To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas akių daktarą ateina vyras ir skundžiasi...

Pas akių daktarą ateina vyras ir skundžiasi:
- Gydytojau, po vestuvių man sutriko regėjimas.
- O kas nutiko?
- Pinigų nebematau...

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Smegenys sudaro tik 3 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja šeštadalį visos kūno energijos.

Klausimai apie žindymą (II dalis)

NORIU ALAUS!

Žindau 3 mėn. Ar galiu išgerti per dieną stiklinę alaus? Kalbama, kad alus maitinančios motinoms - labai sveika, nes jame yra mielių ir vitamino B.
Tai mitas. Žindančiai per dieną dera išgerti tiek įvairių nealkoholinių skysčių, kad ji nejaustų troškulio. Papildomas skysčių kiekis nedidina motinos pieno kiekio. Alus nepadidina pieno kiekio. Aluje esantis alkoholis patenka į motinos pieną. B grupės vitaminų yra įvairiuose kituose maisto produktuose (ypač duonoje, įvairiose košėse, mielėse). Žindanti moteris kasdien turėtų valgyti kuo įvairesnį maistą ir nejaus vitaminų trūkumo.

AR GALIU DEGINTIS?

Baigiau maitinti krūtimi, bet pieno dar liko. Ar galiu degintis ar eiti į soliariumą, jei jau nebemaitinu, bet dar yra pieno?

Taip galite. Nustojus žindyti, pienas dings palengva. Soliariumo procedūromis dera naudotis saikingai, ypač jei kūne yra daug pigmentinių dėmių, apgamų. Joms esant, dera pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu.

Sūnų maitinu 10 mėn., mėnesinės jau atsinaujino. Ar galiu eiti į soliariumą? Ar galiu degintis?

Žindymas ir mėnesinių atsiradimas, kai kūdikiui yra 10 mėn. netrukdo saikingam deginimuisi saulėje ir/arba ėjimui į soliariumą. Jeigu bet kurioje kūno dalyje yra daug pigmentinių (tamsių) dėmių, apgamų prieš pasinaudojant saulės ar soliariumo teikiamais malonumas dera pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu.

ŽINDYMAS NĖŠTUMUI NEKENKIA

Laukiuosi antrojo vaikelio. Nėštumas 12 savaičių, iki šiol maitinu pirmąją dukrą. Ar galima žindyti toliau? Kiek ilgai? Jaučiuosi gerai.
Kol turite pieno ir jaučiatės gerai, galite žindyti. Ateis laikas, kai pieno pradės mažėti ir pati dukra atsisakys krūties. Įvykių neskubinkite, nes Jūsų pienas Jūsų kūdikiui yra jokiu kitu maistu nepakeičiamas.
Iki šiol maitinu, bet vėl pastojau (11 savaičių). Ar maitinti toliau?
Taip, reikia toliau žindyti. Ateis laikas, kai kūdikis pats atsisakys krūties. Žindymas nėštumui nekenkia.

NORIU NUJUNKYTI

Kaip nujunkyti kūdikį nuo krūties, jei jis negeria iš buteliuko, nepripažįsta žinduko? Nujunkyti noriu todėl, kad žindymas mane labai nualino, sveriu 52 kg.
Jūsų kūdikis yra nuostabus, nes jis žino, kad motinos pieno nepakeičia joks kitas maistas. Jis nepaprastai gerai daro, kad nepripažįsta nei buteliuko, nei žinduko. Jam reikalingas ne tik Jūsų pienas, bet bendravimas su Jumis, kurio nepakeičia joks kitoks maitinimas. Jis, jausdamas Jūsų širdies plakimą ir kūno šilumą, jaučiasi saugus, o tai mažąjį žmogų ramina, padeda jam tobulėti. Žinant tik Jūsų svorį - 52 kg, bet nežinant Jūsų ūgio, negalima pasakyti, ar Jums trūksta svorio. Palyginkite, kiek svėrėte prieš nėštumą, kiek svėrė Jūsų mama, kai buvo Jūsų amžiaus. Žindymas - moteriai gamtos suteikta dovana aprūpinti sparčiai augantį kūdikį medžiagomis, kurių nėra jokiame kitame maiste, saugoti jį nuo infekcinių ligų, kai jis dar pats to negali padaryti. Trumpai tariant - žindymas yra padėjimas išgyventi... Jūsų šeimos nariams derėtų suprasti, kad žindymas yra darbas, todėl namų ruošos darbai neturėtų Jūsų varginti. Poilsis, įvairus meniu Jums padės atgauti fizinę ir dvasinę pusiausvyrą. Jokių būdų, priverčiančių kūdikių valgyti iš puoduko, šaukštelio ar žinduko, išskyrus badą, nėra.
Mano dukrai tuoj metukai. Kai gydytojos paklausiau, kaip nujunkyti, ji atsisakė, kad turėčiau 3 dienoms išvažiuoti. Man tai pasirodė per žiauru. Ką jūs patartumėte?
Ateina laikas, kai pats kūdikis pradeda atsisakyti krūties - rečiau ir mažiau intensyviai žinda. Dėl to krūtyse pradeda natūraliai mažėti pieno, prasideda natūralus nujunkymas. Dabar kūdikių mitybos specialistai pataria žindyti tol, kol mažylis pats atsisako krūties ir atpratinant nuo krūties nesiimti jokių drastiškų priemonių.

PAVANDENIJĘS PIENAS

Maitinu 10 mėn., pastebėjau, kad pienas pasidarė skaidrus, kaip pavandenijęs. Gal tai ženklas, kad reikia nujunkyti? Ar toks skaidrus pienas duoda kūdikiui naudos?
Ne, tai nėra ženklas nujunkymui. Pieno spalva priklauso nuo jame esančių riebalų kiekio. Ilgėjant žindymo trukmei piene riebalų kiekis mažėja. Vien riebalai nėra pieno kokybę lemianti medžiaga. Piene yra labai daug kitų medžiagų, kurios būtinos kūdikiui ir kurių nėra jokiame kitame maiste. Dėl to žindymas turėtų trukti tol, kol pats kūdikis atsisakys.

BLOGAI TEKA

Ką daryti, kad pienas lengviau tekėtų iš krūtų? Manau, kad kūdikis jo nepajėgia ištraukti.
Kiekvienoje situacijoje yra skirtingi pagalbos būdai. Tai ir žindymo technika, krūtų masažas, pieno nusitraukimas. Pieno atidavimas priklauso ne tik nuo kūdikio čiulpimo galios, bet nuo motinos nusiteikimo, jos būklės. Pieno tekėjimas sutrinka, kai motina yra ištikta šoko, kenčia skausmą, stipriai nervinasi. Sutrikus pieno tekėjimui net ir gerai pridėtas prie krūties kūdikis jo neiščiulpia, dėl to stumia krūtį ir verkia. Pieno tekėjimo refleksas sutrinka retai ir laikinai. Sutrikus pieno tekėjimo refleksui mamai patariama:

  • kuo patogiau atsisėsti arba atsigulti;
  • atsigerti mėgstamo gėrimo ar užkąsti;
  • kalbinti kūdikį, jį išrengtą glausti prie savęs („oda prie odos");
  • vieno iš artimų žmonių paprašyti pamasažuoti viršutinę nugaros dalį, pečius, kaklą, tai padeda atsipalaiduoti;
  • masažuoti krūtis;
  • žindomam kūdikiui neduoti žinduko, buteliuko, nes sutriks žindymo intensyvumas, krūtų ištuštinimas, pieno gamyba;
  • normaliai augančiam kūdikiui iki 6 mėn. amžiaus nerekomenduojama duoti papildomo maisto.

ŽINDĄ VISĄ VALANDĄ!

Sūneliui 3 mėn., valgo 6 kartus per parą. Bet vakarais jis žinda labai ilgai - ne mažiau nei valandą. Bežįsdamas užmiega, o paguldytas į lovytę vėl pravirksta, kol negauna krūties. Ar tai normalu? Kodėl kūdikis taip ilgai žinda?

Kūdikių mitybos specialistų dabartine nuomone kūdikiui leidžiama pasirinkti, kada ir kiek kartų per parą žįsti. Tai kinta priklausomai nuo kūdikio amžiaus, pavyzdžiui, yra periodų, kai kūdikiai prašo krūties ir kas dvi valandas. Įsitikinta, kad tik taip žindomas kūdikis fiziškai ir protiškai sparčiai tobulėja. Tai, kad kūdikis skirtingai ilgai išbūna prie krūties - normalu. Kūdikiui reikalingas ne tik pienas, bet ir bendravimas su motina. Todėl jis išbūna prie krūties ilgiau ir sunerimsta atitrauktas nuo jos. Neatimkite iš mažylio to, kas jam būtina, nors Jums tai ne visada patogu....

KELIASI NAKTĮ

Nuo kokio amžiaus kūdikis turėtų atprasti žįsti naktį? Mano sūnui 10 mėn., jis keliasi naktį valgyti.

Kiekvienas mažylis yra nepakartojama asmenybė. Nėra griežtai apibrėžto laiko, kada kūdikis ar mažas vaikas turi naktį atsisakyti krūties. Vaikai, atsisakę krūties naktį, gali atsibusti ir prašyti valgyti. Šitoks noras turėtų būti patenkinamas. Tačiau nereikia perlenkti lazdos - ne kiekvienas atsibudimas naktį yra prašymas valgyti. Atsibudimo naktį priežasčių yra įvairių: pilnos sauskelnės, karštis, šaltis, neramus sapnas. Nuo naktinių žindimų ir valgymų sunkiau atpranta tie mažyliai, kurie vos jiems „kniurktelėjus" buvo žindomi arba maitinami. Dažniausiai naktinio valgymo mažyliai atsisako trečiaisiais gyvenimo metais.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai