To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, aš be jokios priežasties visą laiką kažko bijau...

- Daktare, aš be jokios priežasties visą laiką kažko bijau.
- Sesele, duokite jam laisvinamųjų. Gerkite, bus priežastis.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Dr. R. Kusteris pirmasis tiksliai aprašė su azartiniais lošimais susijusį sindromą, kurį tuomet pavadino kompulsyviu (patologiniu) lošimu. 1977 metais patologinis potraukis azartiniams ...

Operacinėje – beveik pusantros paros

33 valandos - tiek truko sudėtinga galvos smegenų operacija, išgelbėjusi paauglį nuo tragiškos lemties. Klaipėdos universitetinės ligoninės neurochirurgų ir kitų specialistų komanda daugiau nei parą operacinėje dirbo pakaitomis.

Nustatyta reta patologija

Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas Antanas Gvazdaitis nustebo, kai po ilgos ir sunkios operacijos pabudęs paauglys lotyniškais terminais pasiteiravo, ar gydytojas išoperavo visą kraujagyslinį darinį.

Iš mirties nagų išplėštas jaunasis pacientas svajoja apie gydytojo profesiją. Neurochirurgui paliko įspūdį paauglio medicininės žinios bei noras detaliai viską išsiaiškinti apie laukiančią operaciją.

"Į kai kuriuos klausimus net nežinojau atsakymo", - prisiminęs šypsojosi daugiau nei 30 metų patirtį turintis gydytojas.

Penkiolikmečiam klaipėdiečiui buvo diagnozuota arterinė-veninė malformacija - įgimta galvos smegenų kraujagyslių sklaidos yda. Paauglį vargino stiprūs bei staigūs galvos skausmai, pykinimas, vėmimas.

Ši patologija Lietuvoje nustatoma retai: per metus vos kelioms dešimtims įvairaus amžiaus pacientų.

Išvengė staigios mirties

Pasak A.Gvazdaičio, jaunajam pacientui diagnozuota liga ypatinga tuo, kad aptiktas darinys buvo gana didelis ir susiformavęs svarbioje funkcinėje smegenų vietoje. Jis buvo plyšęs ir pakraujavęs.

Dažnai didelių sudėtingų malformacijų patariama neoperuoti ir viską palikti savieigai - pacientas arba miršta, arba išgyvena. Bet, įvertinus situaciją ir pasitarus su artimaisiais, vaikiną nuspręsta operuoti.

"Buvo nemaža tikimybė, kad darinys plyš dar kartą. Jei jis būtų kraujavęs stipriau ir toje pačioje vietoje, galėjo liūdnai baigtis - ištikti staigi mirtis", - paaiškino neurochirurgas.

Berniuko mama, taip pat medikė, svarstė galimybę šią sudėtingą ir rizikingą operaciją atlikti užsienyje. Tačiau galiausiai pasirinkta Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinika.

Reikalavo atsargumo

Beveik pusantros paros trukusi operacija - ilgiausia šios ligoninės istorijoje. A.Gvazdaičiui neteko girdėti, kad tiek ilgai būtų trukusi neurochirurginė operacija Lietuvoje.

Pasak klinikos vadovo, operacija užtruko tiek ilgai, nes didelis darinys buvo svarbioje vietoje, galvos smegenų gilumoje, tad reikėjo dirbti itin atsargiai. Priešingu atveju malformacija galėjo plyšti, pakraujuoti ir taip sužaloti smegenis.

"Didžiulis stresas, nes defektų paaugliui galėjo likti visam gyvenimui", - prisiminė neurochirurgas.

A.Gvazdaitis pasakojo, kad prieš operaciją ruošėsi ir psichologiškai: permąstė įvairius eigos niuansus, galimus variantus. Net atsibudęs naktį apie tai mąstydavo.

Prilygo kelioms valandoms

Ilgai ir sudėtingai operacijai vadovavęs bei pats operavęs A.Gvazdaitis pasidžiaugė dirbęs su puikia komanda: asistavusiais bei pakaitomis dirbusiais neurochirurgais Kęstučiu Jacikevičiumi, Daniu Liutkumi, Vytautu Grykšu, profesionalia anesteziologų ir slaugytojų brigada.

"Keturios rankos, tai ne dvi", - kolegų darbą įvertino pašnekovas.

A.Gvazdaitis pats operavo visas 33 valandas, padarydamas trumpas poilsio pertraukėles.

"Kai dirbi, laikas sustoja. Tos 33 valandos praėjo kaip kelios", - prisiminė jis.

Išvengė komplikacijų

Pasak A.Gvazdaičio, per operaciją patirtas stresas ir įtampa atlėgo tik po dviejų parų, kai po ilgos narkozės atsibudo jaunasis pacientas.

Paauglio artimieji buvo įspėti dėl nemažos neurologinių komplikacijų tikimybės po operacijos. Tokiais atvejais gali sutrikti kalba, regėjimas ar net ištikti kojų, rankų paralyžius. Tačiau minėtų komplikacijų išvengta, o vaikinui po operacijos neliko jokių neurologinių sutrikimų.

Sėkminga operacijos baigtis maloniai nuteikė ir patį klinikos vadovą.

"Stipri ligoninės vadyba, gera komanda ir reikiamos medicininės technologijos", - sėkmingos operacijos paslaptį atskleidė prieš ketverius metus įsteigtos klinikos vadovas.

Praėjusį penktadienį, švenčių išvakarėse, penkiolikmetis buvo išleistas namo. Netrukus jis galės grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo.

Kas yra malformacija

Galvos smegenų arterinė-veninė malformacija - reta įgimta smegenų patologija. Jai būdingos patologinės arterijų jungtys su venomis, pro kurias arterinis kraujas patenka į smegenų venas, aplenkdamas normalų kapiliarų tinklą. Dėl to vystosi struktūriniai ir funkciniai pokyčiai galvos smegenyse ir jų kraujagyslėse. Patologinės malformacijos kraujagyslės gali plyšti ir sukelti sveikatai ir gyvybei pavojingus kraujavimus galvos smegenyse.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai