Naujausi straipsniai
Močiutė su vaikaičiu vėl atėjo pas gydytoją...Močiutė su vaikaičiu vėl atėjo pas gydytoją.
Vaistų paieška
|
Depresijos tipai
2012, Vasaris 15 - 10:02
Visi depresijos tipai yra skirtingi. Dažniausiai pasitaikantys tipai yra didžioji arba klinikinė depresija ir chroniška depresija arba distimija. Tačiau yra ir kitų depresijos tipų, ir visi turi specifinius ženklus, simptomus ir gydymą. Kas yra didysis depresinis sutrikimas? Remiantis Nacionalinio psichinės sveikatos instituto duomenimis, didįjį depresinį sutrikimą charakterizuoja šių savybių rinkinys: negalėjimas dirbti, miegoti, mokytis, valgyti ir negalėjimas džiaugtis anksčiau patikusiais dalykais. Normalu porą dienų jaustis liūdnam, vienišam ar bejėgiui. Tačiau didžioji depresija visiškai išveda iš rikiuotės, trukdo normaliai funkcionuoti. Klinikinės depresijos epizodas gali pasitaikyti tik vieną kartą gyvenime, bet jis linkęs kartotis. Vieni iš didžiosios depresijos simptomų taip pat gali būti prislėgta nuotaika ar susidomėjimo praradimas. Simptomai turėtų pasirodyti kasdien arba beveik kasdien mažiausiai 2 savaites. Taipogi, depresijos simptomai turi sukelti kliniškai pastebimą sielvartą ir žmogaus funkcionavimo pažeidimus. Simptomai negali priklausyti nuo tiesioginio medžiagų poveikio - piktnaudžiavimo vaistais, narkotikais - ar medicininės būklės, kaip hipotiroidizmas, bei atsirasti per 2 mėnesius nuo artimo žmogaus mirties. Kas yra chroniška depresija arba distimija? Chronišką depresiją, arba distimiją, charakterizuoja ilgą laiko periodą (2 metus ar daugiau) trunkanti prislėgta nuotaika. Chroniška depresija nėra tokia sunki kaip didžioji depresija ir paprastai neišveda žmogaus iš rikiuotės. Sergant distimija ar chroniška depresija, gyvenimo bėgyje gali pasitaikyti vienas ar daugiau didžiosios depresijos epizodų. Kas yra atipinė depresija? Pagrindiniai atipinės depresijos simptomai:
Tuo tarpu įprastinė depresija pasižymi visa persmelkiančiu liūdesiu. Kas yra bipoliarinė depresija ar maniakinė depresija? Bipoliarinis sutrikimas, kartais vadinamas maniakine depresija, yra sudėtingas nuotaikos sutrikimas, kuris svyruoja nuo klinikinės depresijos iki perdėto nuotaikos pagerėjimo ar manijos. Yra 2 bipoliarinio sutrikimo tipai: bipoliarinis I ir bipoliarinis II. Pacientų su bipoliariniu I sutrikimu ligos istorijoje yra bent vienas manijos epizodas su arba be žymių depresijos epizodų. Pacientų su bipoliariniu II sutrikimu ligos istorijoje yra bent vienas manijos epizodas su didžiosios depresijos atveju ir bent vienu hipomanijos (švelnaus nuotaikos pakilimo) epizodu. Kuo sezoninė depresija skiriasi nuo kitų depresijos tipų? Sezoninė depresija, dažnai vadinama sezoniniu emociniu sutrikimu - tai depresija, kiekvienais metais pasireiškianti tuo pačiu metu. Ji paprastai prasideda rudenį ar žiemą, o baigiasi pavasarį ar ankstyvą vasarą. Reta sezoninės depresijos forma, žinoma „vasaros depresijos" pavadinimu, prasideda vėlyvą pavasarį ar anksti vasarą, ir baigiasi atėjus rudeniui. Ar psichozinė depresija yra rimta? Sergant psichozine depresija, prie įprastų depresijos simptomų dar prisideda neadekvatus tikrovei mąstymas arba kiti psichozės simptomai. Kyla konfliktas su realybe. Psichozinės depresijos pacientams pasireiškia haliucinacijos ir iliuzijos. Kas yra pogimdyvinė depresija? Maždaug 75 proc. motinų pasireiškia tam tikras liūdesys pagimdžius. Bet maždaug vienai iš dešimties išsivysto rimtesnis sutrikimas, vadinamas pogimdyvine depresija. Kaip teigia Nacionalinis psichinės sveikatos institutas, pogimdyvinė depresija diagnozuojama, kai mėnesio po gimdymo laikotarpyje jaunai motinai išsivysto ryški depresija. Svarbu, kad pasikalbėtumėte su savo gydytoju, nepriklausomai nuo to, kokius depresijos simptomus pastebite. Tiksli medicininė diagnozė ir veiksmingas gydymas kovojant su depresija yra lemiami.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą