To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojais įkyriai pacientei...

Gydytojais įkyriai pacientei:
– Šiuo atžvilgiu medicina bejėgė.
– Viešpatie, kodėl?
– Jūs visiškai sveika.

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Dr. R. Kusteris pirmasis tiksliai aprašė su azartiniais lošimais susijusį sindromą, kurį tuomet pavadino kompulsyviu (patologiniu) lošimu. 1977 metais patologinis potraukis azartiniams ...

Cukrinis diabetas ir nėštumas

Jei sergate pirmo ar antro tipo cukriniu diabetu ir esate nėščia ar planuojate greitu metu pastoti, turėtumėte žinoti, kaip elgtis nėštumo metu, kad pagimdytumėte sveiką kūdikį.

11 patarimų, kaip elgtis, jei laukiatės kūdikio ir sergate cukriniu diabetu:

  1. Pirmiausia, neišsigąskite išgirdusios, jog jūs priklausote padidintos rizikos nėščiųjų grupei. Tai reiškia, jog nėštumo metu turėsite kreipti daugiau dėmesio savo sveikatai bei apsilankyti pas tam tikrus gydytojus specialistus. Milijonai didelės rizikos nėštumų baigiasi visiškai sveiko vaikučio gimimu ir nesukelia jokios žalos mamos sveikatai.
  2. Svarbiausia, ką turite daryti, kad nepakenktumėte sau ir savo būsimam vaikeliui - nuolat atsakingai sekti ir kontroliuoti gliukozės kiekį organizme. Nėštumo metu organizme vyksta labai daug pokyčių, todėl priemones (dieta, fizinis aktyvumas, medikamentai) kurių laikėtės, kad sureguliuotumėte gliukozės kiekį, greičiausiai reikės koreguoti. Dėl to pasikonsultuokite su savo ginekologu ir endokrinologu. Kartu jūs sudarysite naują planą, kurio reikės laikytis nėštumo metu, kad apsaugotumėte save ir savo mažylį.
  3. Stenkitės planuoti nėštumą. Nepamirškite, jog vaisiaus smegenys, širdis ir plaučiai pradeda formuotis jau aštuntąją nėštumo savaitę. Todėl šiuo metu aukštas gliukozės kiekis yra ypač kenksmingas vaisiui. Deja, apie nėštumą galite sužinoti dar vėliau nei laukdamosis 8 savaites. Taigi, nėštumo planavimas padeda apsaugoti vaisių tuomet, kai padidintas gliukozės kiekis jūsų kraujyje yra jam pavojingiausias.
  4. Specialių matuoklių pagalba matuokite gliukozės kiekį kraujyje keletą kartų per dieną. Gydytojai rekomenduoja tai daryti mažiausiai 4 kartus per dieną. Tikrinkite gliukozės kiekį atsikėlusios ryte, prieš kiekvieną valgį, praėjus vienai valandai po kiekvieno valgio, praėjus dviems valandoms po kiekvieno valgio ir prieš miegą, bei pabudusios naktį. Gautus rezultatus užsirašykite ir turėkite vizito pas gydytoją metu.
  5. Reikėtų nepamiršti, jog rūkymas labai neigiamai veikia vaisių ir jo vystymąsi, taip pat gali lemti priešlaikinį gimdymą. Rūkymas ypač pavojingas nėščiosioms, sergančioms cukriniu diabetu. Taigi, jei rūkote, būtinai privalote kreiptis į gydytoją, kuris padės jums atsisakyti šios priklausomybės.
  6. Apsilankykite pas dietologą. Jis sudarys jums tinkamą mitybos planą, suteiks informacijos apie tai, kaip, kada ir kokiais kiekiais maisto turėtų maitintis cukriniu diabetu serganti besilaukianti moteris. Laikantis specialaus dietologo sudaryto mitybos plano galėsite būti tikra, jog kartu su savo mažyliu nėštumo metu būsite sveiki.
  7. Pasitarkite su gydytoju dėl jums tinkamos fizinės veiklos. Tai gali būti plaukimas, pasivaikščiojimas ar specialūs nėščiosioms skirti fiziniai pratimai. Fizinis aktyvumas padeda palaikyti normalų gliukozės kiekį, kraujospūdį bei cholesterolio lygį, sumažina stresą, palaiko gerą kūno tonusą, stiprina kaulus, raumenis bei užtikrina sąnarių plastiškumą. Gydytojas jums patars, kokia fizinė veikla labiausiai tinka nėščiajai, kuri serga cukriniu diabetu.
  8. Saugiausias vaistas, kuris padeda reguliuoti gliukozės kiekį kraujyje cukriniu diabetu sergančioms nėščiosioms, yra insulinas. Jei vartojote tabletes, skirtas mažinti gliukozės kiekį, nėštumo metu greičiausiai teks jų vartojimą nutraukti ir gliukozės kiekį reguliuoti insulino pagalba. Dėl to būtinai pasikonsultuokite su jūsų nėštumą prižiūrinčiu gydytoju.
  9. Nėštumo metu saugokite savo sveikatą ir stenkitės nesusirgti. Kai sergate, jūsų gliukozės kiekis smarkiai padidėja. Be to, sergant cukriniu diabetu, nėščiosioms gali pasireikšti labai pavojinga jų bei vaisiaus sveikatai būklė, vadinama diabetine ketoacidoze. Todėl jei susirgote - iš karto kreipkitės į gydytoją.
  10. Išvykdamos iš namų įsitikinkite, jog turite su savimi saldainį ar kitą užkandį, gėrimų, maisto, kurie galėtų pakelti nukritusį gliukozės kiekį, savo vaistus ir gliukozės matuoklį, savo gydytojo numerį. Viso to gali prireikti, jei išėjusi iš namų pasijusite blogai.
  11. Reguliariai lankykitės pas gydytoją akušerį - ginekologą, kuris patikrins jūsų bei vaikelio, kurio laukiatės, sveikatą.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai