To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kur tu įstojai?...

- Kur tu įstojai?
- Į medicinos fakultetą.
- Tai gerai. O aš - į veterinarijos. Kai abu baigsime, galėsime gydyti vienas kitą.

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Drebėjimas kai šalta yra apsauginė reakcija –  drebant susitraukinėja raumenys ir taip pagaminama šiluma.

Priešlaikinis gimdymas

Priešlaikinis gimdymas - tai gimdymas, kuris prasideda per anksti (nuo 22-os nėštumo savaitės iki 259-os nėštumos dienos). Tai gana dažnas reiškinys Lietuvoje, kuriuo pasibaigia apie 8 proc. nėštumų. Priešlaikinis gimdymas yra pavojinga situacija vaisiui, kuri yra dažniausia dar negimusio vaisiaus mirties priežastis. Priešlaikinis gimdymas yra labai pavojingas ne tik vaisiui, bet ir motinai, todėl pajutus priešlaikinio gimdymo simptomus, būtina kuo skubiau vykti į ligoninę.

Priežastys

Priešlaikinis gimdymas gali įvykti dėl daugelio priežasčių. Didelę riziką sukelia motinos lytinių ar šlapimo takų infekcijos, gripas, toksoplazmozė, raudoniukė ir kitos infekcijos, apsinuodijimai cheminėmis medžiagomis. Taip pat lytinių takų anomalijos (kai lytiniai organai yra netaisyklingai išsivystę), tokios moters ligos kaip cukrinis diabetas, širdies, inkstų ligos. Priešlaikinis gimdymas gali ištikti ir esant kraujo grupių bei rezus faktoriaus konfliktui tarp vaisiaus ir motinos, patyrus traumą. Grėsmę kelia ir aukštas kraujospūdis (nėštumo metu), placentos atšoka, sunki mažakraujystė, vaisiaus vandenų infekcija, dangalų plyšimas, daugiavaisis nėštumas. Priešlaikinis gimdymas gali prasidėti žuvus vaisiui arba jei jis turi įgimtų anomalijų. Rizika pagimdyti per anksti didėja labai jaunoms (iki 18 metų) ir vyresnėms (virš 35 metų) amžiaus moterims, taip pat daug kartų gimdžiusioms mamoms. Įtakos turi rūkymas, nevisavertė mityba, patiriamas smurtas.

Požymiai

Prasidedant priešlaikiniam gimdymui nėščioji pajunta maudžiantį skausmą apatinės pilvo dalies, strėnų srityse. Taip pat jaučiamas stiprus spaudimas gimdos apačioje. Prasideda kraujavimas iš makšties, gimdos susitraukimai (ne mažiau trijų kartų per minutę). Tokie gimdos susitraukimai yra skausmingi, kartojasi reguliariai. Nuteka vaisiaus vandenys (dėl to kyla infekcijos pavojus, blogėja vaisiaus būklė).

Tyrimai

Moterį, kuriai įtariamas priešlaikinis gimdymas būtina kuo skubiau vežti į ligoninę. Čia ją apžiūri gydytojas akušeris - ginekologas. Pirmiausia, gydytojas stengiasi išsiaiškinti, kokia yra išankstinio gimdymo priežastis, nustato bendrą motinos būklę, vaisiaus padėtį gimdoje, galimą svorį. Ištiria vaisiaus būklę: išklauso širdies veiklą, atlieka tokogramą (tyrimą, kurio metu užrašoma kreivė, atspindinti vaisiaus širdies darbą ir sąrėmius). Makšties apžiūros metu paimamas makšties išskirų mėginys, kuris tiriamas dėl infekcijos, kuri gali būti pavojinga vaisiui gimimo metu, taip pat įvertinamas gimdos kaklelis, jo išsiplėtimas. Vėliau daroma pilvo echoskopija, kurios metu vertinamas vaisiaus vandenų kiekis, vaisiaus dydis, padėtis gimdoje. Taip pat atliekami laboratoriniai kraujo, šlapimo tyrimai, kraujo krešėjimo rodiklių tyrimai. Užrašoma nėščiosios EKG (elektrokardiografija).

Gydymas

Įvertinus tyrimų rezultatus, vaisiaus bei besilaukiančios moters būklę, sprendžiama ar nėštumą tęsti, ar nutraukti. Jei nėra jokių kontraindikacijų nėštumo tęsimui, nėščioji hospitalizuojama, skiriamas lovos režimas, skiriami raminantys žoliniai preparatai, gimdos susitraukimus slopinantys vaistai (kalcio kanalų blokatoriai). Juos galima skirti ne ilgiau nei tris paras ir po 22-os nėštumo savaitės. Stebima vaisiaus būklė (laukiama kol subręs vaisiaus plaučiai). Vaisiaus plaučiai gali būti brandinami gliukokortikoidais. Retais atvejais gali būti taikomas chirurginis gimdos kaklelio apsiuvimas.

Profilaktika

Kiekviena moteris turėtų planuoti nėštumą (prieš nėštumą, jei įmanoma, išsigydyti nėštumui galinčias pakenkti ligas) , nėštumo metu nuolat profilaktiškai tikrintis pas gydytoją akušerį - ginekologą. Taip pat elgtis atsakingai: saugotis infekcijų (dažnai plauti rankas, valgyti termiškai apdorotą maistą), laikytis sveikos mitybos principų, darbo - poilsio režimo, nerūkyti, nevartoti alkoholio ir narkotinių medžiagų.

Prognozė

Prasidėjus priešlaikiniam gimdymui prognozė priklauso nuo nėštumo savaitės, vaisiaus dydžio, svorio, motinos būklės. Gimdymui prasidėjus po 25-os savaitės išgyvena trečdalis naujagimių, o po 7 nėštumo mėnesio - visi naujagimiai.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai