To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką...

- Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką, ir jis man patarė...
- Na taip, žinoma, prieš tai, kad nueitumėt pas gydytoją, Jūs nuėjot pas vaistininką,- sako supykęs daktaras.- Įdomu, kokį gi kvailą patarimą jis Jums davė?!
- Jis patarė man kreiptis į daktarus...

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Prancūzijos, JAV ir Islandijos mokslininkai nustatė genomo sritį, kurio genai apsprendžia ar rūkantis asmuo sirgs plaučių vėžiu. Rūkymas sukelia devynis iš dešimties plaučių vėžio ...

Migrena

Migrena - tai epizodiškai pasikartojantis galvos skausmas, kurį lydi beveik bet kurios organizmo sistemos simptomai. Migrena - tai viena dažniausių ligų; apie ją buvo žinoma prieš daugiau nei tūkstantį metų. Šia liga serga apie 15 - 20 proc. visų žmonių. Žymiai dažniau serga moterys, tačiau gali sirgti ir vyrai. Dažniau srega jauni žmonės.

Priežastys

Skausmą generuojanti ir jo suvokimo sistema - labai sudėtinga, ji apima įvairius neurotransmiterius, tam tikrų medžiagų pokyčius smegenyse. Tikslūs migreninio skausmo mechanizmai ne visai žinomi, nors jį aiškina net kelios teorijos. Migrenos esmė - neuronų uždegimas bei kartu atsiradęs galvos kraujagyslių išsiplėtimas. Migrenos atsiradimui įtakos turi hormoniniai pokyčiai. Todėl brendimo bei menopauzės metu priepuoliai padažnėja.

Kas išprovokuoja migrenos priepuolį?

Yra teorija, kuri teigia, kad priepuolį gali išprovokuoti magnio trūkumas organizme. Pastebėta, kad priepuoliai dažniau prasideda dėl streso, tam tikro maisto, prieš menstruacijas.

Požymiai

Priklausomai nuo ligos simptomų bei vietos, kur pasireiškia pažeidimas, yra kelios šios ligos rūšys: su aura, be auros, hemipleginė, oftalmopleginė, tinklainės migrena.

Migrenos požymiai: dažniausiai prieš priepuolį keletą dienų (valandų) pasireiškia tam tikri simptomai - nuotaikos, skonio pokyčiai, darbingumo sumažėjimas ar padidėjimas, kartais - euforija, pablyškimas, pykinimas.

Jei migrena yra su aura, prieš pat skausmą pasireiškia tam tikri, konkrečiam žmogui būdingi neurologiniai požymiai: haliucinacijos, juodos dėmės regos lauke, žybčiojimai, zigzagai, švieselės, žvaigždė akyse. Kartais pasireiškia déjà vu, galūnių, liežuvio, veido „tirpimas", gali sutrikti kalba.

Per valandą nuo auros prasideda galvos skausmas. Dažniausiai jis būna vienpusis. Dažnai skauda kaktą, smilkinius, tačiau kai kuriais atvejais - pakaušį. Skausmas plinta iš vienos galvos pusės į kitą. Tai - pulsuojantis skausmas, kuris pamažu stiprėja, pasiekia piką ir po to pradeda silpnėti. Kartu su skausmu pasireiškia pykinimas, vėmimas, šviesos baimė, garso baimė.

Priepuolis trunka nuo kelių valandų iki trijų parų. Po priepuolio galimas nuovargis, silpnumas, sumažėjęs darbingumas ir pan. Priepuoliai gali kartotis vieną ar kelis kartus per mėnesį.

Tyrimai

Migrena diagnozuojama remiantis tam tikrais kriterijais. Reikia paminėti, kad šiems ligoniams jokie objektyvūs tyrimai nepatvirtina diagnozės (kompiuterinė tomograma bei kiti tyrimai būna normalūs). Gydytojas išsiaiškina ligos istoriją, gerai ištiria pacientą. Pagrindinis diagnostikos kriterijus - skausmas turi būti pasikartojantis ir atititikti jau minėtus simptomus, bei turi būti atmestos kitos ligos, galinčios sukelti galvos skausmą bei neurologinius simptomus.

Komplikacijos

Migrenos eiga paprastai gerybinė. Nors ir labai nemaloni, ši liga liga nėra mirtina. Visgi, galimos kelios komplikacijos. Jei priepuolis užtrunka ilgiau nei tris paras, diagnozuojama migreninė būklė. Kita komplikacija - migreninis infarktas arba insultas (neurologiniai simptomai išlieka ilgiau nei savaitę).

Gydymas

Migrenos priepuolio gydymui efektyviausia vaistų grupė - triptanai (serotonino receptorių stimuliatoriai) - sumatriptanas, zolmitriptanas, rizatriptanas. Šiuos vaistus geriausia vartoti pačioje priepuolio pradžioje. Beje, jų negalima vartoti dažnai.

Kartais migrenos gydymui užtenka paprastų analgetikų - paracetamolio, ibuprofeno, diklofenako (arba jų deriniai su metoklopramidu, kofeinu). Pykinimas slopinamas cerukaliu (metoklopramidu). Retais atvejais priereikia narkotinių analgetikų (morfijaus, fentanilio).

Profilaktika

Jei priepuoliai labai dažni bei sunkūs, skiriamas profilaktis gydymas vaistais (beta adrenoblokatoriai - metoprololis ir pan.). Taip pat reikėtų stebėti, kas išprovokuoja priepuolį ir to vengti. Tai gali būti maistas (šokoladas, alkoholis, citrusai), badavimas, stresas, nemiga ir t.t. Priepuoliai suretėja, kai išmokstama atsipalaiduoti (psichoterapija, joga), laikomasi poilsio bei darbo režimo, maitinamasi reguliariai, sveikai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Sveiki, esu šeimos gyd. rez . Renata. Domiuosi migrenos pobūdžio galvos skausmais. Prašyčiau atsakyti į anketėlės klausimus ir pasidalinti savo patirtimi apie Jūsų pačių naudojamas priemones sumažinti migrenos priepuolių dažnumą ir sunkumą. Duomenys yra konfidencialūs ir asmeniniai Jūsų duomenys niekur nebus registruojami – klausimyno pasirašyti nereikia. Tik atsakykite į klausimus. Visų apklausoje dalyvavusių žmonių atsakymai bus vertinami kartu, ir iš to bus padarytos išvados. Ačiū už Jūsų sugaištas minutes pildant šią anketą. Jūsų atsakymai yra labai svarbūs. Anketėlės adresas:

as jau seniai sergu migrena .nenaudoju citrinu ir cinamono. galva skauda daznai . turiu ir galvos

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai