Naujausi straipsniai
Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu...- Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu?
Vaistų paieška
|
Nėščioji ir kompiuteris
2010, Sausis 17 - 13:38
Negalime įsivaizduoti gyvenimo be kompiuterio, kompiuteris namuose, kompiuteris darbe. Jei „normaliame gyvenime" apie jį moterys nė nesusimąsto, tai pradėjus lauktis vaikučio iškyla aibės klausimų. Kaip darbas su kompiuteriu atsilieps mamos sveikatai, o kas bus su vaikučiu? Labai svarbu nustatyti, kaip stipriai vaisiaus išsivystymą ir normalų augimą veikia įvairūs endogeniniai ir egzogeniniai veiksniai. Nuo pat kompiuterinės eros pradžios nebuvo paslaptis, kad darbas kompiuteriu, visa aplinka, kurioje žmonės naudojasi šiuo genialiu žmonijos išradimu, veikia mūsų sveikatą. Kuo kenkia kompiuteris Galima išskirti keturis pagrindinius sveikatai kenksmingus veiksnius:
Ar nėščiajai galima dirbti su kompiuteriu? Nėščioms moterims nerekomenduojama dirbti su kompiuteriu pirmąsias 10-12 nėštumo savaičių, nes tada vaisaus ypač jautrus neigiamam aplinkos poveikiui. Vėlesniu nėštumo laikotarpiū galima būtų naudotis kompiuteriu 2-4 val. per dieną. Aišku, atsižvelgiant į darbo ir poilsio režimą. Apskritai dirbti kompiuteriu be pertraukos galima ne ilgiau kaip 2 val. Po to reikia 10-15 minučių pertraukėlės. Nėščiosioms būtų geriau dirbti 45 min. ir daryti 15 minučių pertraukėles. Kodėl ginekologai nėščiosioms pataria nepiktnaudžiauti kompiuteriu? Dirbant kompiuteriu didžiausią pavojų sukelia elektromagnetinis laukas. Šiuolaikiniai kompiuteriai ir monitoriai gaminami atsižvelgiant į griežtus tarptautinius ISO standartus, kurie smarkiai riboja elektromagnetinių, elektrostatinių ir magnetinių laukų lygį. Kalbant apie tiesioginį elektromagnetinio lauko poveikį vaisiaus vystymuisi, kol kas nėra pakankamai duomenų dėl vienos ar kitos patologijos, kadangi sunku kompiuterio poveikį atskirti nuo kitų išorinių veiksnių, be to, tokie eksperimentai su nėščiomis moterimis neatliekami. Todėl kažkokius apibendrinimus sunku daryti. Kaip elgtis, kad dirbti kompiuteriu būtų saugu? Elektrinis displėjaus ekrano potencialas įgreitina ore esančias dulkes, kurios kaip kulkos įsiskverbia į priešais displėjų sėdinčiojo odą. Todėl būtina mažinti patalpos ore esančias dulkes, patalpą drėkinti ir baigus dirbti nusiprausti šaltu vandeniu. Kas labiau kenkia akims - skaitymas ir rašymas kompiuteriu ar filmų žiūrėjimas? Šiuolaikinių displėjų ekranai kur kas geresnės kokybės už televizoriaus ekranus, tačiau prie displėjaus sėdima gana arti, todėl jo neigiama įtaka gali būti didesnė. Dėl įtempto žiūrėjimo į ekraną po kurio laiko gali skaudėti galvą, pasireikšti galvos svaigimo požymiai. Ilgiau padirbėjus prie displėjaus pervargsta regėjimo sistema, gali išsivystyti trumparegystė. Ką daryti, kad akys mažiau pavargtų? Akims kenkia darbas su kompiuteriu prieblandoje. Dienos metu kompiuteris turi būti gerai apšviestas. Geriausia, kad šviesa būtų iš kairės pusės ir neatsispindėtų nuo ekrano. Vakare reikia naudoti dirbtino apšvietimo nukreiptos šviesos šaltinius. Kai kurie specialistai nuovargiui mažinti rekomenduoja nesudėtingus pratimus akims: stebėti matymo zonoje judančius objektus, sutelkti žvilgsnį į nutolusius daiktus. Ar dirbant kompiuteriu daryti „fizines" pertraukas? Žiūrėdami televizorių galime laisvai judėti, o dirbdami kompiuteriu turime iš tam tikro atstumo stebėti ekraną ir kartu laikyti rankas ant klaviatūros. Tam reikalinga priverstinė kūno būsena iki darbo pabaigos, dėl to gali atsirasti šie pakitimai:
Todėl svarbu laikytis šių patarimų:
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
sužinokit — 2010, Balandis 4 - 17:56
įvesk į gooogle "anti-radiation maternity dress - nuo spinduliuotės apsaugantys drabužiai ,juos galima parsisiūsti
Skelbti naują komentarą