To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Turiu jus nuliūdinti. Teks vėl pjauti siūlę..

- Turiu jus nuliūdinti. Teks vėl pjauti siūlę.
- Kodėl?
- Operuodamas palikau guminę pirštinę.
- Štai jums pinigai - nusipirkite naują!

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vėžio gydymo efektyvumas yra tiesiogiai proporcingas valstybės investicijoms.

Vasara, kojos, mėlynės

Kai moterys pradeda kasdien vilkėti trumputes sukneles, o vyrai pirmenybę teikti šortams, tuomet ir tampa akivaizdu, kiek mėlynių šviečia ant mūsų kojų. Iš kur jos atsiranda ir kaip jų atsikratyti?

Tradicinis mėlynių atsiradimo būdas - susitrenkimas. Tradicinis ir jų gydymo būdas: pirmiausia dedame šaltį, po to tepame skaudamą vietą kokiu nors populiariu tepalu.

Šaltis padeda tik iš dalies, nes mėlynė beveik neišvengiamai vis tiek išryškėja. Gal tik ne tokia didelė ir ne tokia ryški kaip tuo atveju, jei nesiimtume visiškai jokių veiksmų.
O štai „stebuklingi" tepalai, labai gaila, praktiškai nenaudingi. Suaugusiam žmogui per odą įsigeria ne daugiau kaip 3 proc. vaisto, be to, kad iš tiesų pajustume poveikį, tepti reikia nuolat. Patys suprantate, jog tai vargiai įmanoma. Tačiau nuleisti rankų irgi nereikia - su mėlynėmis galima ir reikia kovoti. O kaip tą daryti, priklauso nuo kraujosruvos kilmės. Taigi esminis klausimas: kodėl jos atsiranda ant mūsų kojų?

Trapios kraujagyslės

Nepatvarūs kapiliarai yra viena dažniausių kraujosruvų atsiradimo priežasčių, ypač pavasarį ir rudenį. Mat šiais metų laikais organizmui stinga vitaminų, o labiausiai - askorbo rūgšties, arba vitamino C. Todėl jį reikia vartoti reguliariai. Tačiau ne nuolat. Nes pernelyg didelės askorbo rūgšties dozės gali paaštrinti gastrito, pankreatito, inkstų akmenligės simptomus. Ir, žinoma, ypač atidūs turėtų būti jai alergiški žmonės. Nepamirškite, kad vitaminas C yra galingas alergenas, galintis išprovokuoti ligos paūmėjimą.

Be to, jeigu geriate skystą askorbo rūgštį, po to būtina praskalauti burną, nes rūgštis gali apgadinti dantų emalį. Ir jeigu nenorite suerzinti skrandžio, verčiau gerkite vitaminą C po valgio.

Problemos dėl venų

Atkreipkite dėmesį: ar ant kojų, be negražiai atrodančių mėlynių, nėra kraujagyslių mazgelių ir kapiliarų „žvaigždučių". Jeigu taip, tai labiausiai tikėtina kraujosruvų priežastis - smulkiųjų venų ligos. Vadinasi, kojų greičiausiai niekur nesusitrenkėte, mėlynės išryškėjo savaime ir pats laikas kreiptis į gydytoją flebologą bei pasidaryti tyrimus. Iš jų privalomas yra kojų kraujagyslių tyrimas ultragarsu. Šis tyrimas padės nustatyti, ar po oda išryškėjusios „žvaigždutės" nėra pirmasis giliųjų ir paviršinių venų ligos pasireiškimas.

Jeigu tyrimas ultragarsu parodys, kad kojų venoms viskas gerai, tačiau „žvaigždutės", sunkumas kojose ir tinimas kamuos ir toliau, reikės pasitarti su specialistu dėl profilaktinio kompresinio trikotažo dėvėjimo. Dabar vaistinėse ir specializuotose parduotuvėse jo pasirinkimas didžiulis, tik štai rinktis jį savarankiškai nerekomenduojama, nes tikrai nepataikysite išsirinkti idealiai jums tinkančio modelio.
O jeigu tyrimai patvirtins, kad jūsų giliosios ir paviršinės venos ligotos, bus būtinas nuodugnesnis ir rimtas gydymas. Jis paprastai pradedamas nuo vaistų, gerinančių venų tonusą, vartojimo. Tačiau neretai prisireikia ir operacijos.

Dar vienas galimas variantas - skleroterapija, kai į veną plonyte adata suleidžiama speciali medžiaga, „suklijuojanti" pažeistą kraujagyslę. Šis metodas nėra blogas, tačiau neišsprendžia problemos „iš esmės", tik padeda pasiekti kosmetinį efektą: kojos tampa dailios, be mėlynių ir „žvaigždučių". Todėl skleroterapija tinka ne visiems ir ne visada.

Beje, ypatingą dėmesį į kraujosruvas ant kojų turėtų atkreipti besilaukiančios moterys. Nėštumas - didžiulis krūvis venoms. Dėl šios priežasties labai daug gimdžiusių moterų susiduria su varikozės problema. Jeigu norite to išvengti, reikia, pradedant nuo trečio nėštumo mėnesio, profilaktiškai dėvėti kompresinį trikotažą - bet vėlgi tik gydytojui patarus ir leidus!

Kraujo ligos

Tai turbūt rečiausia kraujosruvų atsiradimo priežastis, tačiau atmesti tokios galimybės nereikėtų - pernelyg rimtos gali būti pasekmės.

Jei jūsų venos sveikos ir tikrai negalėjote perdozuoti vitaminų, o ant kojų (ir ne tik ant kojų) atsiranda vis naujų mėlynių, dar nespėjus išnykti senosioms, tai jau priežastis apsilankyti pas hematologą - kraujo ligų specialistą.

Taip pat derėtų pasielgti, jeigu mėlynės ant kojų - jūsų „šeimos bruožas", t. y. tokią pat bėdą turi jūsų artimiausi skirtingų kartų giminaičiai. Kai kurios paveldimos kraujo ligos gali pasireikšti būtent tokiu būdu, tačiau ar tai tiesa, pasakyti galės tik specialistas.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai