To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, galiu paklausti?...

Ligonis:
- Daktare, galiu paklausti? Ką jūs darote kai sergate sloga?
 Gydytojas:
- Čiaudėju...

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Moterys nuo 20 iki 30 m. turėtų būti apžiūrimos gydytojo kas du metai, nuo 40 m. – kasmet.

Utėlės - kas ir kaip

Utėlė - žmogaus parazitas, kuris gyvena ir vystosi žmogaus galvos plaukuose, maitinasi žmogaus krauju. Utėlė gyvena apie 30 dienų. Užsikrėtęs utėlėmis, vaikas kaso galvą, jam niežti odą, įkandus parazitui gali prasidėti alerginė reakcija. Utelės sukeliama liga - pedikuliozė.

Utėlėtų asmenų statistikos neminėsime, tačiau ekonominio nuosmukio metu utėlių plitimas nemažėja. Utėlėmis užsikrečia ir vaikai, ir suaugę. Tėvai rūpinasi savo vaikais, stengiasi išleisti juos į kolektyvą švarius, tvarkingus. Tačiau net kasdienis galvos plovimas neapsaugo nuo užsikrėtimo utėlėmis. Dažniausiai užsikrečiama tiesioginio sąlyčio su utėlėtais asmenimis metu, taip pat keliems asmenims naudojantis tomis pačiomis šukomis, šepečiais, rankšluosčiais, drabužiais. Užsikrečiama miegant keliems vaikams bendroje lovoje, naudojant tą pačią patalynę, pagalvę.

Kartais tėvai gali gauti laišką iš ugdymo įstaigos, kuriame pasakoma, kad Jūsų vaiko galvos plaukuose buvo rasta utėlių. Tačiau tai dar nereiškia, kad Jūsų namuose nesilaikoma tvarkos. Reikėtų ramiai patikrinti faktus ir imtis priemonių utėlėms išnaikinti. Tėvams nereaguojant į mokyklos pranešimus, informuojamas socialinis pedagogas bei vaiko teisių apsaugos taryna. Vaikas gali grįžti į kolektyvą tik visai išnaikinus šiuos parazitus. Pedikuliozės gydymo priemonių yra įvairių.

Efektyvi utėlių naikinimo priemonė - plaukų šukavimas tankiomis šukomis. Plaukai sudrėkinami 4-5 proc. acto ar citrinos rūgšties tirpalu, plaukai tampa slidūs ir šukuojami kol pašalinamos utėlės ir glindos. Procedūrą gali tekti pakartoti keletą kartų. Iššukuotos utėlės sunaikinamos, šukos mirkomos 5 proc. acto tirpale 30 min., arba plaunamos karštu vandeniu ir muilu.

Utėles galima naikinti ir medikamentinėmis priemonėmis. Šeimos gydytojas gali patarti kokius medikamentus naudoti utėlių naikinimui. Medikamentą ir informacinį lapelį galėsite gauti vaistinėje.

Išnaikinus utėles ir glindas vaiko galvoje, rekomenduojama pasitikrinti visų šeimos narių galvas - tai pagrindinė pakartotinio užsikrėtimo profilaktinė priemonė. Lovos skalbiniai, užsikrėtusio asmens drabužiai turi būti skalbiami karštesniame nei 60°C vandenyje.

Mokyklose turi būti organizuojama utėlėtumo profilaktika. Pirmiausiai rekomenduojama mokyklų ir ikimokyklinių vaikų ugdymo įstaigų atsakingiems darbuotojams, gavus tėvų raštišką sutikimą, vykdyti asmens higienos ir švaros patikrinimą.

Taip pat labai svarbus mokinių mokymas kaip apsisaugoti nuo apsikrėtimo utėlėmis, mokomosios medžiagos pateikimas (atmintinės, mokyklos leidiniai), pokalbių, paskaitų organizavimas. Į mokyklos vidaus tvarkos taisykles įrašomos nuostatos, kad mokinio tėvai/globėjai, nustačius jų vaikams apsikrėtimo utėlėmis faktą, turi pateikti informaciją (raštu) apie taikytas utėlių naikinimo priemones. Mokinys mokyklos sveikatos kabinete pakartotinai patikrinamas dėl priemonių taikymo kokybės.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistai, aptikę utėlėtus asmenis, teisės aktų nustatyta tvarka (pedikuliozė yra įrašyta į pavojingų ir ypač pavojingų ligų sąrašą) teikia duomenis teritoriniams visuomenės sveikatos centrams. Visuomenės sveikatos centrų specialistai nuolat stebi ir vertina pedikuliozės epidemiologinę situaciją savo aptarnaujamoje teritorijoje, įvertina užsikrėtimo utėlėmis dinamiką, tendencijas, pateikia informaciją apie pedikuliozės plitimą.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

Gal šukavimas ir saugesnis, negu kokie pesticidiniai vaistai, nuo kurių alerginės reakcijos pasireiškia, bet dėl efektyvumo galima gerokai pasiginčyti. Nors ir labai stengsiesi, liks kokia glinda, kurios tikrai labai gerai laikosi prie pat plauko, ir visa istorija iš pradžių prasidės. Geriau rinktis ne cheminius vaistus, kokį <<vaistų reklamos cenzūra>>, artimiausioje vaistinėje tikrai pasiūlys, ir iš karto tų parazitų atsikratyti. O tai kol šukuositės, žiūrėk visa šeima utėlėm apeis.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai