To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau mano vyras labai serga...

Gydytojau mano vyras labai serga. Ką daryti?
- Visų pirma reikia nustatyti diagnozę. Nusirenkite ir parodykite, kur jam skauda.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkorių kraujyje 10 proc. hemoglobino susijungęs su smalkėmis. Mirtinas skaičius yra 50 – 60 proc.

Gastroezofaginis refliuksas

Gastroezofaginis refliuksas šnekamojoje kalboje minimas kaip „rėmens graužimas". Gastroezofaginis refliuksas - tai būklė, kai rūgštus skrandžio turinys grįžta į stemplę. Kai refliuksas (atpylimas, grįžimas) pažeidžia stemplės gleivinę, ar kitus organus, ši būklė vadinama gastroezofaginio refliukso liga (GERL).

 

Priežastys

Gastroezofaginis refliuksas - pakankamai dažna liga, ypač išsivysčiusiuose kraštuose. Tikslus skaičius nežinomas, nes ne visi sergantieji kreipiasi į gydytoją. GERL atsiradimo mechanizmas labai sudėtingas ir ne visai aiškus. Priežastys gali būti kelios

  • Stemplės rauko patologija (normalus stemplės raukas susitraukia ir neleidžia skrandžio turiniui grįžti į stemplę).
  • Stemplės gleivinės patologija (normali gleivinė pajėgi apsivalyti nuo rūgštaus skrandžio turinio, jei tik jo nėra per daug).
  • Padidėjęs skrandžio turinio agresyvumas (tai reta priežastis; gali būti padidėjęs rūgštingumas arba tulžies priemaiša).
  • Lėtas skrandžio išsituštinimas ir padidėjęs spaudimas pilve (nutukimas, nuolatinis pilvo pūtimas, nėštumas).

Požymiai

Gastroezofaginio refliukso požymiai gali būti tipiniai ir atipiniai. Tipiniai refliukso požymiai: rėmens graužimas (po valgio, ypač pasilenkus), atpylimas rūgščiu turiniu, pykinimas, skausmingas rijimas, skausmas už krūtinkaulio (dėl to labai svarbu teisingai diagnozuoti ir atskirti nuo miokardo infarkto). Atipiniai požymiai: dantų pakenkimas, užkimimas, kosulys, dusulio priepuoliai, burnos deginimas, skausmas. Šie simptomai atsiranda, kai rūgštis pažeidžia burną, patenka į trachėją, plaučius.

Tyrimai

Ligos diagnozavimui svarbiausias kriterijus yra tipiniai požymiai. Stemplės pakenkimo laipsniui įvertinti atliekamas endoskopinis tyrimas (FEGDS), tačiau liga neatmetama, net jei šis tyrimas pokyčių nerodo. Pokyčiai stemplėje gali būti mikroskopiniai, todėl atliekamas histologinis biopsijos tyrimas. Kai kur atliekamas rentgenologinis tyrimas, naudojant kontrastą. Rūgšties grįžimą į stemplę nesunku nustatyti naudojant specialų tyrimą - pH-metriją. Į stemplę įkišamas specialus prietaisėlis, kuris 24 valandų bėgyje matuoja stemplės rūgštingumą. Jei išreikšti atipiniai požymiai, reikalinga LOR gydytojo konsultacija.

Komplikacijos

Negydant GERL, stemplė gali išopėti, o randėjant gali susidaryti sąaugų, kurios sukelia stemplės nepraeinamumą. Ilgai veikiant rūgštims, galima piktybinė stemplės ląstelių metaplazija ir stemplės vėžys. Laimei, komplikacijos pasitaiko labai retai.

Gydymas

Gastroezofaginio refliukso gydyme pirmiausia, pacientui siūloma pakeisti gyvenimo būdą: mažinti nutukimą, pilvo pūtimą, sureguliuoti mitybą, keisti valgymo įpročius, miegojimo padėtį, atsisakyti žalingų įpročių. Dauguma atvejų refliukso gydymas priklauso tik nuo pačio žmogaus.

Patarimai

  • Valgykite po truputį, bet dažnai; niekada nepersivalgykite.
  • Daugiau judėkite. Fizinis aktyvumas pagerina skrandžio veiklą, mažina nutukimą ir pilvo pūtimą.
  • Stenkitės mažiau valgyti riebaus maisto ir produktų, kurie skatina rėmens graužimą (šokolado, aštrių patiekalų).
  • Meskite rūkyti, nepiktnaudžiaukite alkoholiu.
  • Pakelkite lovos galvūgalį.
  • Pavalgę bent kelias valandas negulėkite ir nedirbkite pasilenkę.

Gydymas vaistais

  • Vaistai, gerinantys skrandžio peristaltiką. Dažniausiai skiriamas metoklopramidas (cerukalis).
  • Vaistai, mažinantys rūgščių poveikį - PSI (omeprazolis) ir H2 receptorių antagonistai (ranitidinas).

Prognozė

Nors liga yra lėtinė ir pasikartojanti, tačiau gerai gydant prognozė gera.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Taip jau yra, kad Vakarų medicina chroniškų negalavimų nepagydo, o tik sušvelnina, sumažina nemalonius simptomus, bet ir tai ne visada. Tai patyriau ir aš ir daugelis kitų, kuriuos vargina virkinimo organų ligos. Keletą tūkstančių metų gyvuojanti Rytų šalių medicina šias problemas išsprendžia ir vartojant bei taikant tik natūralias priemones ir būdus, kurie ne tik šalina simptomus, bet naikina ligą iš pat šaknų, naikina negalavimų priežastis. Nelieka priežasties, nelieka ir ligos. Detali informacija adresu salavijasp@gmail.com

Ramunai,ar galit man i pasta daugiau parasyti apie sita gydyma? ar jus pats ta isbandet? man rugstys jau 3metai,omep,pantoprazolis,nexium isbandyta,jau salutinei eina,vos nutraukiu gastritas,erozijos stemple,kas siuo metu ira,liepe gert omep 40mg bet neveikia jau,nebezinau ne kur kreiptis,mastica geriau,bet

AŠ daug gydžiausi tavo minėtais vaistais bet kai nustatė bakteriją nebeatsimenu pavadinimo pasigydžiau omepu ir raniberlu paskui pantoprozoliu ir viskas praėjo ar tyreisi tą bakteriją aišku nesilaikau dietos bet ir nepiktnaudžiauju maistu, gal naudoji vaistus nuo sąnarių ar stuburo jie labai kenkia. Bandyk prieš valgį gerti sėmenų kisieliuką po pusė podelio ryte ir vakare prieš miegą labai padeda padengia gleivinę skrandžio ir stemplės netaip dirgina rugštys. S E K M Ė S.

Man yra nustatyta kelių liga ir aš turiu gerti vaistus nuo kelio sąnario uždegimo. Ką daryti tokiu atveju ir kaip gydyti stemplės griaužimą?

Zinau tiek, jog kovojant su refliuksiu geriausiai veikia protonu siurblio inhibitoriai, Lietuvoje tokie vaistai kaip Ipraalox, Controloc Control, Gasec. Pati bandziau Ipraalox, nes jis pigiausias tada buvo. Man padejo. Nepraradusiems vilties pagyti nuosirdziai siulau.

Svarbiausia manau sureguliuoti mityba, nes rugstingumas dazniausiai buna nuo netinkamo maisto jusu skrandziui, jeigu jau taip nutinka tai tik augalines kilmes preparatais siulyciau gydyti ar salinti priezasti, man labai gerai padeda rozmarinai, kmynai, artisokai ,ciberzoles ,galima uzpiti nuovirus padaryti ar arbatas.Kiek zinau cheminius vaistus ar fermentus gali tik gydytojai skirti, nes jie vartojami esant kasos susirgimams.Kaip sakoma geras virskinimas lygus geram eiles organu tokiu kaip tulzis,kepenys,zarnynas,skrandis,kasa funkcionavimas.

Man yra šita bėda,du metus ant vaistu sėdžiu ir nieko nepadeda,tik blogyn eina.Buvau pas viena gydytoja išsitirti(lazerine akupunktūra)paaiškėjo,kad mano visas virškinimo traktas ir žarnynas eina "šaibom"ir pasakė,kad baigsis tikrai blogai jei nesusiimsiu..Cheminiai vaistai nebepadėjo..Bet aš pradėjau domėtis ir gydytis kinų medicina,ir pagerėjimas jau yra,viso labo po pirmos savaites pradėjo gerėti

Sveiki, gal galite papasakoti kaip gydėtės rėmens graužimą?

Andriau, tai pakeisk vaistus, nes yra ivariu rusiu arba vel eik pas gydytoja, nes 3 metus gerti vaistus tai cia apsurdas, tu greiciau nuo vaistu pakratysi kojas nei nuo senatves...kiek zinau gydytojas liepe gerti tik geru firmu vaistus...beje dar daug kas reiskia ir nuo tavo mitybos, reikia kaip raso straipsnyje sportuoti...sekmes sveikstant visiems

man irgi buvo plauciu pneumonija,labai blogai jauciausi,poto apnasos ant dant pradejo kauptis labai slykstus jausmas,blogas kvapas ir sleikstulys burnoi sakau gyditojui nuo ko cia {tuo tarpu gulejau ligonineje)sako nuo plauciu.gryzes is ligonines persvieciau stemple skrandi rado gerl .jau 3 menesius geriu omeprozoli po 2 kartus per diena bet tas sleikstulys taip ir nedingsta,ir krenkstimas

sveiki, mane rugstingumas kamuoja labai daznai, buvau pas gydytojus pasidaryt tyrimus praryjau zarna, rado stemplej eroziju. prirase vaistu kol juos vartojau viskas buvo gerai bet tik nustojus vel viskas is naujo. gal kas zinot gera klinika ar geru specialistu kur galima butu kreiptis del tyrimo ir gydymo???

Stemples skrandzio erozijoms gydyti paieškok maisto papildo Chlorophil (yra bent pora gamintoju).

Nesąmonė. Gatroezofaginis refliuksas ir rėmens graužimas skirtingi dalykai. Gastroezofaginis refliuksas gali būti, kai skrandyje ir nulinis rūgštingumas. Deja turiu tokią bėdą ir nėra kuom gydyti. Gerklė (balso stygos) pastoviai užkimusi, graužia, sunku kalbėtis su klientais vis krenkščiant. Bet gydyti mažinant rūgštis negaliu- turiu atrofinį gastritą su nuliniu rūgštingumu.

Kai chemija jau nepadeda: Geru rezultatu su uminiais refliukso priepuoliais buvo pasiekta išgerus Mastikos menesiu kursa (nors ir nesergame Helico pylori -vis tiek gereme) stiprus šarmas padeda šiuo atveju ir veliau pastoviai naudojant Chlorophila ryte vakare (jis didina gelezies kieki reikia tai įvertinti). Dar pastoviai priežiurai po pietu geras rekomdacijas girdejau apie StomachComfort - kramtomas tabletes kuriu sudetyje yra labai daug kalcio. Nežinau kuo čia detas kalcis bet remens ir refliukso atveju tai padeda.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai