To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Poliklinika. Eilė pas ginekologą...

Poliklinika. Eilė pas ginekologą. Prieina vyras ir užima eilę. Viena moteris raudonuodama kreipiasi į jį:
- Suprantate, ši eilė pas ginekologą...
- Taip, taip. Aš žinau.
- Bet... Tai juk moterų gydytojas.
- Na ir kas? Spirales jis įdeda?
- Na taip, jis...
- Reiškia jis ir nuima.

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Su alkoholiu siejama 4000 mirčių per metus ir pagal pasekmes visuomenės sveikatai jis užima antrą vietą po tabako.

Šaltis ir papuošalai – nesuderinama

Termometrui rodant keliolika laipsnių šalčio, sveikatos specialistai pataria nenešioti papuošalų. Žiemą daug svarbiau išvengti nušalimų, nei atrodyti įspūdingai.

Žiedai yra pavojingiausi

"Iš puošeivų nušalti mažiausiai rizikuoja tos merginos, kurios nešioja auskarą bamboje. Žinoma, jei drabužiai dengia juosmenį", - saugiausią papuošalą įvardijo Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės Traumatologijos punkto vedėjas Raimondas Kunickas.

Ir pridūrė, kad kaklo papuošalai nekelia pavojaus, jei ryšite šalikus ar dėvite drabužius aukšta apykakle.

Taigi, jeigu įvairaus metalo papuošalai yra tarsi priaugę prie jūsų kūno ir be jų neįsivaizduojate nė dienos - būkite atsargūs. Auskarus slėpkite šilta, šiemet ypač madinga kepure su ausinėmis. Kitaip, rizikuojate ne tik nušalti klausos organus, bet ir gauti ausų uždegimą.

Žiedais papuoštas rankas nuo nušalimo apsaugo kumštinės pirštinės. Jei jų vengsite - teks apsilankyti pas traumatologą ir juvelyrą.

"Dažnai pas mus ateina pacientai, kuriems sveikatos problemų sukelia žiedai. Sušalus sutrinka mikrocirkuliacija, kraujagysles kankina spazmai, rankos pradeda tinti. Belieka gelbėti pirštą ir kirpti žiedą", - R.Kunickas įspėja, kad įvykus bet kokiai plaštakos traumai būtina nedelsiant nusiimti visus rankų papuošalus.

Jei nepavyksta žiedo nuimti sušlapinus pirštą vandeniu ir muilu, eksperimentuoti neverta. Į vis tinstantį pirštą žiedas įsiverš, audiniai susižalos, todėl verčiau kreipkitės į medikus ar juvelyrą.

Nosį apsaugo vazelinas

Žiemą derėtų atsisakyti auskarų antakyje ir lūpose. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė Skaidra Valiukevičienė tvirtina, kad patys pavojingiausi papuošalai yra tie, kurie puošia atviras kūno vietas. Tai - veidas, itin jautrus vėjui ir šalčiui.

"Jei papuošalai yra paslėpti po drabužiais, nieko blogo nutikti neturėtų. Tačiau auskarai nosyje dar labiau trauks šaltį ir nosies greitai nebejausite", - perspėja medikė.
Sloguojant į lauką galima eiti tik švariai išsivalius nosį, ją pasitepus riebiu kremu. Jei nosis pradeda šalti lauke praleidus vos kelias minutes, rekomenduojama ją plonu sluoksniu ištepti aliejiniu pagrindu pagamintu vazelinu. Vertėtų turėti ir vienkartinių nosinių, kad tekantis nosies sekretas nesušaldytų odos, neišbertų.

S.Valiukevičienė atkreipia dėmesį: žiemą lietuviai dažniausiai pamiršta rūpintis lūpomis, kurios greitai išsausėja, parausta ir sutrūkinėja. Dėl to pradeda vystytis egzema. Specialistė primena, kad kiekvieno, o ypač vaikų, krepšeliuose turi būti bespalvis ir bekvapis lūpų pieštukas. Reikėtų rinktis aliejiniu pagrindu pagamintą vazeliną ir juo pasitepti prieš išeinant iš patalpos į lauką ar lauke, kai lūpos pradeda džiūti.

Grimasos aktyvina kraujotaką

Veido odą nuo šalčio saugo riebus kremas. Jį užtepus plonu sluoksniu reikia palaukti apie 20 minučių, kad įsigertų, ir tik tuomet eiti į lauką.

"Likučiai lauke pavojingi - iškart nušalsite", - perspėja S.Valiukevičienė. Riebiu kremu patariama tepti visas atidengtas kūno vietas ir kojas.

Jei planuojate lauke praleisti kelias valandas, medikai pataria atsisakyti ne tik visų rūšių papuošalų, bet ir pasiimti riebaus kremo. Juo reikia pasitepti vos pajutus odos tempimą. Saulėtą, tačiau šaltą dieną reikia rinktis riebius kremus, kurie kartu apsaugotų ir nuo kenksmingų saulės spindulių. Be jų neišsivers nė vienas slidininkas.
Moterų veido odą nuo nušalimų padeda apsaugoti ir kosmetikos priemonės. Tačiau reikia rinktis tokias, kurių sudėtyje taip pat būtų daugiau riebalų nei vandens.

Gražiosios lyties atstovėms, kurios kovoja su spuogais, riebiu kremu ar kosmetika nereikėtų piktnaudžiauti, ją naudoti ne dažniau kaip 2-3 kartus per savaitę ir tik tuomet, kai oda išsausėja. Nuo nušalimo veido odą saugo grimasos, nes jos aktyvina kraujotaką.

Nušąla, kai nesitiki

Nušalti galūnes galima ne tik tuomet, kai yra keli ar keliolika laipsnių šalčio, bet net ir esant keliems laipsniams šilumos. Labai svarbi avalynė: ji turi būti laisvoka, kad neužspaustų kraujagyslių ir nesutrikdytų kraujotakos. Nesveika drėgmę praleidžiantys batai.

"Žiemą reikia avėti sausais ir laisvais batais, kad susidaręs oro tarpas apsaugotų kojas nuo šalčio",- primena R.Kunickas.

Pajutus, kad šąla kojos ar rankos, būtina judinti kojų pirštus, rankas suspausti į kumštį ir atleisti. Ko nors laukiant, reikia vaikščioti, trepsenti. Šalčiui mažiau atsparūs sergantieji ateroskleroze, cukriniu diabetu ir rūkantieji.

"Šių žmonių kraujotaka galūnėse pažeista dėl susiaurėjusių kraujagyslių. Alkoholiniai gėrimai praplečia kraujagysles, bet labai greitai išgarina kūno šilumą. Be to, neblaivus žmogus nesugeba realiai įvertinti aplinkos, todėl dažnai nušąla", - aiškina gydytojas traumatologas R.Kunickas.

Ką daryti nušalus?

  1. Nušalusios kūno vietos niekuo netrinkite, juolab vilnone pirštine ar sniegu. Šiurkšti vilna pažeidžia odą, o sniegas dar labiau ją atšaldo.
  2. Negalima kaitinti nušalusių vietų karšta pūsle ar laikyti prie ugnies, glausti prie radiatorių, guminių šildyklių, merkti į karštą vandenį, šildyti naudojant plaukų džiovintuvą, nes pažeistos vietos yra nejautrios ir gali nudegti. Nušalusią vietą reikia šildyti lėtai, iš vidaus, stengiantis pamažu normalizuoti kraujotaką.
  3. Sušalusįjį reikia užkloti šilta antklode. Nušalusias galūnes galima aprišti švaria marle ar kitu natūralaus pluošto audiniu, vata ir polietilenu. Toks tvarstis pamažu šildo nušalusią vietą ir didina jos ląstelių gyvybingumą. Duokite gerti šiltų gėrimų.
  4. Skausmas - geras ženklas. Kai nušalusią vietą pradeda dilgčioti, perštėti, skaudėti, vadinasi, pagėrėjo kraujotaka.
  5. Jei sušalęs žmogus neteko sąmonės, bet kvėpuoja, būtina jį paguldyti ant šono. Jei kvėpavimas nutrūkęs, nedelsiant pradėkite dirbtinį kvėpavimą. Smarkiai nušalusį žmogų reikia šiltai susukti į storą audeklą ir kuo skubiau vežti pas gydytoją.
  6. Kartais nekrotiniai audinių pokyčiai išryškėja tik praėjus kelioms dienoms po patirtos šalčio traumos, todėl būtina kreiptis į medikus.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai