To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, mane kankina depresija!

- Gydytojau, mane kankina depresija!
- Geriausi vaistai - visa galva pasinerti į darbą, - pataria gydytojas.
- Bet mano darbas - maišyti betoną...

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasaulinio onkologinių ligų sergamumo ir mirštamumo registro duomenimis, 2002 metais persistuojanti ŽPV infekcija sukėlė apie 500 000 gimdos kaklelio vėžio atvejų.

Kas labiau degina kalorijas – šaltis ar karštis?

Šiluma medžiagų apykaitą lėtina, o šaltis - greitina. Greita medžiagų apykaita yra vienas pagrindinių veiksnių, neleidžiančių atsirasti antsvoriui.

Tačiau žiemą svorio priaugame, o vasarą jo netenkame.

Yra manančių, kad vasara yra geriausias laikas mesti svorį. Kai karšta, žmogus labiau prakaituoja. Jei prakaituoja, vadinasi, dega kalorijos. Gal svorio mažėjimas priklauso nuo visai kitų priežasčių? Anot gydytojos dietologės Žanos Antonovos, vasarą iš tiesų greičiau metame svorį. Bet ne todėl, kad gausiau prakaituojame. Šiltu metu daugiau judame, valgome daugiau šviežių daržovių ir vaisių. Kai karšta, apskritai norisi mažiau valgyti, nes sulėtėja organizmo medžiagų apykaita. Anot Ž.Antonovos, didėjant aplinkos temperatūrai, dažnėja kvėpavimas ir širdies plakimas, truputį padidėja arterinis kraujospūdis, gausiai prakaituojama. Taip organizmas prisitaiko prie karščio.

Daugelis mano, kad geriausia kalorijų deginimo vieta - pirtis. Ž.Antonovos teigimu, manantys, kad pirtyje „tirpsta riebalai", klysta. Pirtis padeda mesti svorį, tačiau organizme sumažėja ne riebalų, o skysčių.

Šaltis organizmo medžiagų apykaitą greitina. Pasak Ž.Antonovos, esant žemai aplinkos temperatūrai, susiaurėja odos kraujagyslės, oda pašiurpsta (žąsies oda), išsiskiria daugiau skydliaukės ir antinksčių hormonų, nevalingai susitraukinėja raumenys (drebulys). Pasak Ž.Antonovos, šaltos vonios labiau pagreitina medžiagų apykaitą nei tokios pat temperatūros oras, mat šaltas vanduo kūno temperatūrą atvėsina 14 kartų greičiau. Vis dėlto žiemą svorio dažniausiai priaugame, nes mažiau judame, daugiau valgome.

Medžiagų apykaitą pagreitinti galime ne tik sportuodami, bet ir valgydami tam tikrus maisto produktus. Pavyzdžiui, valgomuosius ledus. Iš lūpų į lūpas sklinda žinios apie ledų dietą. Anot gydytojos dietologės, tokia dieta išties yra. „Ledai, kaip ir kiti pieno produktai, yra geras kalcio šaltinis. Šios dietos šalininkai teigia, kad kalcis skatina medžiagų ir greitina riebalų apykaitą", - pasakojo pašnekovė. Nors ši dieta ir labai skani, jos efektyvumas nėra moksliškai pagrįstas.

Manoma, kad kai kurie maisto produktai dėl juose esančių biologiškai aktyvių fitocheminių medžiagų skatina riebalų apykaitą. Tokių medžiagų yra cikorijose, manguose, salieruose, kartokų rūšių salotose.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai