To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ar padėjo jums vaistai, kuriuos praeitą kartą buvau išrašęs...

- Ar padėjo jums vaistai, kuriuos praeitą kartą buvau išrašęs?
- Labai! Per klaidą juos išgėrė mano dėdė ir aš likau vieninteliu paveldėtoju.

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Paaugliai, kurie savo miegamuosiuose turi televizorius, yra linkę blogiau maitintis, mažiau sportuoja ir blogiau vertinami mokykloje nei tie, kurie neturi televizoriaus savo miegamajame. Tyrime ...

Miego sutrikimai

Miego sutrikimai - gan dažna šių laikų problema, varginanti daugelį žmonių šiuolaikinėje visuomenėje. Manoma, jog šiuo metu miego sutrikimai vargina iki pusės pasaulio žmonių. Miego sutrikimai - rimta sveikatos problema, kuri smarkiai pablogina žmogaus fizinę būklę, o kartu ir gyvenimo kokybę, todėl miego sutrikimus būtina gydyti.

Miego sutrikimų grupės

Kadangi miego sutrikimų yra labai daug, jie skirstomi į tris stambias grupes:

  • Patoliginis mieguistumas (hipersomnija)
  • Neįprasti reiškiniai miego metu (parasomnija)
  • Nemiga (insomnija)

Priežastys

Dažniausiai patologinis mieguistumas atsiranda dėl didžiulio miego trūkumo, kai ilgą laiką neišsimiegama (nemiegant sąmoningai ar dėl insomnijos). Taip pat miego sutrikimai atsiranda, kai sutrinka smegenų struktūrų, kontroliuojančių miegą, veikla. Tuomet žmogui gali atsirasti tokie miego sutrikimai kaip narkolepsija (miegas dienos metu, kuris pasireiškia haliucinacijomis), apnėja (kvėpavimo sustojimas miego metu).

Idiopatinis mieguistumas pasireiškia žmonėms turintiems emocinių sutrikimų, isteriško tipo žmonėms. Taip pat padidintas mieguistumas jaučiamas pakilus aukštai temperatūrai, yra pagrindinis miegligės simptomas. Kodėl pasireiškia parasomnijos kol kas nėra žinoma.

Nemiga dažniausiai pasireiškia dėl emocinių sutrikimų, kai žmogus jaučia didžiulį nerimą, ar dėl per didelio psichostimuliatorių kiekio (narkotikų, kofeino, nikotino) vartojimo. Taip pat nemiga gali būti vienu iš ligos simptomų (depresijos, generalizuoto nerimo sutrikimo ir kitų). Nemiga gali kilti ir dėl ligų, kurių metu jaučiamas stiprus skausmas, ar kaip alkoholizmo pasekmė.

Požymiai

Dažniausias miego sutrikimas - insomnija. Nemigos metu žmogui darosi sunku užmigti einant miegoti, pabudus naktį. Taip pat kai kuriuos pacientus vargina dažni prabudimai naktį, anktyvas pabudimas, mieguistumas dienos metu. Dažniausiai laikotarpiu, kuomet pasireiškia nemiga, labai smarkiai pablogėja žmogaus savijauta, gyvenimo kokybė.

Parasomnija pasižymi neįprastais reiškiniais miego metu. Pacientai miego metu vaikšto (lunatizmas), griežia dantimis (buksizmas), kalba, pabunda jausdami siaubą, miego metu šlapinasi į lovą.

Miego apnėja pasireiškia trumpu kvėpavimo sustojimu miego metu. Taip pat sergant apnėja dažnai nakties metu žmogus garsiai knarkia, jam miegant girdimos kvėpavimo pauzės. Ryte tokie pacientai jaučiasi neišsimiegoję, kad ir kiek laiko praleido lovoje, juos vargina nuolatinis mieguistumas dienos metu. Narkolepsija pasireiškia staigiu miego priepuoliu dienos metu. Žmogus gali trumpam užmigti valgydamas, kalbėdamas ar net eidamas. Dažniausiai pacientai, kuriems pasireiškia narkolepsija „mato sapnus" dar prieš užmiegant, dienos metu. Taip pat juos kamuoja dienos metu pasireiškiantis epizodinis silpnumas, raumenų sąstingis. Pasireiškus idiopatiniam miegui, pacientas jaučiasi mieguistas visą dieną, o pažadintas iš miego, elgiasi tarsi apsvaigęs, kurį laiką nesiorentuoja aplinkoje.

Tyrimai

Miego sutrikimai diagnozuojami miego centre. Dažniausiai atliekamas tyrimas miego sutrikimams nustatyti - polisomnografinis tyrimas. Jo atlikimo metu žmogus visą naktį praleidžia miego centre, specialioje miego tyrimo patalpoje. O ryte kompiuterio užfiksuotus duomenis išanalizuoja specialiai apmokytas gydytojas neurologas.

Gydymas

Dažniausiai efektyviausias miego sutrikimų gydymas - psichologinės problemos, dėl kurios kyla miego sutrikimai, pašalinimas. Jei priežastis, dėl kurios kyla nemiga yra aiški, laikinai gali būti skiriami migdomieji vaistai (dažniausiai benzodiazepinai). Tačiau nereikėtų pamiršti, jog kaip ir visi medikamentai, vaistai nemigai gydyti turi šalutinį poveikį, nuo daugelio jų vystosi priklausomybė, o nutraukus vartojimą paciento nemiga dar labiau sustiprėja. Esant depresijai gali būti skiriami antidepresantai. Geriausia yra stengtis pagerinti miego kokybę patiems. Svarbu stengtis eiti miegoti vienu metu, prieš miegą nevalgyti sunkaus maisto, nerūkyti, negerti gėrimų, kuriuose yra kofeino. Nevartoti narkotikų. Geriau užmiegama prieš miegą pagulėjus karštoje vonioje. Jei laikantis šių patarimų miego sutrikimai išlieka ar vargina jau ilgą laiką, reikėtų kreiptis į gydytoją.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai