Naujausi straipsniai
Daktare, aš galvoju, kad esu katinas...- Daktare, aš galvoju, kad esu katinas.
Vaistų paieška
|
Pavasarinė alergija: kaip apsisaugoti be vaistų?
2009, Gegužė 2 - 22:25
Kiekvieną pavasarį ar vasarą kai kuriuos žmones nuolat kamuoja sezoninė alergija - šienligė, kurios dažniausi požymiai yra sloga, čiaudulys, kosulys, akių ašarojimas. Ar galima apsisaugoti nuo alergijos? Taip, jei skirsite dėmesio šiai ligai ir jos profilaktikai. Kas sukelia alergiją? Alergenai gali patekti į organizmą per nosį, burną, akis, odą ir tapti šienligės, konjunktyvito, bronchinės astmos priepuolių priežastimi. Be to, žalingieji antikūnai žmogaus organizme kaupiasi metų metus, ir liga gali tapti lėtinė, kurią ypač sunku gydyti. Alergija nustatoma individualiai, nes kiekvienam žmogui ją gali sukelti skirtingi augalai, todėl patartina stebėti aplinką, medžius, augalus, nuo kurių pasireiškia alergijos simptomai. Jeigu alergijos simptomai pradeda varginti nuo balandžio iki gegužės pabaigos, matyt, jūs alergiški medžių, kurie tuo metu žydi, žiedadulkėms. Nustatyta, kad mūsų šalyje dažniausia šienligės priežastis - beržų ir motiejukų žiedadulkės. Be to, reikėtų vengti vietų, kur auga alksniai, ąžuolai, bukai, karklai, riešutmedžiai, liepos ir tuopos. Jeigu nemalonius simptomus juntate nuo gegužės vidurio iki birželio vidurio, alergiją jums gali kelti eglių ir pušų žiedadulkės. Kaip apsisaugoti? Geriausia apsisaugojimo nuo alergijos priemonė - kad alerginės medžiagos kuo rečiau liestųsi prie jūsų. Patartina pakeisti aplinką. Jeigu turite galimybių, atostogaukite ir išvažiuokite į kitą klimato zoną, geriausia prie jūros arba į kalnus. Jeigu neturite galimybės išvykti, ryte ir dieną praleiskite patalpose, nes šiuo metu augalai skleidžia daugiausia žiedadulkių. Be to, rečiau būkite gamtoje, ypač sausomis ir vėjuotomis dienomis. Grįžę iš lauko, išsimaudykite duše, praplaukite nosį, akis, o burną išskalaukite silpnos koncentracijos valerijonų, sukatžolių arba pelkinių gailių antpilu. Jei esate alergiški žiedadulkėms, verčiau neatidarykite orlaidžių, o jei pradarysite, uždenkite jas drėgna marle. Dulkes šluostykite drėgna servetėle, grindis plaukite drėgnu skuduru. Pavasarį ir vasaros pradžioje nepatariama valgyti šviežio medaus, nes jame yra gana daug žiedadulkių. Vartoti reikėtų praėjusių metų medų, geriausia - iš bičių šeimų, įsikūrusių ne toliau kaip 10 kilometrų nuo jūsų gyvenamosios vietos, nes tame meduje bus ir kai kurių žiedadulkių, į kurias alergiškai reaguojate. Kasdien valgydami po truputį šio medaus arba kramtydami korius, pamažu, kaip po skiepų, įgysite atsparumo žiedadulkėms. Taip patariama daryti jau nuo sausio. Sergantiesiems šienlige nepatariama eiti į lauką prieš ir po perkūnijos, nes prieš perkūniją atsirandantis drėgnesnis oras subrinkina žiedadulkes, kurios vėliau sprogsta ir išmeta į orą žiedadulkių krakmolo daleles, sukeliančias šienligę.
Jei alergija vargina akis Alergenai gali sukelti ir alerginį konjunktyvitą, kurio požymiai - akių peršėjimas ir stiprus ašarojimas. Jei alergenai vargina akis kiekvieną pavasarį, vaistus pradėkite naudoti anksčiau, dar prieš žydint augalams.
Šienligės gydymas mumijumi 1 g mumijaus ištirpinkite 1 litre šilto vandens. Jei mumijus yra geros kokybės, tirpale nesusidaro drumzlių. Mumijaus tirpalo patariama gerti kasdien, užgeriant pienu: suaugusiesiems ir vaikams, kuriems daugiau kaip septyneri metai, - po pusę stiklinės per dieną, vaikams nuo vienerių iki trejų metų - po 50 ml, nuo ketverių iki septynerių - po 70 ml. Šienligės paūmėjimo metu šio tirpalo dozę galite padvigubinti. Naudingi patarimai
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą