To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, mane kamuoja nemiga...

- Daktare, mane kamuoja nemiga...
- Ar jūs bandėte skaičiuoti avis?
- Taip, bet tai nepadeda...
- Na, tada tegul kiekviena avis papasakoja jums savo biografiją.

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Fetalinis alkoholio sindromas (arba alkoholinė embriopatia) suprantamas kaip vaikų sutrikimas, sukeltas dėl pernelyg didelio ar ilgalaikio alkoholio vartojimo nėštumo metu.

Asmenybės sutrikimai

Asmenybė - tai stabili jausmų, mąstymo ir elgesio bruožų visuma, lemianti žmogaus prisitaikymą prie aplinkos ir jo gyvenimo būdą. Kartais, dėl įvairių priežasčių, išsivysto asmenybės sutrikimai, kurie sutrikdo žmogaus prisitaikymą prie aplinkos, trukdo jo socialiniam gyvenimui, darbui, sukelia stresą. Asmenybės sutrikimai - tai ne psichinė liga. Tai - stabilūs žmogaus asmenybės bruožai, kurie trukdo jo socialinei bei darbinei veiklai arba sukelia kitokių nepatogumų. Čia trumpai apibūdinti dažniausiai pasitaikantys asmenybės sutrikimai.

Antisociali asmenybė (kitaip - sociopatinė arba psichopatinė)

Tokie žmonės dažniausiai (bet nebūtinai) užaugę nusikalstamoje, asocialioje aplinkoje. Jie būna aukštesnio už vidutinį intelekto, savanaudžiai, geri manipuliatoriai, išnaudotojai. Jie neturi sąžinės bei kaltės jausmo, linkę užsiimti nusikalstama veikla, nejautrūs, impulsyvūs. Nuolat siekia veiksmo, jaudulio, „adrenalino". Dėl šių savybių sociopatai dažnai tampa nusikalstamų grupuočių lyderiais. Jie greitai tampa autoritetais savo žemesnio intelekto „pavaldiniams", geba juos išnaudoti bei jais manipuliuoti.

Tačiau sociopatai negali užmegzti bei išlaikyti ilgalaikių santykių, todėl, kad nesugeba duoti bei priimti meilės, rūpesčio. Seksualiniuose santykiuose jie egocentriški ir grubūs, o santuokoje - dažnai smurtauja. Jų santuokos baigiasi skyrybomis, nesugeba susirasti sąžiningo darbo (dėl impulsyvumo ir kitų savybių), todėl vis grįžta į nusikalstamą pasaulį.

Šizoidinė asmenybė

Anksčiau manyta, kad šio tipo žmonės vėliau suserga šizofrenija, tačiau dabar įrodyta, kad šizofrenija nesusijusi su šiuo asmenybės tipu. Šizoidinio tipo asmenybės yra uždaros, neturi empatijos ir visiškai neišreiškia savo jausmų. Išoriškai atrodo, kad tai - šalti žmonės, atsiskyrėliai ir vienišiai, visiškai abejingi kitų nuomonei. Tačiau jei pavyktų su tokiu žmogumi susipažinti artimai, pasirodytų, kad tai labai lakios fantazijos žmogus, besidomintis kokia nors siaura meno ar mokslo sritimi. Tokie žmonės gali turėti didžiules kolekcijas (drugelių, meno kūrinių, knygų ir pan.), gyvena vien tuo, kas jiem įdomu. Kartais šizoidinio tipo asmenybė gali labai įdomiai ir gražiai rengtis, tačiau ne dėl to, kad atkreiptų kitų dėmesį - jam to visai nereikia - o todėl, kad pačiam gražu. Šie žmonės nesugeba užmegzti artimų santykių, sukurti šeimos, nes nemoka išreikšti jausmų bei švelnumo. Iki gyvenimo pabaigos jie lieka vieniši ir ištikimi savo pomėgiui.

Paranoidinė asmenybė

Tokia asmenybė dažnai būna užaugusi šeimoje, kurioje tėvai smurtavo (fiziškai ar psichologiškai) prieš ją. Paranoidinė asmenybė yra įtari ir nepasitiki kitais žmonėmis. Savyje kilusius jausmus - ypač agresiją, toks žmogus projektuoja į kitus žmones. Jis nuolat galvoja, kad aplinkiniai nori jam pakenkti, apgauti, kad kiekvienas sutiktas žmogus prieš jį nusiteikęs, o partneris - neištikimas. Savo įtarimams patvirtinti, jis ieško smulkmenų ir detalių. Kita vertus, tai - aktyvus ir atkaklus žmogus. Jis domisi siaura sritmi, turi tikslą ir atkakliai jo siekia. Moka patraukti panašius į save, tačiau ir jais laikui bėgant pradeda nepasitikėti. Dėl savo ypatybių, paranoidinė asmenybė sunkiai susiranda bičiulių, nesukuria šeimos, o jei sukuria, tai santuoka dažniausiai baigiasi nesėkmingai.

Isterinė (histrioninė) asmenybė

Šio tipo žmogui būdingas paviršutinis emocionalumas, demonstratyvumas, teatrališkumas. Isterinė asmenybė - egocentriška, emociškai labili, tačiau emocijas reiškianti perdėtai ir dramatiškai. Tokie žmonės labai rūpinasi savo išvaizda, dažniausiai atrodo patraukliai ir ir iššaukiančiai (tačiau tik dėl to, kad atkreiptų kitų dėmesį). Isterinė asmenybė bet kokia kaina stengiasi pakliūti į dėmesio centrą, o jei to nepavyksta padaryti savo perdėto „žavesio", netikėtų poelgių, ar išraiškingų emocijų dėka, į pagalbą ji pasitelkia kokia nors ligą ar simptomą (pykinimas, alpimas ar pan.). Iš pirmo žvilgsnio atrodžiusi pakankamai žavinga, ši asmenybė greitai atstumia žmones, nes yra egocentriška ir visiškai nepasiruošusi suteikti dėmesio kitam žmogui.

Anankastinė asmenybė

Tai - perfekcionistai. Anankastinėms asmenybėms labai svarbu taisyklės, smulkmenos, struktūra, tvarka visuose procesuose. Tokie žmonės yra labai pedantiški ir užsispyrę, pernelyg sąžiningi ir griežtai laikosi visuomenės normų. Jie remiasi tik protu ir visiškai ignoruoja savo jausmus, kiekvieną užduotį stengiasi atlikti tobulai, tačiau yra labai jautrūs aplinkinių kritikai ir nesėkmėms. Jie linkę į abejones, nerimą bei įkyrias mintis. Dėl savo polinkio užgniaužti emocijas ir stresą, jie suserga įvairiomis širdies bei nervų sistemos ligomis.

Priklausoma asmenybė

Tai pasyvus, pavaldus, nuolankus žmogus. Toks žmogus dažniausiai būna priklausomas nuo sutuoktinio ar kito šeimos nario. Jis vengia pats daryti sprendimus, tačiau gerai vykdo bet kokius paliepimus. Kaip ir kiti asmenybės sutrikimai, šis turi gilias psichologines šaknis - priklausoma asmenybė savo pavaldumu ir atsakomybės vengimu maskuoja nemalonius vidinius išgyvenimus.

Nerimastinga asmenybė

Ji yra drovi, vengianti kontakto su kitais žmonėmis. Toks žmogus neturi optimalaus savivertės jausmo, todėl nuolat bijo būti atstumtas. Jis bijo būti dėmesio centre, nuolat jaučia nerimą, kuris yra gerai aplinkiniams pastebimas. Šie žmonės labai nori šiltų ir nuoširdžių santykių su kitais žmonėmis, tačiau dėl savo uždarumo, nedrąsumo menko savivertės jausmo, dažniausiai lieka vieniši.

Yra ir kitokių asmenybės sutrikimų, kurie pasitaiko kur kas rečiau (ribinė, narcisistinė ir pan.). Pirmą kartą perskaitę apie asmenybės sutrikimus, galite sutrikti - atrodo, turite visų jų bruožų. Nesijaudinkite, sveikas žmogus turi turėti po truputį visų šių kraštutinių asmenybių bruožų. Kita vertus, asmenybės sutrikimą turintis žmogus net nepastebi ir nesidomi savo psichine būkle ir labai retai patenka pas psichiatrą ar psichoterpeutą

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

"asmenybės sutrikimą turintis žmogus net nepastebi ir nesidomi savo psichine būkle ir labai retai patenka pas psichiatrą ar psichoterapeutą". Asmenybės sutrikimą turintis žmogus tikrai pastebi, pajunta, kad su juo kažkas yra ne taip. Jis kenčia nuo savo nepastovių emocijų ir negalėjimo jų valdyti. Kai padėtis tampa nebepakeliama ir asmenybės sutrikimą turintysis suvokia, kad taip ilgiau gyventi nebegalima, jis kreipiasi į psichiatrus ar psichologus. Būtent šie jam ir diagnozuoja asmenybės sutrikimą.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai