormonų lygiai kinta. Hormonų svyravimai, pasireiškiantys brendimo laikotarpiu, prieš menstruacijas, neštumo ir menopauzės metu, gali įtakoti cheminius pokyčius smegenyse, nuo kurių priklauso emocijos ir nuotaika, kas gali sukelti susirgimą,
  • Priešmenstruacinis sindromas. Sunkaus priešmenstruacinio sindromo atveju, moterims prieš menstruacijas gali pasireikšti depresija ir kiti simptomai. Dar nėra žinoma kodėl, bet kai kurios moterys tokiems hormoniniams pokyčiams yra jautresnės už kitas.
  • Nėštumas ir gimdymas. Po gimdymo gali pasireikšti pogimdyvinė depresija. Ji susijusi su hormoniniais ir fiziniais pokyčiais po gimdymo, taip pat su staiga atsiradusia atsakomybe už kūdikį.
  • Reakcija į stresą. Depresinį periodą taip pat gali iššaukti ir mylimo žmogaus mirtis, liga, komplikuoti santykiai su artimais žmonėmis ar kita stresinė gyvenimo situacija. Po panašios patirties moterys stresą jaučia ilgiau, kas padaro jas labiau pažeidžiamas.
  • Pernelyg gilūs apmąstymai. Moterys dažnai yra linkusios į perdėtai ilgus ir gilius apmąstymus, pakartotinai susitelkiant ties sielvarto simptomais ir jo priežastimis. Įrodyta, jog tokia mąstysena tik sukelia dar rimtesnę depresiją.
  • Kontraceptinės tabletės. Kontraceptikų gėrimas, ypač turinčių didelį progesterono kiekį, taip pat gali būti depresijos priežastis.

Depresija: Kaip ją įveikti?

Daug moterų gyvena su depresija net neieškodamos pagalbos. Tačiau ją įmanoma išgydyti, ir gydymo pagalba toliau gyventi laimingesnį ir produktyvesnį gyvenimą. Jūsų gydytojas gali diagnozuoti ir gydyti jūsų ligą, ar nukreipti jus pas kompetetingą psichinės sveikatos specialistą, kuris žinos, kokį gydymą taikyti.

Jūsų gydytojas kartu su jumis išsiaiškins simptomus, bei ieškos medicininių priežasčių, galėjusių sukelti depresiją. Jis taip pat paklaus:

  • Ar gerai miegate?
  • Ar nesiskundžiate apetitu?
  • Ar jūsų svoris nepasikeitė?
  • Ar jaučiatės energingas?
  • Ar sugebate susikaupti?
  • Ar jums sunku sutelkti dėmesį?

Jei šiose srityse būsite pastebėję sunkumų, jūsų gydytojas taip pat norės žinoti, kiek tai paveikė jūsų gyvenimą.

Jei jūsų depresiją visgi reikės gydyti, veikiausiai tai bus daroma antidepresantais ir psichoterapija. Antidepresantai veikia chemines medžiagas smegenyse, atsakingas už nuotaiką ir emocijas. Psichoterapijoje, arba „kalbos terapijoje", terapeutas mokys jus keisti savo mąstymą ir elgesį, kad galėtumėte sumažinti depresijos požymius.

Depresijos gydymas nebūtinai ims veikti iš karto, tačiau galite tikėtis laipsniško savo nuotaikų pagerėjimo. Gydymo metu rūpinkitės savimi, stenkitės užsiimti veikla, kuri jums patinka, bei atidėkite bet kokius gyvenimą keičiančius sprendimus - kaip skyrybas ar darbo keitimą - vėlesniam laikui, kai jausitės geriau.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai