To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Dantų gydytojas sako pacientei...

Dantų gydytojas sako pacientei:
- Nereikia taip plačiai išsižioti.
- Jūs pats man pasakėte, kad turite ten įkišti veidrodį ir instrumentus.
- Bet pats aš lieku išorėje!

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Daugiau kaip 70 proc. planetos gyventojų - vyrų anksčiau ar vėliau turi problemų seksualiniame gyvenime (susilpnėjusi potencija ar lytinis potraukis, pablogėjusi erekcija, ejakuliacijos ...

Šešių valandų langas baimei ištrinti

Žmonės turi „šešių valandų langą", per kurį įmanoma ištrinti prisiminimus, keliančius baimę, nustatė mokslininkai.

Tokia galimybė atsiveria, kai žmogus iš naujo prisimena, kas jam yra nutikę. Anot Niujorko universiteto tyrėjų komandos, tada atsiveria „susitaikymo langas" - ribotas periodas, per kurį prisiminimas gali iš blogo būti pakeistas geru.

Mokslininkai tikisi, kad žurnale „Nature" publikuojamas jų darbas galiausiai taps pagalba turintiems psichologinių sutrikimų ar kenčiantiems nuo potrauminio streso.

„Tai pirma studija, kur be vaistų panaudojimo gautas rezultatas, kaip galima negrįžtamai pakeisti prisiminimą", - sako Niujorko universiteto psichologijos profesorė Elizabeth Phelps.

Tarkime, pamatome gyvatę: tuo metu mūsų smegenys ištraukia visą informaciją, kurią praeityje apie jas sukaupėme, pavyzdžiui, kai viena vos neįkando. Grįžtant šiems prisiminimams atsiveria tarsi atminties vartai, kai atsiminimas tampa prieinamas manipuliacijai, rašo „LiveScience".

Ankstesnėse studijose yra padaryta išvadų, kad tokie vartai atsiveria praėjus 3-10 minučių, kai iš naujo išvystame gyvatę (ar kokį kitą baimę keliantį dalyką). Dabar išaiškinta, kad atviri jie lieka mažiausiai valandą, bet ne ilgiau nei šešias.

Tyrėjai laiko tarpą sako apibrėžę per bandymus su savanoriais.

Tyrimo dalyviams kompiuterio ekrane buvo rodomi spalvoti langeliai. Mėlynos spalvos pasirodymą sekdavo lengvas elektros šokas, todėl savanoriai į tokį langelį ėmė reaguoti su baime.

Kitą dieną jiems vėl buvo parodytas tas pats mėlynas kvadratėlis, praėjusios dienos priminimas, kuriuo norėta „atverti dalyvių atminties langą". Tačiau šįkart langelio nesekė elektros šokas, taip bandant parodyti, jog jo pasirodymas dabar yra saugus.

Viena savanorių grupė išvydo langelį, nepatyrė šoko, o dar kartą langelis (vėl be šoko) jai buvo parodytas po 10 minučių, nes tyrėjai žinojo, kad „susitaikymo langas" po tiek laiko jau turi būti atsivėręs, todėl nauja informacija galės būti „užrašyta" ant senesnio prisiminimo ir išsaugota.

Antrai dalyvių grupei blogus prisiminimus keliantis mėlynas langelis be elektros šoko buvo parodytas tik vieną kartą.

Trečioje grupėje jis buvo parodytas dukart, tačiau antrasis kartas buvo po 6 valandų.

Mokslininkai teigia, kad tą dieną visi dalyviai jautėsi nebebiją mėlynojo langelio, tačiau kitą dieną bandymai parodė, jog antrojoje ir trečiojoje grupėje baimė grįžo.

Kad išsiaiškintų, ar blogi prisiminimai negrįš patiriant stresą, pirmosios grupės savanoriams iš pradžių buvo pritaikytas elektros šokas, o tada vėl parodytas mėlynas langelis. Baimė negrįžo.

Tyrėjai atliko ir daugiau eksperimentų.

Iki šiol terapijos metodas buvo tas, kad pacientas iš naujo turi susidurti su savo baimės objektu, tačiau saugioje aplinkoje. Vis dėlto buvo žinoma, kad po tokios procedūros baimė gali nesunkiai grįžti stresinėje situacijoje.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai