To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Studentas gydytojui...

Studentas gydytojui:
- Daktare, padėkite, aš apsinuodijau!
- Kaip tai atsitiko?
- Iš pradžių mes išgėrėm degtinę, paskui vyno, tada alaus, o po to aš apsinuodijau sausainiu...

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Embriono kamieninių ląstelių studijoms – žalia šviesa

JAV Federalinė reguliavimo tarnyba mokslininkams leido išsiaiškinti, ar ląsteles yra saugu naudoti gydant stuburo traumas.

CNN cituotas „Geron korporacijos" vadovas daktaras Thomas Okarma teigė, kad pirmuosius žmogaus embriono kamieninių ląstelių tyrimus būtų galima pradėti atlikinėti jau 2009 metų vasarą.

Teigiama, kad bandymuose dalyvaus sunkiausias stuburo traumas patyrę ligoniai.

„Tokios stuburo traumos, po kurių nėra jokių galimybių išgyti", - apie būsimus tyrimo objektus kalbėjo Th. Okarma. Jis teigė, kad tyrimo tikslas yra ne tik nustatyti, ar gydymui yra saugu naudoti kamienines ląsteles, tačiau ir fiksuoti, kaip tok i os priemonės padeda sužeistajam.

Tyrimuose dalyvaus nuo 8 iki 10 visiškai paralyžiuotų pacientų, kurių stuburas pažeistas tarp trečiojo ir dešimto jo slankstelių bei tie, kurie stuburo traumą patyrė neseniau nei prieš dvi savaites. Bandymuose bus naudojamos nepanaudotos kamieninės ląstelės iš dirbtinio apvaisinimo klinikų.

Kamieninių ląstelių pagrindu mokslininkai sukūrė skaidulas, vadinamas oligodendricitais, kurios yra nervinių skaidulų pirmtakės. Šios ląstelės gamina nervinių ląstelių apsauginį sluoksnį - mieliną. Mokslininkai šias ląsteles įšvirkš tiesiai į pažeistą stuburo vietą.

Embrioninės kamieninės ląstelės, dar vadinamos „tuščiomis" ląstelėmis, randamos keturių penkių dienų senumo embrione. Jos turi savybę pavirsti bet kuria kita kūno ląstele. Tačiau iš embriono ištraukus šias kamienines ląsteles jis žūsta. Būtent dėl to šie tyrimai medicinoje pastarąjį dešimtmetį buvo laikomi pačiais kontraversiškiausiais.

Penktadienį leistus bandymus 2001 metais uždraudė tuometinė JAV prezidento George`o W. Busho administracija.

Mokslininkai tikisi, kad naujasis JAV prezidentas Barackas Obama sušvelnins ankstesnius apribojimus, o tai praplės galimybės gydant Alzhaimerio, Parkinsono ir diabetą ligas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai