To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Iš gimdymo palatos akušerė išneša tris...

Iš gimdymo palatos akušerė išneša tris kūdikius ir parodo  juos jų tėvui.
- Jeigu galima, aš renkuosi vidurinį.-nedrąsiai tarė tėvas.

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Moterims po menopauzės ant viršutinės lūpos ir smakro gali imti augti ilgesni plaukai, kadangi padaugėja androgenų ir sumažėja estrogenų kiekis kraujyje.

Kodėl ir kokius grybus valgyti sveika?

Tikrasis grybų sezonas jau įpusėjo, tačiau smaguriaudami jais ir ruošdami atsargas žiemai nepamirškite, kad grybais galima greitai apsinuodyti.

Grybai turi daug naudingų, mūsų organizmui reikalingų medžiagų, tačiau jie turi savybę kaupti radioaktyvias medžiagas. O apsinuodyti galima ne tik nuodingais grybais, bet ir valgomaisiais, juos netinkamai laikant ar ruošiant.

Grybai turi nemažai kalcio, fosforo ir geležies, juose yra daug vitaminų B1, B2, PP, C, D, A. Juose yra net iki 95 procentų vandens. Mūsų organizmas gerai pasisavina grybuose esančius baltymus, kurių jie turi daugiau negu duona, įvairios kruopų košės ar mėsa. Organizmas pasisavina net 70 procentų grybų baltymų. Džiovinti grybai yra 2 kartus kaloringesni nei žuvis, kiaušiniai, dešra. Grybuose esančios maisto medžiagos gerina skrandžio sulčių skyrimąsi, todėl gerėja apetitas, virškinimas. Valgant grybus sumažėja riebalų kiekis kraujyje, sustiprėja imuninė sistema, nes grybai pagausina baltųjų kraujo kūnelių skaičių.

Radioaktyvūs grybai

Įvairios grybų rūšys radioaktyvųjį cezį kaupia skirtingai. Daugiausia jo kaupiasi pilkosiose meškutėse ir raukšlėtuosiuose gudukuose, augančiuose Varėnos miškuose.

Mažiausiai šio teršalo randama baravykuose, voveraitėse ir ūmėdėse.

Atsargiai, nuodai slypi visur

Apsinuodyti galima ne tik nuodingaisiais, bet ir valgomaisiais grybais, jeigu jie yra netinkamai laikomi, verdami ar konservuojami. Surinktus grybus reikia apdoroti tą pačią dieną arba paskleisti plonu sluoksniu vėsioje, gerai vėdinamoje patalpoje. Skystį, kuriame virė grybai, geriau išpilti, nes nuodingosios medžiagos iš grybų pereina į vandenį. Konservuotų ar mažai žinomų grybų nepatariama pirkti turguje. Suvalgius netinkamai paruoštų grybų, galima susirgti botulizmu.

Visi be išimties grybai turi panašių į narkotines medžiagų.

Musmirių nuodai veikia kaip narkotikas, o apsinuodijęs musmirėmis žmogus elgiasi panašiai kaip apsvaigęs nuo kvaišalų. Žmogus pradeda vemti, iš burnos drimba putos, gausiai prakaituoja. Pradeda skaudėti pilvą, darosi sunku kvėpuoti. Sunkesniais atvejais prasideda haliucinacijos, traukuliai, žmogus praranda sąmonę.

Pirmoji pagalba apsinuodijus

Nedelsiant plaukite skrandį, išsivemkite ir gerkite kuo daugiau kruopų nuoviro, skysto kisieliaus, stiprios beržų, bruknių lapų arbatos. Kuo skubiau kvieskite greitąją pagalbą.

Grybautojo atmintinė

  • Rinkite tik gerai pažįstamus, nesukirmijusius grybus.
  • Negrybaukite aplink aplinką teršiančias gamyklas bei arčiau nei 100 metrų nuo kelio.
  • Nedėkite nuodingų grybų šalia valgomųjų.
  • Nerinkite persenusių grybų.
  • Jauni grybai yra maistingesni.
  • Kepurėlės yra maistingesnės už kotus.
  • Sumedėjusiuose kotuose yra nesuvirškinamos medžiagos - chitino.
  • Grybaukite iki vidurdienio, nes tada grybai sultingesni.
  • Nevalgykite grybų, jeigu sergate lėtinėmis skrandžio, kepenų ar žarnyno ligomis.

Gydytojo komentaras

Negrybaukite pagal knygą

Pataria Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėja Sigita GOŠTAUTAITĖ.

Šiemet labai sunkių apsinuodijimų grybais atvejų nebuvo, laimė, musmirių niekas neprisivalgė. Į ligoninę buvo atvežta apie 20 žmonių, kurie apsinuodijo kitais nuodingais, bet labai panašiais į valgomuosius grybais. Šiemet ligoninėje buvo atsidūrusi ne viena nuodingų grybų prisivalgiusi šeima.

Mūsų žmonės mėgsta vaikščioti po mišką ir renka nelabai gerai žinomus grybus, panašius į kelmučius, žvynabudes. Minėtų grybų yra įvairių rūšių, vieni jų - valgomi, kiti - nuodingi. Yra nuodingų žvynabudžių, kurias labai sunku atskirti nuo gerųjų. Dėl to žvynabudžių patarčiau visai nerinkti, jos yra be galo panašios viena į kitą. Kai kurios žvynabudžių rūšys turi amatoksino (tokio paties nuodo, kurio yra žalsvojoje musmirėje), tik mažesnį kiekį. Jeigu tokių žvynabudžių žmogus prisivalgys daug, gali netgi mirti.

Blogai baigiasi tiems, kurie eina grybauti nežinodami, kaip atrodo grybai, o bijodami apsirikti krepšyje nešiojasi pažintinę knygą - grybų atlasą. Tikėdamiesi, kad tai padės atskirti valgomus grybus nuo nevalgomų, skaudžiai apsirinka. Juk pagal spaudinyje pavaizduotus piešinius ar nuotraukas grybus atskirti nelengva, tam reikalinga patirtis. Todėl niekada nerinkite tų grybų, kurių nepažįstate, apie kuriuos jums nieko nepasakojo tėvai ar seneliai.

Rizikuoti ir valgyti grybus, manant, kad tris kartus pavirus naujame vandenyje jie neteks nuodų, negalima. Jeigu grybai nuodingi, nuodai niekur nedingsta.

Grybai yra sunkiai virškinamas maistas, todėl vaikams, pagyvenusiems žmonėms ir tiems, kurie turi virškinamojo trakto ligų, grybų patarčiau nevalgyti. Net ir sveikiems suaugusiems žmonėms grybų negalima valgyti dideliais kiekiais ir nepatartina smaguriauti jais vėlai vakare.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai