To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atbėga žmogelis pas gydytoją...

Vakaras. Atbėga žmogelis pas gydytoją. Jam į kaktą šakutė iki galo įsmeigta.
- Gydytojau, padėkite!- šaukia žmogelis išsigandęs.
- čiuožk iš čia!- apšaukė vargšelį gydytojas,- mano darbo laikas baigėsi.
 - Na gydytojau, jus gi terapeutas, jus privalote man padėti...

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus plaukai auga greičiau naktį nei dieną, ir greičiau šiltu oru negu šaltu. Greičiausiai auga 16-24 metų moterų plaukai.

Alergija - neduoda ramybės iki rudens

Kai pradeda žydėti augalai, alergiškus žiedadulkėms žmones ima kamuoti alerginė sloga, vadinamoji šienligė. Užgula nosį, iš jos varva skystas sekretas, akys ima peršėti, niežėti ir ašaroti. Liga tęsiasi, kol žydi augalai - iki pat rudens.

Kai kuriems ligoniams vokai šiek tiek paburksta, parausta akys. Apatinio voko skliaute gali būti nedaug gleivingo sekreto, viršutinio voko junginėje - smulkių papilių. Tai - alerginis konjuktyvitas.

Jis gana dažnai pasireiškia kartu su alergine sloga. Paprastai regėjimas nesutrinka, nes pažeidžiama tik junginė, tačiau gali trukdyti ašarojimas.

Ligonio savijauta pablogėja išėjus į lauką, pabuvus gamtoje saulėtą vėjuotą dieną, kai žiedadulkių ir dulkių koncentracija ore didžiausia. Tačiau lietingą dieną jaučiamasi kur kas geriau.

Šienlige dažniausiai suserga mokyklinio amžiaus vaikai, bet ji neaplenkia ir suaugusiųjų. Nors žmogus iki tol nebuvo alergiškas nei maistui, nei augalams, jis staiga ima sloguoti, pradeda perštėti akys, jos ašaroja, gali atsirasti odos bėrimų.

Moterims kartais taip atsitinka po gimdymo, kai organizmas būna nusilpęs, susilpnėjusi imuninė sistema.

Pasak specialistų, miesto gyventojai, kadangi jų aplinka labiau užteršta, šia liga suserga tris kartus dažniau nei gyvenantieji kaime.

Pavojingas laikotarpis

 

  • Ligos požymiai kartojasi kasmet tuo pačiu laiku.
  • Kuo aplinkoje daugiau žiedadulkių - tuo sunkiau sergama.
  • Tačiau organizmas jautrus pasidaro ne iš karto - maždaug per 3-6 augalų žydėjimo sezonus. Ir kasmet liga vis labiau vargina.
  • Nustatyta, kad apie 50 rūšių įvairių augalų žiedadulkių turi alergizuojamąjį poveikį.

 

Alergija paprastai skirstoma pagal žiedadulkių kiekį gamtoje, t. y. pagal sezoną.

Pavasario alergija - kai sveikata pablogėja žydint medžiams ir augalams, vasaros - kai pražysta varpinės kultūros: motiejukai, eraičinai, javai, ir vasaros pabaigos-rudens pradžios - tuo metu žydi balandos, pelynai, saulėgrąžos.

Nemažai žmogų ypač kamuoja vasaros alergija, nes varpinių augalų žiedadulkės giliai įsiskverbia į kvėpavimo takus. Pavojingiausias laikotarpis - nuo birželio 1-osios iki liepos 15-osios.

Vėjas žiedadulkes gali nunešti labai toli, todėl išvengti jų beveik neįmanoma. Pavyzdžiui, jei žmogus alergiškas tuopų žiedadulkėms (jas barsto tik vyriškosios lyties tuopos), jis susirgs ir tada, jei tie medžiai auga net už kelių kilometrų. Didžiausia šio alergeno koncentracija ore būna gegužės ir birželio mėnesiais.

Alergenų įjautrintas organizmas reaguoja ne tik į pačias žiedadulkes. Tuo metu reikia vengti bet kokio maisto, bet kokių kosmetikos priemonių, kurių sudėtyje yra to augalo dalelių - nesvarbu, ar tai beržo pumpurų arbata, ar vaistažolių ekstraktų turintis kremas.

Reikia saugotis

Pasak specialistų, labai retai alergija praeina savaime. Ją būtina gydyti, neleisti ligai įsisenėti, pereiti į tokias sunkias formas, kaip bronchinė astma, atopinis dermatitas ir kt.

Gydyti reikia ne slogą ar akis, bet pačią alerginę ligą. Tinkamiausią gydymo būdą parinks gydytojas alergologas. Tačiau ligonis pats turi saugotis - vengti alergenų.

Prieš išeinant į lauką, reikia užsidėti gerai priglundančius prie veido akinius, nosį patepti apsauginiu tepalu.

Grįžus į namus, būtina persirengti drabužius, nes ant jų gali būti prilipusių žiedadulkių, akis ir nosį praplauti specialiu tirpalu arba bent virintu vandeniu, kasdien trinkti galvą.

Kambarius reikėtų vėdinti anksti rytą arba vėlai vakare, kai žiedadulkės nusėdusios ant žemės, arba palijus - tada žiedadulkės nebesklando ore.

Rekomenduojama apgalvotai rinktis atostogų laiką ir vietą. Atostogauti geriausia ten, kur mažiau žiedadulkių, - prie jūros, kalnuose, spygliuočių miškuose.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai