To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas gydytoją įbėga pacientė...

Pas gydytoją įbėga pacientė:
- Daktare, kas man?
- Tuoj pažiūrėsim... Aha... Hemorojus jums!
- Kaip?! Hemorojus ant veido?!
- A, čia veidas...

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Daugiau nei 90 proc. gimdos kaklelio vėžiu susirgusių moterų būna užsikrėtusios žmogaus papilomos virusu (ŽPV). ŽPV - tai daugiau nei 100 virusų grupė.

Apsinuodijimas alkoholiais (alkoholio surogatais)

Alkoholiai - tai cheminė grupė, kuriai priklauso medžiagos su panašiomis cheminėmis savybėmis ir toksišku (nuodingu) poveikiu žmogaus sveikatai ir gyvybei. Šiai grupei priklauso: etilo alkoholis (C2H5OH), metilo alkoholis (CH3OH), propilo alkoholis (C3H7OH), etilenglikolis (C2H5(OH)2). Čia išvardinti tik dažniausiai pasitaikantys medicinoje alkoholiai, be to, alkoholiai gali turėti daugybę izomerų.

Kur alkoholiai naudojami ir kaip jie patenka į žmogaus organizmą?

Etilo alkoholis (etanolis)- mums labiausiai įprastas, įeina į alkoholinių gėrimų sudėtį. Dažniau pasitaiko lėtinis apsinuodijimas šiuo alkoholiu (žr. „Alkoholizmas"), tačiau išgėrus labai didelį jo kiekį, gali ištikti koma.

Metilo alkoholis (metanolis) - naudojamas pramonėje. Jis savo išvaizda ir kvapu labai panašus į įprastinį etilo alkoholį (spiritą), todėl dažnai juo apsinuodija žmonės, geriantys „pilstuką", perkatys degtinę neaiškiose vietose.

Propilo alkoholis (propanolis). Dažniau naudojami jo izomerai - izopropilo alkoholio dedama į lagų ploviklius, dezinfekcines priemones, įvairius valiklius, variklio skystį ir pan.

Etilenglikolis - tai alkoholio darinys. Jis - pagrindinė variklio aušinimo skysčių („antifrizų") sudedamoji dalis. Šiuo alkoholiu apsinuodijama atsitiktinai išgėrus „antifrizo". Etilenglikolis - saldus, lipnus skystis, todėl kartais jo išgeriama per klaidą, vietoj likerio.

Kaip alkoholiai veikia organizmą?

Žmogaus organizme yra specialus fermentas - alkoholdehidrogenazė, kuris skaido daugelį alkoholių. Viskas būtų labai paprasta, tačiau suskilus kai kuriems alkoholiams, susidaro nuodingi produktai (metabolitai), kurie sukelia komą, nervų pažeidimą ar net mirtį.

Etilo alkoholio metabolitai nėra labai nuodingi. Etilo alkoholis (kaip ir kiti alkoholiai) ištraukia vandenį iš ląstelių, skildamas sunaudoja gliukozę, kalį ir „parūgština" kraują (acidozė). Visa tai sukelia vadinamąsias pagirias, o sunkiais atvejais - komą. Komos gydymas ir yra šių būklių korekcija.

Metilo alkoholis - daug pavojingesnis. Jis veikia taip pat kaip ir etilo alkoholis, tačiau koma greičiau progresuoja, jos eiga sunkesnė. Jo metabolitai sukelia akių pažeidimus, o kartais net aklumą.

Etilenglikolis taip pat sukelia komą, tačiau jis pažeidžia inkstus ir sukelia ūminį inkstų nepakankamumą.

Apsinuodijimas izopropanoliu - ne toks sunkus kaip kitais alkoholiais. Jo skilimo metu susidaro acetonas, todėl būdingas požymis - acetono kvapas iš burnos.

Kaip gydomos alkoholio sukeltos komos?

Kadangi alkoholių sukeltų komų priežastis yra vandens (hipovolemija), gliukozės (hipoglikemija), kalio (hipokalemija) trūkumas organizme ir kraujo parūgštėjimas (acidozė), tai ir gydyti reikia atitinkmai - paprasčiausiai likviduojami šie sindromai. Šie būdai tinka apsinuodijimui bet kokiu alkoholiu:

  • Skysčių infuzijos;
  • Gliukozės infuzijos;
  • Elektrolitų tirpalai (su kaliu ir karbonatais);

Apsinuodijus etilo alkoholiu, taikant šiuos metodus, koma turėtų praeiti per 3 - 6 valandas.

Apsinuodijus kitais alkoholiais (metilo, propilo, etilenglikoliu), priešnuodis yra... paprasčiausias etilo alkoholis (degtinė). Jis užblokuoja minėtą fermentą (alkoholdehidrogenazę), ir šie alkoholiai neskyla į nuodingus metabolitus. Tačiau šis metodas veiksmingas tik iš karto po apsinuodijimo.

Taip pat iš karto po apsinuodijimo plaunamas skrandis. koma gydoma jau minėtais metodais, o, jei įmanoma, galima taikyti hemodializę ir pašalinti iš kraujo nuodingus metabolitus. Visada skiriami vitaminai, ypač B grupės, ir folio rūgštis.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Iš dalies taip, nes alkoholiui skaidyti sunaudojama gliukozė. Taip pat reikia atstatyti vandens balansą, kalio kiekį, sumažinti rūgščių kiekį kraujyje.

Ar tiesa, kad apsinuodijus alkoholiu reikia suvalgysi ka nors labai saldaus.?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai