To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina žmogus pas daktarą ir sako...

Ateina žmogus pas daktarą ir sako:
- Oi, daktare, kai paliečiu petį pirštu, man taip skauda, o kai čia liečiu, taip pat skauda, o kai čia - man taip skauda!
O daktaras atsako:
- Na, žinoma, skauda, juk jūsų pirštas sulaužytas!

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 10 proc. sumažėjus alkoholio kiekiui vienam gyventojui, 20 proc. sumažėja vyrų mirtingumas nuo ligų, susijusių su alkoholio vartojimu, ir 5 proc. – visų savižudybių ir ...

Kaip gydomas erkinis encefalitas?

Erkinis encefalitas - viena svarbiausių virusinių centrinės nervų sistemos infekcijų Lietuvoje. Jį sukelia erkių pernešamas erkinio encefalito virusas (EEV). Deja, kaip ir daugeliui kitų virusinių infekcijų, erkiniam encefalitui specifinio gydymo kol kas nėra.

Jei su bakterijomis mums efektyviai kovoti ir šią kovą laimėti padeda antibiotikai, pagalbininkas kovojant su erkinio encefalito virusu lieka tik pats organizmas su savo stipresne ar silpnesne imunine sistema. Kyla klausimas, kaip galime jam padėti?
Pacientas, sergantis erkiniu encefalitu, turėtų būti slaugomas ligoninėje. Esant sunkiai paciento būklei - reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Net esant lengvai ligos formai, ligoniui rekomenduojama gulėti lovoje, stengtis kuo mažiau judėti, vengti staigių judesių. Taip pat reikėtų saugotis įvairių dirgiklių, valgyti visavertį, daug vitaminų turintį maistą. Svarbiausia užduotis gydant erkinį encefalitą - atstatyti skysčių ir elektrolitų pusiausvyrą ligonio organizme. Taip pat pašalinti iš jo toksines medžiagas. Kad pavyktų tai padaryti, pacientas turi gerti kuo daugiau skysčių (izotoninį natrio chlorido, gliukozės tirpalus). Jei pacientas dėl vėmimo ar sutrikusio rijimo gerti negali, skysčiai skiriami parenteriškai (lašinė į veną). Kadangi erkinio encefalito metu vystosi smegenų edema (tinimas), būtina šį tinimą sumažinti. Tam skiriami diuretikai (manitolis, furozemidas).

Stipriems galvos skausmams malšinti, skiriama analgetikų (skausmą malšinančių vaistų). Jei sergant erkiniu encefalitu pacientui pasireiškia traukuliai, kartu skiriama ir prieštraukulinių vaistų (fenitoino, fenobarbitalio ar kitų). Ligoniams taip pat gali būti skiriami gliukokortikoidai. Bendras gydymo kursas jais - apie 5-10 dienų. Po penkių dienų, jų dozė palaipsniui mažinama. Esant itin išreikštam encefalitui, gliukokortikoidų dozė didinama keturis kartus. Tuomet iš peroralinio (vaistas skiriamas tabletėmis) jų vartojimo pereinama į intraveninį (vaisto sušvirkščiama į veną).

Paciento būklei pagerėjus, visuomet skiriamas ir reabilitacinis gydymas - masažas, fizioterapija bei gydomoji mankšta.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai