To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina žmogus pas gydytoją, visas liūdnas, susikrimtęs ir sako...

Ateina žmogus pas gydytoją, visas liūdnas, susikrimtęs ir sako:
- Ką daryti, daktare, aš nežmoniškai mėgstu dešreles…
- Aš irgi jas labai mėgstu.
- Šaunu, daktare, - apsidžiaugė žmogelis. – Eime aš jums savo kolekciją parodysiu.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Modernūs tyrimai sumažina ligų grėsmę

Gimus naujagimiui, ir tėvai, ir jį prižiūrintys medikai nori įsitikinti, ar mažylis gimė sveikas. Tai išsiaiškinti padeda atliekami tyrimai, kurių dėka aptiktos ligos pradedamos gydyti ankstyvuoju jų vystymosi etapu, siekiant sumažinti, neretai net visiškai pašalinti ligų keliamą grėsmę. Tobulėjant medicinos technologijoms, vis daugiau tyrimų atliekama neinvaziniu būdu. "Tai patogu medikams, svarbiausia - naujagimiai apsaugomi nuo skausmo ir diskomforto", - sako gydytoja neonatologė Banga Vaitkevičienė.

Gelta - dažniausia naujagimystės būklė

Gimęs naujagimis pradeda kvėpuoti plaučiais. Didžioji dalis eritrocitų, motinos įsčiose aprūpinusių naujagimį deguonimi, ima greitai irti. Viena irimo medžiagų yra geltonoji medžiaga bilirubinas, kurią organizmas taip pat turi pašalinti. Naujagimio medžiagų apykaita yra labai lėta, kadangi kepenų fermentai, kurie skatina bilirubino apykaitą, nėra brandūs.

Sakoma, jog yra naujagimių, kuriems gelta nepasireiškia, tačiau, anot medikės, iš tiesų pagelsta visi naujagimiai, tik kai kuriems gelta būna labai silpna. Didžiausia bilirubino koncentracija pasireiškia 2-3 gyvenimo parą, o normalizuojasi paprastai per porą savaičių.

Priežasčių, kodėl prasideda gelta, gali būti labai daug. Bilirubino kiekis gali padidėti dėl skirtingų mamos ir kūdikio kraujo grupių, taip pat dėl nesutampančio rezus antigeno mamos ir vaiko organizmuose, dėl po gimdymo likusioje didelėje kraujosrūvoje yrančio kraujo, neišnešiotiems naujagimiams ir pan.

Naujos technologijos apsaugo nuo skausmo

Dažniausiai naujagimių gelta yra fiziologinė norma, tačiau didesnis bilirubino kiekis gali patekti į smegenis ir sukelti neurologinių pakitimų, todėl visiems naujagimiams atliekamas bilirubino kiekio tyrimas.

"Anksčiau tik atlikę kraujo tyrimą nustatydavome bilirubino kiekį. Tai, žinoma, skausminga procedūra. Be to, tyrimo atsakymo tekdavo laukti keletą dienų, todėl dabar džiaugiamės turėdami neinvazinį aparatą bilirubino kiekiui nustatyti.

Konsultacijos metu aparatu tyrimą atliekame greitai ir neskausmingai. Jis nepaprastai palengvina medikų darbą, svarbiausia - nereikia badyti mažylių. Užtenka aparatą pridėti naujagimiui prie kaktos ar krūtinės, paspausti jį penkis kartus ir sudėtingų algoritmų pagalba akimirksniu apskaičiuojamas bilirubino kiekis. Šis metodas pigus ir paprastas", - džiaugiasi medikė. Vienintelis aparato trūkumas - pradėjus geltos gydymą, juo pakartotas tyrimas nėra tikslus. Tokiu atveju tikslingiau atlikti kraujo tyrimą arba laukti porą savaičių, kol bilirubino kiekio koncentracija odos paviršiuje bus mažesnė. Kraujo tyrimas atliekamas ir tuomet, kai aparatu atlikto tyrimo rezultatas yra ribinis ir medikams kelia abejonių.

Gydymas šviesa pavojaus nekelia

Anot medikės, visuotinė naujagimių patikra, vadinamasis "skriningas", nepaprastai reikalinga. Kai vaiko organizme esančio bilirubino kiekis neviršija normos, jokio gydymo nereikia, tačiau pageltę naujagimiai akylai stebimi medikų, kad reikalui esant būtų laiku suteikta pagalba. Yra nustatyta, kad bilirubinas, veikiamas tam tikro bangos ilgio šviesa, greičiau pasišalina iš organizmo, todėl dažniausiai naudojamas gydymo metodas - fototerapija, t. y. gydymas šviesa. Kūdikis paguldomas po specialia lempa, kad būtų apšvitintas ultravioletiniais spinduliais. "Šis gydymo metodas vaikams visiškai nepavojingas", - užtikrina neonatologė.

Visuotinei patikrai trūksta lėšų

Daugelyje pasaulio šalių visuotinai tikrinama naujagimių klausa, kad pažeidimai būtų nustatyti kuo anksčiau. Mūsų valstybėje dėl lėšų stokos dar tik ruošiamasi visuotinei patikrai.

"Mūsų klinikoje gimusiems naujagimiams visiems be išimties antrą arba trečią jų gyvenimo parą atliekamas klausos tyrimas. Aparatas, kurį padovanojo ponios A. Adamkienės fondas, nesukelia mažyliui jokio skausmo ar diskomforto. Tyrimo metu vaikutis guli šalia mamos, o jam į ausytes įdedamas siunčiantis garsus mikrofonas. Jeigu ausytė sveika, į aparatą grįžta impulsas, patvirtinantis, kad mažylis neturi klausos pažeidimų", - pasakoja medikė.

Deja, klausos testas kai kada gali būti klaidingas. Aparatą suklaidinti gali aplinkos triukšmas, neramus mažylis bei jo ausytėse po gimimo likęs skystis. "Kad išvengtume aplinkos triukšmo, mažylį vežame į specialią palatą, tačiau kitų dviejų veiksnių išties sunku išvengti", - prisipažįsta neonatologė. Norint įsitikinti, ar iš tiesų aparatas suklydo, tėveliams pasiūloma atvykti ir dar kartą patikrinti vaikučio klausą po trijų savaičių. Jeigu ir tuomet testo atsakymas neigiamas, pagalbos būtina kreiptis į LOR specialistus.

Ankstesnis tyrimas - geresnis rezultatas

Kasmet Lietuvoje vienas iš tūkstančio vaikų gimsta kurčias arba neprigirdintis. Šiauliuose, anot medikės, kasmet sulaukiama 1-2 mažylių, kuriems pažeista klausa. Tai dažniausiai nutinka tose šeimose, kurios niekada nesiskundė klausos sutrikimais. "

Anksti nustatyta liga modernių klausos priemonių dėka leidžia vaikui gyventi visavertį gyvenimą, padeda vystytis kalbai bei sąlygoja kokybišką psichomotorinį jo vystymąsi, - sako medikė. - Deja, tėvai, išgirdę, kad jų mažylis turi klausos sutrikimų, neretai negali tuo patikėti, tvirtindami, jog vaikas reaguoja į visus aplinkos garsus. Visiškai realu, kad mažylis į kai kuriuos garsus gali reaguoti, tačiau tai dar nereiškia, kad jis neturi klausos pažeidimų. Aparatas, kuris geba užfiksuoti 30 dB garsą, prilygstantį šnabždesiui, apsirikti negali - jeigu rezultatas teigiamas, vadinasi, jis tikrai užfiksavo gautus impulsus. Tuo tarpu neigiamas rezultatas gali būti klaidingas. Kylant abejonėms, būtina tyrimą atlikti pakartotinai".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai