To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas sako moteriai...

Gydytojas sako moteriai:
- Jums reikia daugiau pramogų. Pabandykite daryti tai, kas labiausiai Jums patinka.
- Deja, turiu labai pavydų vyrą, - atsako moteris.

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Kokia grėsmė tyko šulinio vandenyje?

Nemaža dalis Šiaulių miesto ir apskrities gyventojų vis dar neturi centralizuoto vandentiekio ir vandenį semia iš šachtinių šulinių. Medikai kūdikių besilaukiančias bei kūdikius iki šešerių mėnesių auginančias moteris ragina atsakingai rinktis geriamąjį vandenį. Ypač atidžios turėtų būti tos moterys, kurios vartoja šachtinių šulinių vandenį. Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad tokioms moterims šachtinių šulinių vandens tyrimai atliekami nemokamai.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Šiaulių skyriaus vedėja Inesa Šerytė informuoja, jog moterys turi kreiptis į savo šeimos gydytojus, kurie pateiks prašymą Šiaulių visuomenės sveikatos centrui dėl geriamojo vandens ištyrimo ir įvertinimo. Šachtinio šulinio vandens tyrimą atliks NVSPL Šiaulių skyriaus darbuotojai. Bus atlikti vandens mikrobiologiniai ir cheminiai tyrimai, nustatomas azoto grupės junginių - nitritų, nitratų, amoniako - kiekis. Atlikus tyrimą, Šiaulių Visuomenės sveikatos centro, saugos skyriaus specialistai įvertins geriamojo vandens kokybę. Tyrimo rezultatai ir gydytojo išvada siunčiami tirto šulinio vandens vartotojui. Tokiu būdu besilaukiančios moterys apsaugomos nuo apsinuodijimo nitritais ir nitratais.
Į NVSPL Šiaulių skyrių kreipiasi daug užsakovų, norinčių išsitirti savo šachtinių šulinių vandenį. Gyventojai nori sužinoti, ar jų vartojamas šachtinių šulinių vanduo atitinka higienos normų reikalavimus ir nėra pavojingas jų sveikatai. Tai rodo visuomenės domėjimąsi sveikata ir norą gyventi sveikoje aplinkoje.
„Tačiau labai norime paraginti kūdikių besilaukiančias ir mažylius (iki šešerių mėnesių) auginančias moteris neužmiršti išsitirti šachtinių šulinių vandens," - teigia Inesa Šerytė.

Visuomenės sveikatos centro duomenimis, Šiaulių apskrityje per 9 šių metų mėnesius buvo ištirti 427 šachtiniai šuliniai, kurių vandenį vartoja nėščiosios ar kūdikiai iki šešerių mėnesių. Net 51 proc. tyrimų buvo rastas padidėjęs nitratų kiekis vandenyje, 3,3 proc. tyrimų - padidėjęs nitritų kiekis, 7,7 proc. - padidėjęs amonio kiekis ir 20 proc. tyrimų buvo rasta mikrobinė vandens tarša.
Pasak Visuomenės sveikatos centro direktoriaus Krizento Kamenecko, Šiaulių apskrityje didžiausias nitratų kiekis vandenyje 2008 m. buvo rastas Pakruojo, Radviliškio ir Joniškio rajonų šachtiniuose šuliniuose. Pakruojo rajono šulinių vandenyje nitratų buvo rasta net 460 mg/l, tai daugiau nei 9 kartus viršija ribinę rodiklio vertę.
„Nitratų perteklius vandenyje yra labai pavojingas sveikatai. Leidžiama nitratų koncentracija geriamajame vandenyje - ne daugiau kaip 50,0 mg/l. Gyventojai turėtų žinoti, jog nitratais užterštas vanduo neturi specifinio skonio, kvapo bei spalvos. Tokį vandenį gerti pavojinga sveikatai. Nitratų toksiniam poveikiui itin jautrūs yra infekcinėmis ligomis sergantys vaikai bei senyvo amžiaus žmonės. Taip pat sergantieji širdies ir kraujagyslių ligomis, kvėpavimo takų ligomis ar anemija. Tačiau ypač jautrūs nitratų toksiniam poveikiui yra kūdikiai iki trijų mėnesių ir nėščios moterys,"- pasakoja K. Kameneckas.
Nėščiosioms ir moterims, auginančioms kūdikius iki šešerių mėnesių, šachtinių šulinių vandens nemokami tyrimai atliekami pagal Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2000 11 24 įsakymą.

Atmintinė

Mikrobiologiniam tyrimui mėginys imamas į sterilų 400ml indą, paimtą iš laboratorijos. Mėginiai imami pilant vandenį į sterilų butelį iš kibiro, esančio prie šulinio. Jei į šachtinį šulinį įvestas vietinis vandentiekis, prieš imant mėginį mikrobiologiniams tyrimams, metaliniai čiaupai apdeginami liepsna, 2-3 min. leidžiama vandeniui laisvai tekėti, kad iš mėginių ėmimo linijos ištekėtų visas užsistovėjęs vanduo. Mėginių ėmimo čiaupas turi būti be jokių papildomų įtaisų ir tinkamas sterilizuoti liepsna arba dezinfekuoti tinkamu tirpalu (etilo alkoholiu). Sterilus stiklinis indas laikomas tiesiog po čiaupu, bet nei prijungtas, nei priliestas prie jo. Sterilus indas pripildomas nesklidinai, kad virš mėginio liktų tarpas orui. Taip sudaromos sąlygos išmaišyti mėginį prieš tyrimą ir išvengti atsitiktinio užterštumo. Paėmus mėginius, sterilus indas sandariai uždaromas neužterštu kamščiu. Mėginys į laboratoriją turi būti pristatytas per 24 valandas. Iki pristatymo į laboratoriją mėginys turi būti laikomas tinkamoje temperatūroje (+4 0C), tinka laikyti šaldytuve.

Cheminiam tyrimui ėminys pilamas į švarius iki 2l talpos plastikinius indus, kamščiai turi būti sandarūs, kad ėminys neišsipiltų ir neužsiterštų. Indas sklidinai užpildomas, kad būtų išvengta atmosferinio oro poveikio. Mėginys į laboratoriją turi būti pristatytas per 24 valandas. Iki pristatymo į laboratoriją mėginys turi būti laikomas tinkamoje temperatūroje (+40C), tinka laikyti šaldytuve.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai