To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vienas klausia draugo...

Vienas klausia draugo:
- Ko taip džiaugiesi?
- Buvau pas dantistą.
- Ir tau taip linksmą?
- Žinoma, šiandien jis nedirba.

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholis turi tiesioginį ryšį su krūties vėžio rizika. Kasdien gausiau išgeriančioms moterims rizika padidėja 1,5 karto.

Dėl nemigos ne tik nervai kalti

Dėl nemigos neskubėkime kaltinti nervų. Pasak homeopatų ir kitų natūralios medicinos specialistų, pagal laiką, kada sutrinka miegas, galima nustatyti, koks vidaus organas dėl to kaltas - kepenys, skrandis, tulžies pūslė ar plaučiai.

Nemiega ir jauni

72 metų sulaukusi panevėžietė Janina užmiega greitai, tačiau prabunda apie 1-2 valandą nakties. Vėl įminga tik išgėrusi migdomųjų. Anot ponios Janinos, jau geri trys mėnesiai saldžiai nemiegojusi. Moteris įsitikinusi, kad visos ligos - dėl nervų. Jaučiasi vieniša. Penki vaikai išvažinėję kas sau, o sutuoktinis anapilin iškeliavęs. Kaip ir dauguma jos draugų.

Pasak homeopatų ir kitų netradicinės medicinos specialistų, miego sutrikimai tikrai yra aktuali šio meto bėda. Dažniausiai žmonės skundžiasi tuo, kad ilgai neužmiega, neramiai miega, dažnai nubunda ar negali laiku atsibusti.

Jauni ir seni žmonės nemiega dėl skirtingų priežasčių. Jaunus žmones išbalansuoja didelis informacijos srautas, kelionės, pasikeitimai, įtampa darbe ir pan.

Dažna vyresnių žmonių nemigos priežastis - cheminių vaistų vartojimas. „Kartais pacientai tiesiogiai nesiskundžia nemiga, bet paaiškėja, kad jie neišmiega visą naktį, nes turi keltis į tualetą, dėl kosulio priepuolių, odos niežulio ar kitų priežasčių", - kalbėjo homeopatė Daiva Jakubonienė.

Nubusti priverčia kepenys

Dėl nemigos nereikia kaltinti vien nervų. Ponios Janinos miegą, pasirodo, gali trikdyti... kepenys. Laikas, kada miegas sutrinka, medicinos specialistams yra svarbus informacijos šaltinis: pagal laiką galima nustatyti, koks vidaus organas dėl to kaltas. Pasak D.Jakubonienės, susirgę lėtinėmis ligomis žmonės geria gana daug cheminių vaistų. Vadinasi, vidaus organai, ypač kepenys, turi nukenksminti ir pašalinti kenksmingas medžiagas. Kepenys aktyviausiai dirba 1-3 val. nakties. Būtent dėl perkrautų kepenų ir nubundame tuo metu. Žmonės, kurių sutrikusi tulžies pūslės veikla, dažniau skundžiasi negalintys iki vėlumos užmigti, mat tulžies pūslė aktyviausia 23-1 val. Po trečios valandos nakties gali žadinti plaučių problemos, pvz., bronchinės astmos priepuolis. Būtent tuo metu plaučiai yra aktyviausiai. Bet kuriuo nakties metu gali pažadinti dieną patirti dideli emociniai krūviai. Miego kokybė priklauso ir nuo kitų organų, pvz., skrandžio, veiklos. Ne paslaptis, kad daugelį pažadina naktiniai košmarai, kuriuos išprovokuoja iš vakaro prikimštas skrandis.

Nemiega ir dėl kontraceptikų

Ponia Janina gerdama migdomuosius vargu ar visam laikui išsigydys nemigą. „Jei blogai miegame dėl perkrautų kepenų, išgėrę migdomųjų vaistų jas dar labiau apsunkiname. Taigi įsukame ydingą ratą. Be to, prie daugelio cheminių migdomųjų priprantama, vystosi priklausomybė. Tuomet efektui pasiekti reikia vis didesnės vaisto dozės, o staiga nustojus juos gerti, ištinka abstinencija, kuri pasireiškia nemiga", - pasakojo homeopatė.

Kepenis gali apkrauti ir kontraceptikai. Pasak homeopatės, jai teko stebėti ne vieną moterį, nebemiegančią, nes geria kontraceptines tab letes.

Kad miegas būtų saldus

 

  • Svarbu atsižvelgti į savo organizmo poreikius: stengtis gulti ir keltis tuo pat metu, neužsikrauti daugiau darbų, negu pajėgiame atlikti, valgyti kokybišką maistą, daugiau judėti ir papildomai užsiimti malonia veik la. Ilsėtis, kai jaučiamės pavargę. O jei atsiranda kokie nors organizmo veiklos išsiderinimo požymiai, jų ne neigti, o šalinti juos.
  • Vengti stimuliuojančių medžiagų (kavos, stiprios arbatos) bent antroje dienos pusėje.
  • Blogai miegantiesiems gerinti miego kokybę padėtų vakare atliekamos Ajurvedos rekomenduojamos aliejinės procedūros: pasišildyti pusę stiklinės augalinio aliejaus, kad būtų maloniai šiltas liesti. Tuo aliejumi reikia ištepti visą kūną, palįsti po šiltu dušu ar pasinerti į šiltą vonią ir 10-15 minučių aliejų įmasažuoti į odą. Nuo kūno aliejaus nereikėtų nuplauti muilu, tik nusausinti. Po tokios procedūros geriau ir giliau miegama.
  • Gali padėti ir vaistažolių arbatos: ramunėlių, valerijono, apynių ir kt.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai