To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kuo skundžiatės, sinjore...

- Kuo skundžiatės, sinjore?
- Daktare, o jūs pats nematote?
- Jeigu norite, aš galiu pakviesti veterinarą. Jis moka nustatyti diagnozę neuždavęs klausimų.

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus organizmą sudaro apie 50 mlrd. ląstelių, skirstomų į 220 tipus.

Mokslininkai: dieta kenkia smegenims

Žmonės dažnai nusprendžia sublogti. Tačiau retas tikisi, jog dieta turės pasekmių ir smegenims. Tyrimai parodė, jog kalorijų ir riebalų kiekio skaičiavimas gali pabloginti trumpojo laikotarpio atmintį. Tačiau mitybos įpročiai veikia mūsų smegenis ir kur kas gilesniame lygmenyje.

Smegenys sudaro du procentus kūno svorio, tačiau reikalauja maždaug 20 procentų kasdien suvartojamų kalorijų. Smegenims ypač reikia gliukozės, kurios gauname valgydami vaisius, daržoves ir grūdus. Tik visiškai išsekusios smegenys pageidaus ir kitokio tipo „kuro" nei gliukozė.

Vėliau išsivysčiusio smegenų dalys (kaktinė žievė) yra ypač jautrios gliukozės stygiui. „Gliukozės kiekiui sumažėjus, mintys pasiklysta, tačiau kvėpavimas nesutrinka",- aiškina Leigh Gibson iš Roehamptono universiteto Anglijoje. .

Žinoma, tuo nenorima pasakyti, jog turime be sustojimo siurbti kokakolą. Priešingai, per dideli gliukozės kiekiai lėtai, bet užtikrintai kenkia kūno ląstelėms, taip pat ir smegenims, tvirtina Marckas Montminy iš Kalifornijos biologinių studijų instituto.

Siekiant optimizuoti smegenų veiklą, patartina valgyti dažniau, bet po mažiau. Smegenys geriausiai veikia kraujo sistemoje cirkuliuojant 25 gramams gliukozės. Tiek gliukozės gauname suvalgę vieną bananą.

Maistą galima klasifikuoti būtent pagal gliukozę. Pavyzdžiui, riestainiai rikiuojasi tarp daugiausiai gliukozės kiekio turinčių produktų. Morka turi mažai gliukozės.

Svarbiausia yra subalansuota dieta. Smegenys veiks geriausiai, jei apsirūpinsite angliavandeniais, riebalais ir baltymais.

„Žmonės, mėgstantys maistą su sočiaisiais riebalais, yra labiau linkę į suvokimo defektus", - tikina Gibson. Taip pat šie žmonės turi daugiau šansų būtų ištikti insulto.
60 procentų smegenų sudaro riebalai.

Menki cholesterolio kiekiai mokslininkų yra siejami su depresija, agresija ir asocialiu elgesiu. Tai nereiškia, kad riebalų apskritai reikia vengti, nors vakariečiam riebalų kiekį reikėtų riboti.

Mokslininkai yra išvedę nemažai su mitybą ir smegenų veiklą susijusių dėsningumų, tačiau pripažįstama, jog kiekvieno asmens smegenys yra unikalios. Pavyzdžiui, ekstravertai yra linkę po pietų pamiegoti ar bent jau išgerti kavos. Tuo tarpu vaikai ir liesi žmonės yra labiau veikiami gliukozės stygiaus.

Apskritai su mąstymo problemomis dažniau susiduria apsirijėliai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai