To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojo priimamasis. Pacientas teiraujasi...

Gydytojo priimamasis. Pacientas teiraujasi:
- Gydytojau, ką man daryti? Su lig kiekviena diena mano kojos tampa vis juodesnės.
- O jūs mėginote jas plauti?
- O ką, padeda?

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vaikščiojimas daugiau nei 2 valandas per savaitę vyresnio amžiaus moterims mažina insulto riziką nuo 25 iki 30 proc., rašoma žurnale The Journal of the American Heart Association. Tyrime ...

A. Usonis: nevaisingumo gydymas – už įstatymo ribų

Reprodukcinės sveikatos srityje Lietuva priskiriama prie labiausiai atsilikusių valstybių Europos Sąjungoje. Pagalbinio apvaisinimo įstatymas jau beveik du dešimtmečius yra įstrigęs mitų pančiuose. Visuomenė ir valstybė į tarptautinių ligų klasifikatorių įtrauktą ligą tiesiog ignoruoja.

Lietuvoje, nepaisant įstatymo nebuvimo, pagalbinio apvaisinimo dėka pasaulį jau išvydo tūkstančiai naujagimių. Iki šiol pagalbinį vaisingumą, reglamentuoja vienintelis dokumentas - 1999 m. sveikatos apsaugos ministro įsakymas.

„Mūsų tautos reprodukcinė sveikata jau nėra gera. Kas šeštai Lietuvos porai, norinčiai pradėti vaikelį, reikalingas gydymas ir medikų pagalba. Ja naudojasi vos dešimtadalis tokių porų", - sako Algirdas Usonis, „Vaisingumo klinikos" - didžiausios šalies pagalbinio apvaisinimo procedūras atliekančios gydymo įstaigos - direktorius.
Pasak gydytojo, Lietuvoje nevaisingų šeimų problemos stengiamasi nematyti. Visuomenėje nemažai smerkiančiųjų sergančiuosius nevaisingumu ir patį šios ligos gydymą.

„Deja, XXI amžiuje Dievo rykštė dar painiojama su kartais paprasto uždegimo pasekmėmis. Su medikų pagalba gimęs vaikelis vadinamas dirbtiniu", - sako A. Usonis.

Šiuo metu LR Seimui pateikto Pagalbinio apvaisinimo įstatymo priėmimas leistų gydytis platesniam ratui šeimų, atvertų platesnį kelią šiuolaikiniams gydymo metodams.

Lietuvoje apie 50 tūkstančių šeimų yra nevaisingos, tokių porų kasmet padaugėja dviem tūkstančiais. Su vaisingumo problemomis tiesiogiai susiduria apie 100 tūkstančių Lietuvos žmonių.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai