Naujausi straipsniai
Mokytoja pasakoja vaikams apie psichologiją...Mokytoja pasakoja vaikams apie psichologiją:
Vaistų paieška
|
Nėščiųjų tinimai
2010, Sausis 17 - 12:32
Dauguma nėščių moterų antroje nėštumo pusėje jaučia, kad ima tinti. Atrodo, kad kūnas nenori atiduoti skysčių, oda pabrinksta, tampa tarsi vandeninga. Tinimus jaučia ir daugybė ne nėščių moterų, todėl šie patarimai tiks daug kam. Kodėl nėščiosios tinsta. Nėštumo metu moters kapiliarai tampa labiau pralaidūs, todėl daugiau skysčių per kraujagyslių sieneles patenka į audinius ir ten kaupiasi. Sunkėja ir brinksta visas kūnas, o labiausiai - kojos. Tinimai labiau kamuoja antroje nėštumo pusėje. Pirmiausia pabrinksta pėdos, paskui tinimai "kyla" aukštyn - patinsta blauzdos, šlaunys, gali patinti net pilvas, veidas, rankos. Kaip atpažinti tinimus. Pirštais paspauskite blauzdikaulį toje vietoje, kur mažiausiai poodinio sluoksnio. Jei koja neištinusi, pirštus atitraukus neliks ženklo. Jei patinusi, nuo pirštų trumpam liks duobutės. Kuo jos gilesnės, tuo tinimai didesni. Aidžiai apžiūrėkite čiurnas, kai nusimaunate kojines. Kai kojos tinsta, net netamprios gumelės įsirėžia į odą. Patikrinkite, ar lengvai aplink pirštus sukinėjasi žiedai. Tinimai ir svoris. Ar organizme pradėjo kauptis skysčių, geriausiai parodo moters svoris. Todėl reikia reguliariai ateiti į moterų konsultaciją ir pasisverti. Svoris per savaitę turėtų padidėti 200-350 g. Jei per savaitę moteris priauga daugiau nei 500 g, vadinasi, organizme jau kaupiasi skysčių. Ar blogai, jei kaupiasi skysčių. Šiltuoju metų laiku daug nėščių ir nenėščių moterų skundžiasi sunkiomis, patinusiomis kojomis. Jei tinimai kamuoja tik vakare, nieko blogo, tačiau jei ir ryte kojos ištinusios, sunkios, reikėtų sunerimti. Progresuojant tinimams, nėščios moters kraujyje sumažėja baltymų, nes jie pro kapiliarus patenka į audinius, pasikeičia kraujo sudėtis, vaisius gauna mažiau deguonies ir kitų medžiagų. Kaip skaičiuoti skysčių balansą. Kai nėščios moters svoris greitai auga, o kojos stipriai tinsta, patariama skaičiuoti skysčių balansą - kiek per parą moteris šgėrė ir kiek pasišlapino. Skaičiuoti reikėtų tik gurkšniais ryjamus skysčius. Kieto maisto (vaisių, daržovių, skystos košės, tirštos sriubos) nereikia skaičiuoti, nes jame esantį skystį moteris išprakaituoja. Moteris turi pasišlapinti tiek, kiek išgėrė. Organizme gali likti daugiausiai 200 ml skysčio per parą. Jei balansas blogas (pavyzdžiui, išgėrė 2,5 litro, o pasišlapino tik 1,8 litro), vadinasi, organizme yra pasislėpusių tinimų, kurių nė nematyti. Tuomet reikėtų mažiau vartoti skysčių, valgyti šlapimo išsiskyrimą skatinančių produktų. Ką daryti. Jei jaučiate, kad tinstate, naudokitės šiais patarimais (beje, jie tinka ir ne nėščioms moterims):
Jei šlapinatės mažai, per parą suvartokite šiek tiek mažiau skysčių, nei įprasta. Įprasta suvartoti apie 2 litrus, o tinstančiai moteriai turi pakakti 1 litro. Išvis sumažinti skysčių kiekį pavojinga, nes tuomet tirštėja kraujas. Negerkite gazuotų gėrimų, verčiau paprastą vandenį, sultis, arbatą.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą