To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ginekologas, apžiūrėjęs jauną, nėščią moterį, klausia...

Ginekologas, apžiūrėjęs jauną, nėščią moterį, klausia:
- Sakykit, koks jūsų vyro rhesus?
Moteris nurausta:
- Tiksliai negaliu pasakyti... Gal kokie penkiolika centimetrų...

 

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Du didelės apimties genetiniai tyrimai patvirtina, kad dabartinis žmogus yra kilęs iš Afrikos ir migravęs į Europą, Aziją, o vėliau ir į Ameriką.

Piktnaudžiavimas antibiotikais kelia grėsmę

Pernelyg didelis antibiotikų vartojimas Europoje mažina jų poveikį ir kelia grėsmę esminiams medicinos laimėjimams.

Dominique Monnet iš Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) sako, kad daugeliui šiuolaikinės medicinos elementų yra iškilusi grėsmė dėl virusų atsparumo antibiotikams, tuo pačiu vaistus paverčiant neveiksmingais.

„Jei ši atsparumo antibiotikams banga įveiks mus, negalėsime atlikti organų transplantacijų, keisti klubo sąnario, atlikti piktybinių auglių chemoterapijos ir neišnešiotų kūdikių intensyvios terapijos", sakė jis žurnalistams.

Visais šiais atvejais naudojami antibiotikai, tačiau vaistams atsparios bakterijos ligoninėse yra visame pasaulyje didėjanti problema. Ypač didelį susirūpinimą kelia vadinamosios superbakterijos kaip meticilinui atsparus auksinis stafilokokas (MRSA). Daugelį metų paprasto auksinio stafilokoko sukeltos infekcijos buvo gydomos antibiotiku meticilinu, todėl bakterijos mutavo ir tapo jam atsparios.

Nuo tokių infekcijų Europoje kasmet miršta maždaug 25 tūkstančiai žmonių, praneša „Reuters".

D. Monnet pastebi, kad atsparumo antibiotikams kaštai jau yra dideli ir gali dar smarkiau užgulti sveikatos apsaugos biudžetus visoje Europos Sąjungoje, jei šiai problemai nebus skiriama reikiamo dėmesio.

Šešios labiausiai paplitusios vaistams atsparios bakterijos, vadinamosios superbakterijos, sukelia maždaug 400 tūkstančių susirgimų, jiems gydyti per metus prireikia 2,5 milijonų lovadienių.

ECDC skaičiavimu, vienas lovadienis vidutiniškai kainuoja 366 eurus (maždaug 1260 litų), tad superbakterijų infekcijos kasmet jau pareikalauja iki 900 milijonų eurų, o dar 600 milijonų eurų netenkama dėl ligonių nedarbingumo.

Pasak ECDC, susirgusiųjų dėl vaistams atsparių bakterijų skaičius didėja visoje Europos Sąjungoje, tai yra viena didesniųjų grėsmių visuomenės sveikatai.

Lietuvoje oficialiai pripažįstama, kad infekcijos sukėlėjų šalies ligoninėse atsparumas yra žymiai didesnis už ES vidurkį.

ECDC ketina lapkričio 18 dieną surengti informavimo apie antibiotikus kampaniją, raginant gydytojus nustoti pacientams be tikro reikalo skirti antibiotikus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai