To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, maldauju, padėkite man...

- Daktare, maldauju, padėkite man!
- Kas jums, madam?
- Kaskart gerdama kavą pajuntu skausmą dešinėje ausyje.
- Pamėginkite kitą kartą išimti iš puodelio šaukštelį.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Iki 3 metų vaiko kėdutę pritvirtinus automobilio centre ant užpakalinės sėdynės,  rizika būti sužalotam autoįvykio metu sumažėja 43 proc.

Žmonės gali justi "baimės kvapą"

Iškilus grėsmei daugelis gyvūnų išskiria tam tikras medžiagas, kurios gentainiams padeda suvokti, kas vyksta, ir greičiau į tai reaguoti.

Rice`o universitete JAV dirbančios psichologės Denise Chen atliktas tyrimas sufleruoja, kad panaši taisyklė galioja ir žmonėms, rašo „ScienceDaily".

Besiremdama tuo, kad žmonės, suvokdami informaciją, naudojasi daugiau nei viena jusle, D. Chen aiškinosi, ar baimės kvapo užuodimas pabudina stipresnius žmogaus instinktus.

Psichologė surinko „baimingo prakaito" pavyzdžių iš vyriškos lyties savanorių, kurie, žiūrėdami baimę keliančius filmus, pažastyse turėjo po specialų marlės gabalėlį.

Vėliau šie pavyzdžiai buvo pateikti pauostyti moteriškos lyties savanorėms - joms tuo pačiu metu rodyti ir atvaizdai veidų, kurių išraiškos keitėsi tarp laimingos, dviprasmės ir baimingos.

Moterys buvo prašomos nustatyti, ar veidas laimingas, ar baimingas, ir paspausti atitinkamą kompiuterio klavišą.

Baimės kvapas iš marlės pavyzdžių nuteikė savanores taip, kad jos buvo linkusios veido išraiškas interpretuoti kaip labiau baimingas, kai jos buvo dviprasmės. Kai išraiškos buvo aiškesnės, kvapas įtakos neturėjo.

D. Chen išvados jungiasi prie tų, kuriose kalbama apie emocijų perdavimą tiek veido išraiška, tiek balsu - viena jusle priimama informacija keičia suvokimą žinios, priimtos per kitą juslę.

„Mūsų išvados teikia tiesioginių įrodymų, jog žmogaus prakaite yra emocijų pėdsakų", - teigė D. Chen.

Kvapas yra paplitęs bendravimo tarp gyvūnų būdas, tačiau jo funkcija žmonių gyvenime tebėra paslaptinga. Žmonės turi gerai išvystytas regą ir klausą. Kam jiems dar ir uoslė? Anot D. Chen, „kvapas yra mūsų socialinio suvokimo orientyras, kai labiau dominuojantys pojūčiai būna silpni".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai