To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vienos šalies stomatologai sukūrė naują...

Vienos šalies stomatologai sukūrė naują kramtomąją gumą  „Ksilitas su dinamitu“. Ksilitas valo ir stiprina jūsų dantis, o dinamitas garantuoja saugų atstumą nuo ėduonies.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kinijos mokslininkai identifikavo apie 400 genų, kurie yra atsakingi už polinkį į priklausomybę narkotikams. Ekspertai mano, kad genetiniai faktoriai iki 60 proc. yra atsakingi už ...

Kaip spermatozoidai gyvena moters organizme

Kiek laiko spermatozoidai gali išgyventi moters organizme ir išsaugoti sugebėjimą apvaisinti? Kas atsitinka su tais, kurie nepatenka į kiaušialąstes?

Spermatozoidų gyvybingumą tyrėjai nustatė skirtingai

Spermatozoidai sėkliniame tirpale juda savarankiškai. Tačiau nežinoma, kaip jie elgiasi, patekę į moters lytinius kelius: ar nuolat juda, ar kartais nustoja judėti, ar gauna medžiagų, būtinų atstatyti išnaudotus energijos resursus judant, ar iš produktų terpės, kurioje gyvena, ar kartu su sėkliniu tirpalu. Yra žinoma, kad saugomi inkubatoriuje esant kūno temperatūrai ir saugomi nuo išsausėjimo spermatozoidai lieka gyvybingi daugiau kaip 8 paras ir visą tą periodą jie nuolat juda. Todėl, tikėtina, kad jie išsaugo savo paslankumą visą laiką būdami moters lytiniuose organuose.
Tačiau spermatozoidų gyvybingumą organizme tyrėjai nustatė skirtingai. Vieni iš jų galvoja, kad tai sudaro 24-36 valandas, kiti - 8-14 dienų.

Į kiaušialąstę prasiskverbia tik vienas spermatozoidas

Po mikroskopu spermatozoidų judėjimo greitis yra maždaug 3 mm per minutę. T.y. per sekundę jie pajuda per visą žmogaus kūno ilgumą. Tačiau judant išnaudojama daug energijos, nes spermatozoidas priverstas įveikti kliūtis ir judėti prieš srovę, tačiau jie judėdami visada persikelia į kiaušidės pusę. Manoma, kad gimdoje spermatozoidai per 3 minutes praeina 1-1,5 cm, t.y. norėdami išeiti iš sėklinės masės, patekti į gimdą ir iš ten pakilti į jos ertmę, spermatozoidui reikia madžaug 1,5-3 valandų. Todėl praėjus kelioms valandoms juos galima aptikti šoninėje gimdos pusėje, kur ir susijungia su kiaušialąste. Į ją prasiskverbia tik vienas spermatozoidas, jo galvutė susilieja su branduoliu ir tas susiliejimas iš tikrųjų ir yra apvaisinimas.

Ilgai išgyvena, bet neapvaisina

Jei manytumėme, kad šie paskaičiavimai yra teisingi, tai apvaisinimas įvyksta ne anksčiau, kaip praėjus 8 valandoms po lytinio akto. Kyla klausimas: tai kodėl anksčiau apvaisinimas negalėjo įvykti? Žinoma, jei nebuvo pakartotinos sueities? Atsakymas - ne iš lengvųjų. Tačiau stebėjimo rezultatai parodė, kad tas laiko tarpas gali gana ilgai tęstis. Taip pat visai tikėtina, kad sprematozoidas gali apvaisinti kiaušinėlį net praėjus 8-10 dienų po lytinio akto. Kai kurių tyrėjų manymu, net ir tuo atveju, jei lytinis aktas buvo iki menstruacijų, spermatozoidai gali išgyventi gimdoje ir apvaisinti kiaušinėlį jau po menstruacijos periodo. Kategoriškai atmesti tos prielaidos negalima, ypač jei kalba eina apie ankstyvą ovuliaciją. Taip pat manoma, kad sprematozoidai gali likti paslankūs gimdos kaklelio gleivėse arba pačioje gimdoje 7-8 dienas, tačiau jų sugebėjimas apvaisinti išlieka maždaug 24 valandas.

Išeina iš vaginos kartu su sperma

Tai kas gi atsitinka su spermatozoidais, kurie nepatenka į kiaušialąstę? Juk ji gali priimti tik vieną spermatozoidą ir po to „durys tvirtai užsidaro". Žinia, per kiekvieną sueitį į vaginą patenka 200- 500 mln. sprematozoidų. Todėl, suprantama, kad didžiulis jų skaičius žūsta. Dalis spermatozoidų išeina iš vaginos kartu su sperma. O stipriausi ir ištvermingiausi taip pat žūsta vaginoje, veikiami aukštos koncentracijos rūgštingomis išskyromis. Mat spermatozoidai gali gyventi tik esant normaliam rūgštingumui, kuri būna vaginoje atitinkamu momentu, o taip pat silpnoje spermos terpėje bei gimdos gleivėse.

Žuvę sprematozoidai suyra. Jų likučiai išteka iš vaginos arba nusiplovus vandeniu. Įdomu tai, kad iširę likučiai, taip pat kaip ir kiti medžiagos, esančios spermoje, įsisiurbia į vaginos sienelę ir patenka į organizmą.

Kai kurie spermatozoidai priešinasi iš paskutiniųjų

Kadangi gimdos gleivinės debesėlyje spermos iširimo produktų yra daugiau nei vaginos sienelių, kai kurie sprematozoidai prasiskverbia į tą debesėlį. Be to, juos galima aptikti gimdos gleivinėse iširimo stadijose. tada jie dar geriau įsigeria ir papildo organizmo skysčius.

Galų gale labai nedidelis skaičius spermatozoidų pasiekia gimdos kanalus. Ir ten visi jie, išskyrus vieną, kuris apvaisino kiaušinėlį, žūsta. Taip pat negyvų sprematozoidų likučiai išeina iš gimdos kartu su išskyromis.

Kai kurie spermatozoidai sugeba ir toliau priešintis, pasižymintys didesniu judrumu, jie prisiryja fagocitų - baltųjų kraujo ląstelių, aprūpinančių organizmo saugumu, perverda ir išnyksta maždaug per 20 valandų.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai