To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu...

- Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu?
- Būkite ramus: jūsų liga – mano amatas.
- Vieną tokį ligonį jau gydau 10 metų.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Didžiojoje Britanijoje trečdalis perinatalinių (nuo 24-os nėštumo iki 4 savaitės po gimdymo) mirčių yra siejama su mamos rūkymu nėštumo laikotarpiu.

Širdies transplantacija - kas tai

Širdies transplantacija - gyvybę gelbstinti operacija, kurios metu pažeista ligonio (recipiento) širdis pakeičiama sveika donoro širdimi. Ši operacija - viena sunkiausių organų persodinimo operacijų. Džiugina tai, jog po širdies transplantacijų net 70 proc. pacientų išlieka darbingi.

Kada reikia persodinti širdį?

Širdies persodinimo operacijos atliekamos pacientams, kurių širdis net ir ramybės būsenoje nebesugeba atlikti savo funkcijų. 90 proc. tokių pacientų jau būna diagnozuota galutinė širdies nepakankamumo stadija ir nei vaistais, nei kitomis operacijomis, jų išgelbėti nebeįmanoma.

Širdis negali būti transplantuota:

  • Senyvo amžiaus pacientams. Nors oficialaus amžiaus limito nėra, širdies transplantacija dažniausiai nebeatliekama vyresniems nei 70 metų pacientams.
  • Pacientams, kurių kraujotaka smarkiai sutrikusi, ypač jei krauju nepakankamai aprūpinamos smegenys.
  • Pacientams, sergantiems letaliomis inkstų, plaučių ar kepenų ligomis.
  • Pacientams, kurių anamnezėje yra ar buvo onkologinių susirgimų.
  • Ligoniams, kurie dėl įvairių priežasčių nėra adekvatūs ir negalės sekti gydytojų nurodymų.
  • Plautinę hipertenziją turintiems pacientams.
  • Ligoniams, sergantiems aktyviu infekciniu susirgimu.

Jei pacientas yra tinkamas širdies transplantacijos operacijai, jis nedelsiant įrašomas į eilę, donorinei širdžiai gauti.

Kokia širdis yra tinkama recipientui?

Kaip transplantatas gali būti panaudota tik su mirusio paciento, kuriam konstatuota smegenų mirtis, išankstiniu sutikimu ar jo artimųjų sutikimu po paciento mirties. Donoras turėtų būti jaunesnis nei 65 metų amžiaus, nesirgęs širdies ligomis, neturėjęs krūtinės ląstos traumų, bei nesergantis hepatitu ar ŽIV.

Kiek laiko po donoro mirties širdis yra tinkama persodinimui?

Širdis - labai jautrus organas. Todėl paėmus širdį iš donoro krūtinės ląstos, ji turi būti persodinta ne vėliau kaip per 6 valandas. Taigi radus tinkamą donorą, dažnai atliekamos brangiai kainuojančios skubios donorinės širdies pervežimo operacijos.

Kaip atliekama širdies transplantacijos operacija?

Atliekant širdies transplantacijos operaciją pacientai būna bendrinėje nejautroje. Recipientas prijungiamas prie dirbtinio kraujotakos aparato, kuris užtikrina organizmo aprūpinimą krauju tuo metu, kai širdis yra keičiama. Širdies transplantacijos operacija trunka apie 4 valandas. Po operacijos ligoniai kelias dienas būna intensyvios terapijos skyriuje, kur nuolat stebima jų būklė.

Kiek laiko po operacijos reikia praleisti ligoninėje?

Pacientai po širdies transpantacijos operacijos ligoninėje yra stebimi apie 3 savaites. Grįžus iš ligoninės dar 3 mėnesius pacientui atliekami įvairūs tyrimai: kraujo, plaučių funkcijos vertinimo, elektrokardiogramos, echokardioskopijos. Taip pat dažnai atliekama širdies audinio biopsija, kuri parodo ar yra širdies atmetimo požymių. Visus šiuos mėnesius pacientams rekomenduojama praleisti reabilitacijos įstaigose.

Transplantato atmetimo reakcijos pavojus

Net ir tuomet, kai recipiento ir donoro imuninės sistemos duomenys optimaliai atitinka, o persodinimo operacija yra atlikta nepriekaištingai, išlieka širdies atmetimo reakcijos tikimybė. Žmogaus imuninė sistema labai smarkiai reaguoja į svetimą audinį, todėl neretai persodintas organas neprigyja. Kad to išvengtų, pacientas, kuriam persodinta širdis, visą likusį gyvenimą turi vartoti vaistus, kurie slopina organizmę vykstančią atmetimo reakciją. Kadangi šie vaistai slopina visą imuninę sistemą, tokie pacientai yra jautresni visoms infekcinėms ligoms. Taigi, kartu nuolat reikia saugotis ir įvairių infekcijų.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai