Sergate diabetu ir jus kamuoja diabetinis nervų skausmas? Šiame straipsnelyje patarsime, kaip su šiuo skausmu kovoti.
Šiais laikais yra daug medikamentų, skirtų skausmo malšinimui. Tačiau jie, kaip ir visi vaistai, turi begalę šalutinių poveikių ir žaloja jūsų sveikatą. Kadangi diabetas yra nepagydoma liga, neurologinis skausmas, kaip komplikacija, gali tęstis labai daug metų. Todėl, kad išvengtumėte skausmą malšinančių preparatų žalos, siūlome jums pabandyti kitą efektyvų ir sveikatą tausojantį kovos būdą su diabetiniu nervų skausmu.
Taigi, norėdami sumažinti diabetinį nervų skausmą, jūs turite:
- Pradėti aktyviau gyventi. Mokslininkai tyrė dvi diabetinį skausmą patiriančių ligonių grupes. Vieni ligoniai visą mėnesį, keturis kartus per savaitę, vakarais po valandą pasivaikščiodavo lauke, kiti - gyveno įprastai. Po mėnesio pirmoji ligonių grupė pastebėjo, jog anksčiau jaustas skausmas smarkiai sumažėjo.
- Iškilo klausimas, ką daryti, jei pasivaikčiojimas nėra jums priimtinas? Tai tikrai ne bėda. Vietoje pasivaikščiojimo galite išbandyti plaukiojimą baseine ar vandens aerobiką. Būdami vandenyje turbūt pastebėjote, jog vanduo jus kelia aukštyn. Tai labai praverčia kovojant su diabetiniu skausmu. Sportuojant vandenyje, mažesnis krūvis tenka ir taip neurologinio skausmo išvargintoms pėdoms.
- Iš pradžių fizinio aktyvumo didinimas gali tapti rimtu iššūkiu, tačiau būkite atkaklūs ir nepasiduokite! Jei labai sunku prisiversti judėti, pratinkitės pamažu. Pirmą dieną vaikščiokite, plaukiokite ar makštinkitės 10 minučių. Kai priprasite - kasdien pratęskite makštinimąsi keliomis minutėmis ilgiau. Pamatysite, jog pripratus, be jokio didelio vargo galėsite sportuoti po pusę valandos kasdien.
- Atlikite pratimus pusiausvyrai lavinti. Kelis kartus atsistodami nuo kėdės stenkitės nesusvyruoti. Pirmus kartus galite įsikibti į kėdės atlošus. Pabandykite išstovėti kuo ilgiau ant vienos kojos. Pirmus kartus kur nors įsikibkite. Reguliariai atlikite šį pratimą tol, kol neįsikibus galėsite išstovėti daugiau kaip pusę minutės. Praktikuodamiesi paeiliui keiskite kojas. Pirmiausia pabandykite pusiausvyrą išlaikyti ant vienos kojos, vėliau - ant kitos.
- Sportuodami profilaktiškai tikrinkitės akis, širdį ir pėdas. Po kiekvienos makštos ar treniruotės atidžiai apžiūrėkite savo pėdas ir kitas vietas, kurios galėjo būti pažeistos. Jei pastebėjote, jog ant jūsų pėdų atsirado pūslyčių, įtrūkimų ar įdrėskimų, kreipkitės į gydytoją, kad užkirstumėte kelią infekcijai. Cukriniu diabetu sergantiems žmonėms infekcinės ligos yra pavojingesnės nei sveikiems.
- Nepamirškite, jog sergant cukriniu diabetu reikėtų sportui rinktis patogią avalynę minkštais padais, kuri leis jums išvengti pėdos sužalojimų. Taip pat reikėtų nepamiršti, jog sportuojant organizmas sunaudoja žymiai daugiau energijos, todėl gliukozės kiekis pasportavus gali smarkiai nukristi. Kad to išvengtumėte, prieš spotuojant pavalgykite ar sučiulpkite saldų ledinuką.
- Matuokite cukraus kiekį kraujyje prieš sporto treniruotę ir po jos. Jei cukraus kiekis kraujyje kelia nerimą ar per treniruotę blogai pasijutote - tą dieną nebesportuokite ir artimiausiu metu apsilankykite pas savo gydytoją.
Komentarai
Skelbti naują komentarą