To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, atrodo, man reikalingi akiniai...

- Daktare, atrodo, man reikalingi akiniai.
- Jums jie iš tikrųjų reikalingi, nes čia - bankas.

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Hipotermija - tai bendras kūno atšalimas. Mirtina žmogaus kūno temperatūra yra 28C.

Kaip išsivaduoti iš alkoholio spąstų?

Alkoholio vartojimas seniai yra viena didžiausių žmonijos problemų. Tačiau mažai kas susimąsto, kokį iš pat pradžių nematomą poveikį alkoholis daro organizmui. Didelės alkoholio dozės slopina visų audinių ir organų gyvybinius procesus. Nesaikingas ir dažnas alkoholinių gėrimų vartojimas sukelia priklausomybę, žaloja žmogaus psichiką ir visą organizmą.

Nors alkoholizmas priskiriamas prie sunkiausiai gydomų priklausomybės ligų, vis dėlto jį įmanoma išgydyti. Tam būtinas kompleksinis gydymas. Dauguma gydytojų teigia, kad efektyvių gydymo rezultatų pasiekiama vartojant medikamentus, kurių veiklioji medžiaga naltreksonas blokuoja malonumą sukeliančius receptorius.

„Alkoholizmas - tai sunkus sutrikimas, griaunantis ne tik geriančio žmogaus gyvenimą, bet ir sukeliantis nesibaigiantį stresą jo artimiesiems. Gydymo būdą turi parinkti gydytojai, pabendravę su žmogumi, ištyrę jo situaciją, ligos eigą. Potraukį mažinantys vaistai - labai svarbi kompleksinio bei psichosocialinio gydymo dalis," - teigia Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro gydytojas psichiatras Dainius Stasiūnas.

Vartojant vaistus, mažėja atkryčiai

Vartojant potraukį mažinančius vaistus, kurių sudėtyje yra naltreksono, kontroliuojamas liguistas potraukis kvaišalams. Tai - vieni nedaugelio specifinių vaistų, skirtų alkoholizmui gydyti. Jie sėkmingai skiriami ir Lietuvoje.

Pasak D.Stasiūno, naltreksonas blokuoja endorfinų išsiskyrimą. Todėl žmogus, suvartojęs tam tikrą alkoholio kiekį, nesulaukia norimo atsipalaidavimo, ramybės, o atvirkščiai, gali būti sujaudintas, sudirgęs. Ta būsena vargina, todėl žmogus, norintis gyventi blaiviai, pasirenka gyvenimą be alkoholio.

Vartojant vaistus, kurių veiklioji medžiaga yra naltreksonas, greitai pasiekiamas gydomasis efektas, retėja atkryčiai, mažėja kvaišalų vartojimo apimtys, be to, vaistas yra gerai toleruojamas. Vidutinė gydymo šiais vaistais trukmė yra 3 mėnesiai.

Alkoholizmu suserga ir dvidešimtmečiai

Šie vaistai yra tik viena, tačiau labai svarbi priklausomybės nuo alkoholio gydymo dalis. Alkoholio, kaip ir kitų priklausomybių ligų, gydymas turi būti kompleksinis - psichologinis, psichoterapinis ir medikamentinis. Dar viena svarbi sąlyga - žmogus turi pripažinti, kad yra priklausomas nuo alkoholio ir norėti liautis gerti.

Lietuvoje didėja alkoholio vartojimas ir su juo susijusių nelaimių skaičius. Pagal naujausius duomenis alkoholio Europoje suvartojama daugiausiai, o didžioji suvartojamo alkoholio dalis tenka Rytų Europai. Lietuva, Latvija, Estija, Ukraina ir Baltarusija įtrauktos į didžiausią rizikos grupę. Vienas Lietuvos gyventojas per metus išgeria 17,2 litro grynojo alkoholio, tuo tarpu ES vidurkis - 11 litrų.

D.Stasiūno teigimu, priklausomybe nuo alkoholio dažniausiai suserga vidutinio amžiaus žmonės (30-55 metų), tačiau gali būti ir išimčių. Jam yra tekę gydyti ir dvidešimtmečius bei gerokai vyresnius žmones. Viskas priklauso nuo to, kada pacientas pradėjo piktnaudžiauti alkoholiu, kada išsivystė pagirių sindromas bei kokia yra organizmo individuali tolerancija alkoholiui.

Suserga ir dvasiškai stiprūs žmonės

Alkoholio vartojimas tampa problema tada, kada jis tampa nekontroliuojamas. Apsvaigusį nuo alkoholio žmogų aplinkiniai lengvai pastebi, dėl alkoholio lakumo ši medžiaga skverbiasi per kvėpavimo takus, skleisdama specifinį kvapą. Alkoholio vartojimas ilgainiui žmogui sukelia problemas šeimoje, darbe, jam iškyla finansinių sunkumų, prasideda nemalonumai su teisėsauga.

Psichiatro teigimu, moterims gydytis priklausomybę, tiek dėl visuomenės požiūrio, tiek dėl biologinių organizmo ypatumų, yra sunkiau negu vyrams. Moterų organizmas yra labiau priklausomas nuo įvairių hormonų veiklos - skydliaukės, antinksčių, lytinių hormonų.

Alkoholis, ypač jo skilimo produktai, toksiškai veikia moterų hormonus gaminančius organus, sutrikdo jų veiklą, todėl atsiranda įvairūs negalavimai. Tiesa ta, kad vyrai, piktnaudžiaujantys alkoholiu, dėl organizmo ypatumų ilgiau išgyvena negu moterys.

„Priklausomybe nuo alkoholio suserga ne tik silpni, bet ir labai stiprūs žmonės, taip spręsdami savo problemas iš pradžių namuose, po to darbe. Sveikimas priklauso nuo žmogaus valios stiprumo. Bet kokia priklausomybė yra lėtinė liga, kuriai būdingi atkryčiai. Ši problema išskirtinai sudėtinga, reikia, kad geriantis žmogus būtų užvaldytas noro išlikti blaivus, tai priimtų kaip vienintelį teisingą gyvenimo būdo pasirinkimą",- patikino D.Stasiūnas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai