To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Prie baro susitinka užkietėjęs...

Prie baro susitinka užkietėjęs medžiotojas ir gydytojas. Medžiotojas:
- Ar žinote, ką aš šiandien pašoviau?
Gydytojas:
- Taip, aš tik ką jį perrišau.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Naujasis atradimas padės dar efektyviau gydytis patiems

Mokslininkai atrado revoliuciniu vadinamą terapijos būdą, kuris šimteriopai sustiprina organizmo gebėjimus pačiam pagydyti sunkios ligos ar traumos pažeistus audinius.

Šis D. Britanijos mokslininkų atradimas remiasi dirbtiniu organizmo išskiriamų kamieninių ląstelių, atstatančių pažeistus organus po ligos ar smarkaus sužeidimo, kiekio padidinimu, praneša dienraštis „Daily Telegraph". Farmakologiškai tokių ląstelių skaičių galima padidinti daugiau nei 100 kartų, tad mokslininkai tikisi, jog tokia terapija, kuri jau vadinama revoliucine, leis greičiau pasveikti po širdies infarkto, rimtų sužalojimų ar kitų organų pažeidimų.

Pasak dienraščio, susirgus ar susižeidus mūsų kaulų čiulpai „mobilizuoja" skirtingų tipų kamienines ląsteles, kad šios padėtų išgydyti ir atstatyti pažeistos organizmo vietos audinius. Londono Imperinio koledžo mokslininkai atrado, kad tam tikrų vaistų derinys gali labai sustiprinti tokią organizmo savisaugos reakciją.

Ši terapija, jau sėkmingai išbandyta su laboratorinėmis pelėmis, remiasi tam tikrais preparatais, kurie priverčia kaulų čiulpus „skelbti pavojų" ir siųsti į „nelaimės vietą" skirtingų tipų kamienines ląsteles.

„Organizmas save gydo visą laiką. Mes žinome, kad oda vėl užsitraukia sužeidimo vietoje, panašūs procesai vyksta ir organizmo viduje, kur patruliuoja kamieninės ląstelės ir prireikus atlieka „remonto darbus", - dienraščiui sakė Londono Imperinio koledžo Nacionalinio širdies ir plaučių instituto daktarė Sara Rankin, viena šio tyrimo bendraautorių. - Tačiau tais atvejais, kai audiniai būna labai smarkiai pažeisti, organizmo gebėjimai pasigydyti pasiekia savo ribą. Mes tikimės, kad papildomų kamieninių ląstelių išskyrimas, kaip pavyko padaryti eksperimentuojant su pelėmis, leis potencialiai pasitelkti bet kokį organizmui reikalingų kamieninių ląstelių kiekį, kad būtų galima sustiprinti galimybę „užlopyti" pažeistas vietas ir paspartinti audinių atstatymo procesą".

Tyrimą atlikusi Imperinio koledžo mokslininkų grupė, apie savo atradimą užvakar pranešusi žurnale „Cell Stem Cell", mano, kad jiems pavyks taip „mobilizuoti" skirtingų tipų kamienines ląsteles priklausomai nuo to, kokie audiniai bus pažeisti.

Mokslininkai taip pat tikisi, kad naudojant tokią terapiją jiems pavyks įveikti ir autoimunines ligas, tokias kaip reumatoidinis artritas, kai organizmą „atakuoja" jo paties imuninė sistema. Tam būtų naudojamos specifinės kamieninės ląstelės, stabdančios imuninės sistemos mechanizmą.

Dabar Londono Imperinio koledžo specialistai nori patikrinti, ar dėl vaistų poveikio į kraują išskirtos papildomos kamieninės ląstelės - „remontininkės" iš tiesų paspartina infarktą patyrusių pelių širdies audinių atstatymą ir koks yra tokio poveikio mastas. Mokslininkų teigimu priklausomai nuo šių tyrimų rezultatų klinikiniai naujojo terapijos būdo bandymai su žmonėmis gali būti pradėti per artimiausius 10 metų.

Labdaros organizacijos „British Heart Foundation", parėmusios Imperinio koledžo mokslininkų tyrimą, medicinos direktorius profesorius Peteris Weissbergas pareiškė, kad atradimas gali paskatinti reikiamo kiekio ir tipo kamieninių ląstelių, kurios gali atitaisyti širdžiai padarytą žalą, išskyrimą į kraują, rašo „Daily Telegraph".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai