To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Jūsų kraujo spaudimas padidėjęs,- pasakė gydytojas...

- Jūsų kraujo spaudimas padidėjęs,- pasakė gydytojas, apžiūrėjęs pacientą.
- Daktare, visa tai nuo žvejybos...
- Pirmą kartą girdžiu, kad nuo to pakiltų kraujospūdis. Greičiau atvirkščiai.
- Jeigu nežvejojate uždraustose vietose...

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Užspringęs žmogus griebiasi sau už gerklės - tai tarptautinis Heimlicho gestas.

Sveikatai pavojingi pagalbininkai

Šiais laikais kiekvieną žmogų supa kalnai įvairiausios technikos ir darbe, ir namuose, nors esame gąsdinami jos skleidžiama žalinga spinduliuote. Ar tikrai visi tie daiktai tiek pat žalingi, kiek ir naudingi?

Nuolatinis nuovargis, galvos skausmai, nemiga ir bendro pobūdžio diskomfortas - visa tai gali būti mūsų kasdienio „bendravimo" su buitine technika rezultatas. Net silpna elektromagnetinė spinduliuotė, matuojama šimtosiomis ir net tūkstantosiomis vato dalimis, yra ne mažiau pavojinga nei galinga. Kai kurie specialistai teigia, kad buitinės technikos poveikis gali būti net stipresnis nei tas, kuris patiriamas ilgą laiką būnant greta aukštos įtampos elektros laidų. Ar tai reiškia, kad visi mes gyvename ant parako statinės ir kasdien savo noru trikdome savo organizmų bioenergetinę pusiausvyrą?

Gyvenimas ant parako statinės

Mokslininkai jau daugybę metų bando nustatyti, kaipgi žmogų veikia elektromagnetinė spinduliuotė.

Italai specialistai padarė išvadą, kad elektromagnetiniai laukai gali būti nevaisingumo priežastis. Amerikiečiai mano, kad buitinės technikos priemonių spinduliuotė neigiamai veikia smegenis. O švedai ekspertai nustatė saugią elektromagnetinio lauko intensyvumo ribą - ji, pasirodo, neturėtų viršyti 0,2 mikroteslos.

Tačiau visi pasaulio mokslo vyrai ir moterys seniai vienbalsiai sutaria dėl vieno: elektromagnetinė spinduliuotė neigiamai veikia žmogaus centrinę nervų, širdies ir kraujagyslių, reprodukcinę sistemas bei hormonų pusiausvyrą.

Mobilieji telefonai

Pediatrai jau daugelį metų prašo apriboti vaikų naudojimąsi mobiliojo ryšio telefonais. Ir ne tik dėl šių prietaisų skleidžiamų spindulių. Amerikiečių medikų nuomone, paaugliai, per dieną išsiunčiantys iki 120 trumpųjų žinučių ar net daugiau, dažniau turi lytinių santykių, vartoja alkoholį, narkotikus, palyginti su vaikais, kurie nėra tokie priklausomi nuo savo mobiliųjų. Be to, dažniau besinaudojantis mobiliaisiais telefonais jaunimėlis dažniau naudojasi ir kompiuteriu - daugiau valandų per parą sėdi prie interneto, socialiniuose tinklalapiuose (ir mergaitės, beje, labiau nei berniukai).

Šaldytuvai

Mūsų prisirišimas prie senų daiktų suprantamas: na, kam išmesti dar visiškai gerą puikiai veikiantį šaldytuvą tik dėl to, kad jis mena sovietinius laikus?! Mesti gal ir nereikia, tačiau miegoti už sienos, prie kurios jis stovi, irgi nepatariama. Ne veltui senų šaldytuvų ir šiaip nepatariama pristumti pernelyg arti sienos.

O štai prie šiuolaikinių šaldytuvų kompresorių geriau nesiartinti arčiau kaip per 10 centimetrų, nes tuomet jų skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė viršija leidžiamą normą. Prie šaldytuvų su NO FROST sistema (t. y. su neužšąlančiais šaldikliais) geriau visai nesiartinti: pribėgote, atidarėte dureles, čiupote nuo lentynos sumuštinį ir vėl į kojas. Nes žalinga tokio technikos stebuklo skleidžiama spinduliuotė fiksuojama net už metro nuo jo durelių.

Elektrinės viryklės

Gaminti valgį geriau laikantis mažiausiai 25 cm atstumo nuo kaitvietės. Magnetinio lauko intensyvumas tokioje vietoje siekia 1-3 mikroteslas (prie pat kaitvietės jis dar didesnis). Pasitrauksite nuo elektrinės viryklės 50 centimetrų, ir elektromagnetinė spinduliuotė jau nebesiskirs nuo bendro virtuvės fono - t. y. sudarys 0,1-0,15 mikroteslos. Tai reiškia, kad gaminti valgį teks ištiestomis rankomis, užtat jūsų sveikatai grėsmės nebus.

Elektriniai virduliai

Net ir šie palyginti maži ir, deja, nepakeičiami buitiniai prietaisai priartėjus arčiau kaip per 20 cm tampa pavojingi. Tokiu atstumu jų skleidžiamos spinduliuotės intensyvumas siekia apie 0,6 mikroteslos.

Lygintuvai

Daugumos lygintuvų skleidžiamas magnetinis laukas viršija saugią 0,2 mikroteslos normą jau 25 cm atstumu nuo rankenos. Ir tik tuomet, kai kaista. Todėl nuo lygintuvų skleidžiamos spinduliuotės niekaip neapsisaugosite - nebent nuspręsite išvis niekada nieko nebelyginti.

Skalbyklės

Jų sukuriamas magnetinis laukas gerokai intensyvesnis: prie valdymo pultelio jis gali viršyti 10 mikroteslų! Tad tikrai neverta stovėti ir grožėtis, kaip tyliai veikia jūsų naujoji skalbyklė.

Dulkių siurbliai

Šių prietaisų skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė dar galingesnė - apie 100 mikroteslų. Visa laimė, kad dulkių siurblys - ne lygintuvas, darbuojantis su juo situaciją gelbsti ilga žarna.

Mikrobangų krosnelės

Egzistuoja nuomonė, kad pavojingų buities prietaisų reitingo viršūnėje būtent jos - mikrobangų krosnelės, kone vienintelis daiktas mūsų namuose, keliantis realų pavojų sveikatai.

Teigiama, kad 30 cm atstumu mikrobangų krosnelė skleidžia 0,3-8 mikroteslų magnetinį lauką. Tiesa, jų konstrukcija iš tiesų užtikrina adekvačią apsaugą. Šiuolaikinių krosnelių gamintojai tvirtina, kad elektromagnetinis laukas negali pasklisti toliau darbinės prietaiso apimties.

Tačiau niekas ir negarantuoja, jog spinduliuotė visiškai nepatenka į aplinką. Tad netrankykite mikrobangų krosnelės durelių tarsi laiptinės durų - elkitės su prietaisu atsargiai, prižiūrėkite jį, nes jis turi būti sandarus.

Kompiuteriai

Tai irgi ypatinga mūsų namus užgriozdinusios technikos kategorija. Mat kompiuterių skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė sklinda, kaip sakoma, visais frontais.
Elektromagnetinės saugos specialistai, atlikę nepriklausomą labiausiai rinkoje paplitusių personalinių kompiuterių tyrimą, nustatė: jų vartotojo zonoje skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė viršija biologiškai saugų lygį. Tad jei jau spoksote į kompiuterio ekraną kiaurą dieną, tai ne mažesniu kaip 70 cm atstumu (ir 1,5-2 m atstumu nuo gretimo kompiuterio ekrano, jeigu dirbate biure).

Taupiosios lemputės

Dabar vis daugiau ekspertų linkę teigti, jog visos namuose esančios buitinės technikos skleidžiama kenksminga spinduliuotė nublanksta prieš tą, kurią skleidžia energiją taupančios lemputės.

Anot jų, niekas neginčija fakto, kad jos padeda sutaupyti elektros energijos. Tačiau gali ir tapti pavojingomis sveikatai. Visa esmė - gyvsidabrio garai, kuriuos taupiosios lemputės pradeda skleisti esant bent menkiausiam kolbos pažeidimui, nekalbant apie atvejus, kai tokios lempos sudūžta.

Medikai prašo atkreipti dėmesį ir į jų skleidžiamus ultravioletinius spindulius. Šių ypač turėtų saugotis žmonės, turintys jautrią odą, sergantieji įvairiomis jos alergijomis ar kitomis odos ligomis.

Jeigu ant šviestuvo, kuriame įsukta energiją taupanti lemputė, nebus gaubto, blogiausiu atveju oda gali paburkti, atsirasti bėrimų, egzema, dilgėlinė. Nederėtų tokiomis lemputėmis apšviesti kambarių, kuriuose ilgą laiką būna vaikai.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Šaldytuvai pavojingi gyvybei? maniau, jie kaip tik prisideda prie gyvybės saugojimo :D

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai