To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi...

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi:
- Daktare, negaliu daugiau, taip pilvą skauda. Daktaras ir klausia:
- Gal suvalgei ką negero ar ...?
- Kai buvau miške, uogą kažkokią surijau.
- Palauk, palauk. O kas buvo ten per uoga?
- Tai, kad neįžiūrėjau, daktare...
- O, tai tu turėjai eiti ne pas mane, o pas akių gydytoją.

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkančiųjų mirtingumas nuo kepenų cirozės komplikacijų yra 5 kartus didesnis nei niekada nerūkusiųjų.

Gyvūnai padeda tapti geresniais žmonėmis

Pirmą kartą Lietuvoje pradėtas eksperimentas. Su gyvosios gamtos pagalba stengiamasi gelbėti nusikaltusius nepilnamečius. Kauno nepilnamečių pataisos namuose-tardymo izoliatoriuje dienas leidžia iki pusantro šimto vaikų. Neseniai čia buvo įrengtas gyvasis kampelis, imtos skaityti paskaitos apie gamtą.

Jaunuoliai užsiima ir kita veikla - konstruoja namelius kačiukams. Taip pat dalį laiko praleidžia siuvimo klasėje, kur daro kačiukams gultus.

„Malonu daryti ką nors, kas praverstų kitiems", - sakė namų auklėtinis Audrius.

Sergantiesiems jau seniai taikoma delfinų ar žirgų terapija, todėl nuspręsta pažiūrėti, ar taip pat teigiamai gyvūnai veiks prasikaltusius vaikus. Gyvajame kampelyje šiuo metu gyvūnų dar nedaug: žuvytės, žiurkėnas, kuosa ir porelė amadinų.

Daugiausia pataisos namų gyventojų dėmesio sulaukia kuosa, kurią gyventojai stengiasi dresiruoti. Vytautas Gustaitis, Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas, pasakojo: „Šią kuosą žmonės rado sužeistą, sušalusią, taigi atnešė mums. Paaiškėjo, kad laisvėje ji gyventi negalės. Taip buvo nutarta šį nuostabų paukštį perduoti šiai įstaigai. Kadangi paukštis linkęs bendrauti, mokytis, čia jis tikrai sukuria gerą atmosferą."

Vaikai net nebando slėpti, kad gyvūnai dienas už grotų padaro spalvingesnes. Pavyzdžiui, vien ką reiškia rūpintis mažai šeškiukais, maitinant juos iš čiulptuko. Kad gyvūnai teigiamai paveiks nusikaltusius vaikus, įkalinimo įstaigos darbuotojai neabejojo, tačiau tokių greitų rezultatų nesitikėjo.

Pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Neringa Gudėnaitė sakė: „Ši programėlė pataisos namuose vyksta jau antrą mėnesį. Ką pastebėjome? Akivaizdžiai tarp vaikų pagerėjo psichologinis klimatas. Jie labai domisi, laukia paskaitų ir užsiėmimų. Ypač laukia, kai į namus atveža kokį nors gyvūnėlį. Vaikai net saldainių nori atsisakyti, kad galėtų nupirkti savo augintiniams maistelio."

Eksperimentą stebi psichologai, kurie savo ruožtu pateiks išvadas apie gyvūnų poveikį problemų turintiems vaikams. V. Gustaitis: „Teko kalbėtis su pedagogais ir psichologais. Jie sako, kad elgsena iš tikrųjų pasikeitė. Mes taip pat pastebėjome pasikeitimą. Kai atvykdavome čia pirmus kartus, vaikai būdavo uždari, nebendraudavo. Dabar jie jau užduoda klausimų, ėmė juoktis."

Manoma, kad gyvūnų reikėtų apgyvendinti ir suaugusiųjų kalėjimuose.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai