To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kalbasi dvi karvės...

Kalbasi dvi karvės:
- Klausyk, ar tu girdėjai apie  tą baisią karvių ligą - kempinlygę?
- Taip, tikras košmaras. Gerai, kad mums pingvinams, tai negresia...

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Dr. R. Kusteris pirmasis tiksliai aprašė su azartiniais lošimais susijusį sindromą, kurį tuomet pavadino kompulsyviu (patologiniu) lošimu. 1977 metais patologinis potraukis azartiniams ...

Nevaisingumas

Šeimos nevaisingumas - kai partneriai, nedaudodami jokių kontracepcijos priemonių ir reguliariai lytiškai santykiaudami negali susilaukti palikuonių (tiksliau, moteris negali pastoti) per 1 metus. Nevaisingumo problema tampa vis aktualesnė, Lietuvoje daugiau nei dešimtadalis šeimų yra nevaisingos.

Priežastys

Šeimos nevaisingumą 30 proc. atvejų lemia moters nevaisingumas, 30 proc. - vyro nevaisingumas, 30 proc. - abiejų nevaisingumas, ir likusius 10 proc - nevaisingumas dėl nežinomų priežasčių.

Moterų nevaisingumo priežastys:

  • Kiaušintakių ligos (sąaugos bei randai dėl buvusių mažojo dubens uždegimų, lytiškai plintančių ligų, endometriozės, operacijų, pilvo ligų);
  • Kiaušidžių ligos bei ovuliacijos sutrikimai (kiaušidžių policistozės, endokrininės ligos - pavyzdžiui, hipotirozė, antinksčių navikai; anoreksija ir kitos psichinės ligos, sunkios kitų sistemų ligos);
  • Gimdos ligos, anatominiai pokyčiai (miomos, sąaugos, pakitimai po abortų);
  • Gimdos kaklelio ligos bei pokyčiai (būklės po operacijų, uždegimai);
  • Dar viena svarbi priežastis - gimdos kaklelio gleivėse susidaro antikūnų prieš konkretaus vyro spermatozoidus. Taip gali nutikti vartojant ne berjerinę (dažniausiai hormoninę) kontracepciją, kai vyro sperma nuolat patenka į moters makštį.

Vyrų nevaisingumo priežastys:

  • Sėklidžių ligos ir anomalijos (buvę uždegimai, lytiškai plintančios ligos, įgimtos anomalijos, buvusios operacijos);
  • Dažnai vyrai, persirgę parotitu (kiaulyte), tampa nevaisingi;
  • Sisteminės ligos, trukdančios formuotis spermatozoidams (imuniteto ligos, endokrininės patologijos, kai kurie vaistai).
  • Spermatozoidų nejudrumas.

Beje, reikia prisiminti, kad dešimtadalio nevaisingumo priežasčių taip ir nepavyksta išsiaiškinti.

Tyrimai

Pora pradedama tyrinėti, kai moteris nepastoja daugiau nei metus (kai pora nenaudoja kontracepcijos ir reguliariai lytiškai santykiauja). Gydytojai porą ištiria nuodugniai, dažniausiai pasitelkiama įvairių specialistų pagalba, nes nevaisingumą gali sąlygoti visų sistemų ligos. Paprastai vyras ir moteris tiriami bei kalbinami atskirai.

Labai svarbu surinkti tikslią informaciją, todėl neslėpkite nuo gydytojo informacijos apie buvusias ligas, operacijas, buvusius nėštumus bei abortus, alergijas, paveldimas ligas, lytinį gyvenimą, bei jo problemas, buvusias ankstesnes šeimas, darbą, gyvenamąją aplinką, žalingus įpročius bei daugelį kitų dalykų, kurie galbūt jums atrodo nesvarbūs, o iš tikrųjų yra be galo reikšmingi.

Vėliau partneriai visapusiškai ištiriami: dėl sisteminių ligų; moteris ištiriama ginekologiškai, ultragarsu, įvairiais metodais stebima jos ovuliacija (žr. „natūralūs šeimos planavimo metodai"), kai kurių hormonų koncentracija kraujyje, laboratorijoje tiriama vyro sėkla, moters gimdos kaklelio sekretas, išskyros po sueities. Norint įvertinti kiaušintakių būklę, atliekami specialūs jų tyrimai (histerosalpingografija), kartais prireikia laparoskopijos.

Gydymas

  • Pirmiausia - priežasties išaiškinimas ir šalinimas. Sisteminių ligų, anatominių kliūčių gydymas, seksologo, urologo konsultacijos. Gali prireikti ir chirurginių intervencijų, ir infekcijos gydymo.
  • Moters ovuliacijos sutrikimas gydomas taip pat šalinant priežastį bei skatinant ovuliaciją hormoniniais vaistais (gonadotropinai ir kt.).
  • Kitas gydymo metodas - pagalbiniai apvaisinimo būdai. Jie naudojami, kai nevaisingumas neišgydomas kitais būdais ir kai nevaisingumo priežastis - vyro spermos patologija.

Pagalbiniai apvaisinimo būdai - tai metodai, kai moteris pastoja kitokiu nei natūrali sueitis būdu. Pagrindiniai metodai yra šie:

  • Apvaisinimas mėgintuvėlyje. Iš moters paimamos kiaušialąstės, kurios apvaisinamos vyro sperma. Po to embrionas įsodinamas į moters gimdą.
  • Intrauterininė inseminacija. Šis metodas taikomas, kai moters išskyrose yra antikūnų prieš vyro spermatozoidus. Metodo esmė - sperma išvirkščiama tiesiai į gimdą.
  • Yra dar sudėtingesnių retų metodų: pavyzdžiui, spermatozoido įšvirkštimas į oocitą, sėklidžių biopsija ir pan. Reikia pabrėžti, kad nevaisingumo gydymas yra individualus. Tai, kas tinka vienai porai, nebūtinai tiks kitai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Idomu kokios yra naturalios priemones del pastojimo?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai