Naujausi straipsniai
Vyras atvedė moteriškę pas gydytoją. Gydytojas apžiūrėjo...Vyras atvedė moteriškę pas gydytoją. Gydytojas apžiūrėjo ir pasivedęs vyrą į šalį sako:
Vaistų paieška
|
Internetas gerina smegenų veiklą
2008, Spalis 16 - 08:33
Naujausių tyrimų rezultatai rodo, jog vidutinio ir senyvo amžiaus žmonėms internetas gali padėti pagerinti smegenų veiklą, skelbia „BBC". Los Andželo Kalifornijos Universiteto komanda išsiaiškino, jog naršymas internete stimuliuoja smegenų centrus, kurie yra atsakingi už sprendimų priėmimą ir sudėtingus samprotavimus. Tyrėjai tikina, jog internetas gali pasitarnauti kaip priešnuodis su amžiumi susijusiems psichologiniams pokyčiams, kurie lėtina smegenų veiklą. Studiją išspausdino Amerikos Geriatrinės Psichiatrijos Žurnalas. Smegenims senstant, vyksta nemažai pokyčių. Tarp jų ląstelių mažėjimas ir traukimasis. Tai gali turėti neigiamos įtakos smegenų funkcionavimui. Jau seniai pastebėta, jog su aktyvia smegenų veikla susijusios užduotys (pavyzdžiui, kryžiažodžių sprendimas) gali šią įtaką sumažinti. Šiandien į šių užduočių sąrašą galima įtraukti ir naršymą internete. Tyrėjų komandos vadovas, Profesorius Gary Smallas teigė: „Studijos rezultatai yra įkvepiantys. Plintančios kompiuterinės technologijos turi psichologinės įtakos ir gali pagelbėti vidutinio ir senyvo amžiaus žmonėms". „Paieška internete sukelia aktyvias ir sudėtingas smegenų operacijas, kas padeda smegenų funkcionavimui". Tyrime dalyvavo 24 savanoriai nuo 55 iki 76 metų. Pusė jų buvo patyrę interneto naudotojai, kita pusė - ne. Savanoriams naršant internete bei skaitant knygas, jų smegenys buvo skenuojamos. Tiek naršymas, tiek skaitymas skatino tas smegenų vietas, kurios yra atsakingos už kalbėjimą, skaitymą, atmintį ir regos gebėjimus. Tačiau paieška internete taip pat skatino ir kitas smegenų dalis, kurios valdo sprendimų priėmimą ir sudėtingus samprotavimus. Tiesa, tai pasakytina tik apie patyrusius interneto naudotojus. Anot tyrėjų, internetas siūlo aibę pasirinkimų, kurie verčia daryti sprendimus norint gauti atitinkamą informaciją. „Tokios paprastos kasdienės užduotys, kaip naršymas internete, aktyvuoja vyresnių žmonių smegenų schemas. Tai leidžia teigti, jog smegenys yra jautrios, o sendami mes ir toliau galime mokytis",- tikino kitas tyrėjas, profesorius Smithas.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Lsdem — 2008, Spalis 16 - 10:47
Sakyciau, mazas (juokingas) tyrime dalyvavusiu savanoriu skaicius, kad butu taip galima uztikrintai teigti. Kokiam magistriniam darbui, tai gana puiki ideja.
Skelbti naują komentarą