To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas klausia paciento...

Gydytojas klausia paciento:
- Rūkote?
- Ne.
- Geriate?
- Ne.
- Tik nereikia taip kvailai šypsotis, aš vistiek ką nors surasiu!

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Mirtina alkoholio koncentracija žmogaus kraujyje yra 5 promilės.

Sultys - ne tik troškuliui malšinti

Šviežios sultys - sveikatos ir energijos šaltinis. Sveikos mitybos specialistai pataria gerti įvairių rūšių sultis, kad organizmas gautų kuo daugiau vitaminų. Nustatyta, kad jose yra beveik visų žmogaus organizmui reikalingų vitaminų, mineralų, mikroelementų, pektinų, organinių rūgščių ir natūralaus cukraus. Jei kasdien išgersite bent po dvi stiklines, jūsų organizmui niekada nestigs vitaminų.

Sveikiausios - natūralios

Geriausia gerti ne iš parduotuvės pirktas, o namie spaustas šviežias sultis. Pirkti yra natūralių arba koncentruotų sulčių. Koncentruotos gaunamos specialiu būdu išdžiovinus natūralias sultis. Jų milteliai skiedžiami vandeniu. Nektaras - tai sultys su minkštimu. Jis yra švelnaus ir malonaus skonio, nedegina skrandžio ir gerai malšina alkį. Gėrimai, arba stipriai skiestos koncentruotos (kartais ir natūralios) sultys, nedaug turi vertingųjų medžiagų. Į juos neretai dedama įvairių aromatinių medžiagų, saldiklių. Pigios sultys dažniausiai būna nelabai geros kokybės. Geriau pirkti šiek tiek brangesnes, bet natūralias.

Sultis reikia spausti tik iš gerai prinokusių vaisių, uogų ir daržovių. Netinka suvytusios ir apipuvusios. Išspaustas sultis geriausia išgerti iškart. Jų nepatartina saldinti, virti, konservuoti, nes praranda ne tik savo skonį, bet ir daug vertingų medžiagų. Jei šviežių sulčių iškart neišgeriama, jas galima supilti į sandarų indą ir padėti į šaldytuvą. Nepatartina laikyti ilgiau kaip vieną dieną. Vertingiausios sultys yra su minkštimu. Jose lieka daugiausia vitaminų, gausu virškinimą gerinančios ląstelienos. Tirštas sultis galima skiesti vandeniu. Naudinga maišyti įvairias sultis, pavyzdžiui, raudonųjų burokėlių ir morkų; obuolių, persikų ir aronijų; morkų, apelsinų ir obuolių. Galima prigalvoti įvairių kombinacijų.

Sulčių dieta

Jos geriausia laikytis, kai gausu šviežių vaisių ir daržovių. Rekomenduojama savaitę vartoti vien tik sultis. Jų reikia per dieną išgerti 8-12 stiklinių. Laikantis tokios dietos pirmomis dienomis gali būti nemalonių pojūčių - pūsti pilvą, pasidaryti laisvesni viduriai. Tai liudija, kad organizmas pradeda valytis. Praėjus dietos savaitei, nereikia iš karto pradėti valgyti įprastą maistą. Nors tris dienas reikia valgyti neriebias košes, troškintas daržoves, trintų daržovių sriubas ir nevartoti sūraus, rūgštaus, rūkyto maisto. Sulčių dietos nepatartina laikytis sergantiesiems gastritu ar kolitu, jei skrandyje yra žaizda, padidėjęs skrandžio rūgštingumas.

Jei nenorima visą savaitę gerti vien tik sultis, galima tai daryti tik vieną dieną - būtų tarsi iškrovos diena. Geriausia tai daryti šeštadienį ar sekmadienį, kai nedirbama. Ir per vieną iškrovos dieną išvalomas organizmas, paskaistėja oda. Tądien geriama norimas kiekis įvairių sulčių, galima gerti ir vandens.

Daržovių sultys

Iš 100 g saldžiųjų paprikų ir 200 g agurkų išspaustas sultis sumaišyti su 100 ml pomidorų sulčių. Šis gėrimas gerina tonusą, padeda atsikratyti antsvorio.

Morkų ir egzotiškų vaisių sultys

Smulkiai supjaustyti pusę papajos, įpilti 125 ml morkų sulčių ir 2 šaukštus žaliųjų citrinų sulčių. Viską sumaišyti. Šis gėrimas ne tik skanus, bet ir padeda deginti riebalus.

Morkų ir salierų gėrimas

Sumaišyti 125 ml morkų sulčių ir 200 ml salierų sulčių. Gėrimas turtingas vitaminų, veikia kaip valomoji priemonė, pagreitina medžiagų apykaitą, stiprina imunitetą.

Morkų sultys

Bent kartą per savaitę reikia išgerti 200 ml morkų sulčių. Geriausia gerti pirmoje dienos pusėje. Tvirtinama, kad morkų sultys - jaunystės eliksyras, nes niekur nėra tiek karotino, kaip jose. Be to, jose yra kalcio, fosforo ir geležies. Tačiau morkų sultimis nereikėtų piktnaudžiauti, nes dėl karotino pertekliaus gali pagelsti oda.

Citrusinių vaisių sultys

Kasryt tuščiu skrandžiu arba pusryčiaujant reikėtų išgerti stiklinę šviežiai spaustų citrusinių vaisių sulčių. Jose esantys pektinai padeda pasisavinti vitaminus. Citrusiniai vaisiai - lengvai ir greitai pasisavinamų angliavandenių ir ląstelienos šaltinis. Alkaloidai, esantys juose, turi dvejopą poveikį: vieni atpalaiduoja spazmus, ramina, kiti tonizuoja. Šių vaisių sultys yra nekaloringos: 110 ml apelsinų sulčių - 60 kcal, 100 ml ananasų - 50 kcal, greipfrutų - 38 kcal, citrinų - 54 kcal, mandarinų - 46 kcal.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai