To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, aš galvoju, kad esu katinas...

- Daktare, aš galvoju, kad esu katinas.
- Seniai tai tęsiasi?
- Hm... Nuo tada kai aš buvau kačiukas...

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Fetalinis alkoholio sindromas (arba alkoholinė embriopatia) suprantamas kaip vaikų sutrikimas, sukeltas dėl pernelyg didelio ar ilgalaikio alkoholio vartojimo nėštumo metu.

Pavasarinė alergija: kaip apsisaugoti be vaistų?

Kiekvieną pavasarį ar vasarą kai kuriuos žmones nuolat kamuoja sezoninė alergija - šienligė, kurios dažniausi požymiai yra sloga, čiaudulys, kosulys, akių ašarojimas. Ar galima apsisaugoti nuo alergijos? Taip, jei skirsite dėmesio šiai ligai ir jos profilaktikai.

Kas sukelia alergiją?

Alergenai gali patekti į organizmą per nosį, burną, akis, odą ir tapti šienligės, konjunktyvito, bronchinės astmos priepuolių priežastimi. Be to, žalingieji antikūnai žmogaus organizme kaupiasi metų metus, ir liga gali tapti lėtinė, kurią ypač sunku gydyti.

Alergija nustatoma individualiai, nes kiekvienam žmogui ją gali sukelti skirtingi augalai, todėl patartina stebėti aplinką, medžius, augalus, nuo kurių pasireiškia alergijos simptomai.

Jeigu alergijos simptomai pradeda varginti nuo balandžio iki gegužės pabaigos, matyt, jūs alergiški medžių, kurie tuo metu žydi, žiedadulkėms. Nustatyta, kad mūsų šalyje dažniausia šienligės priežastis - beržų ir motiejukų žiedadulkės. Be to, reikėtų vengti vietų, kur auga alksniai, ąžuolai, bukai, karklai, riešutmedžiai, liepos ir tuopos.

Jeigu nemalonius simptomus juntate nuo gegužės vidurio iki birželio vidurio, alergiją jums gali kelti eglių ir pušų žiedadulkės.
Jei nemalonūs simptomai kankina nuo gegužės pabaigos iki liepos pabaigos, ko gero, jūs alergiški grūdinių kultūrų žiedadulkėms.

Kaip apsisaugoti?

Geriausia apsisaugojimo nuo alergijos priemonė - kad alerginės medžiagos kuo rečiau liestųsi prie jūsų. Patartina pakeisti aplinką. Jeigu turite galimybių, atostogaukite ir išvažiuokite į kitą klimato zoną, geriausia prie jūros arba į kalnus. Jeigu neturite galimybės išvykti, ryte ir dieną praleiskite patalpose, nes šiuo metu augalai skleidžia daugiausia žiedadulkių.

Be to, rečiau būkite gamtoje, ypač sausomis ir vėjuotomis dienomis. Grįžę iš lauko, išsimaudykite duše, praplaukite nosį, akis, o burną išskalaukite silpnos koncentracijos valerijonų, sukatžolių arba pelkinių gailių antpilu.

Jei esate alergiški žiedadulkėms, verčiau neatidarykite orlaidžių, o jei pradarysite, uždenkite jas drėgna marle. Dulkes šluostykite drėgna servetėle, grindis plaukite drėgnu skuduru.

Pavasarį ir vasaros pradžioje nepatariama valgyti šviežio medaus, nes jame yra gana daug žiedadulkių. Vartoti reikėtų praėjusių metų medų, geriausia - iš bičių šeimų, įsikūrusių ne toliau kaip 10 kilometrų nuo jūsų gyvenamosios vietos, nes tame meduje bus ir kai kurių žiedadulkių, į kurias alergiškai reaguojate. Kasdien valgydami po truputį šio medaus arba kramtydami korius, pamažu, kaip po skiepų, įgysite atsparumo žiedadulkėms. Taip patariama daryti jau nuo sausio.

Sergantiesiems šienlige nepatariama eiti į lauką prieš ir po perkūnijos, nes prieš perkūniją atsirandantis drėgnesnis oras subrinkina žiedadulkes, kurios vėliau sprogsta ir išmeta į orą žiedadulkių krakmolo daleles, sukeliančias šienligę.

Vaistiniai augalai

  • Liaudies medicinos žinovai sergančiam alergija žmogui pataria kelerius metus vietoj arbatos arba kavos gerti šviežio triskiaučių lakišių nuoviro. Šį nuovirą užvirkite kaip arbatą, uždenkite ir palikite nusistovėti 20 minučių. Nuoviras turi būti aukso spalvos. Žalsvas arba drumzlinas nuoviras gydymui netinka. Gerti galima be apribojimų.
  • Sergantiesiems šienlige patariama kasdien išgerti 2-3 stiklines melisų arba ramunėlių arbatos.
  • Dilgėlių žiedų antpilas: 1 šaukštą dilgėlių žiedų užpilkite 1 stikline verdančio vandens ir palikite šiltoje vietoje 1 valandą nusistovėti, tada nukoškite. Sergantiesiems alergija patariama gerti šio antpilo po pusę stiklinės 3 kartus per dieną. Galite gerti ir dilgėlių lapų antpilo: 2 šaukštus dilgėlių lapų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, uždenkite ir palikite nusistovėti 2 valandas. Gerkite po pusę stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį.
  • Medetkų žiedų antpilas: 10 g medetkų žiedų užpilkite puse stiklinės verdančio vandens, uždenkite ir palikite 1 valandą nusistovėti. Gerkite po 1 šaukštą 2-3 kartus per dieną.
  • Vaistinių piliarožių šaknų antpilas: 2 šaukštelius susmulkintų vaistinių piliarožių šaknų užpilkite 1 stikline šalto virinto vandens ir palikite pusvalandį nusistovėti, tada nukoškite ir antpilą pašildykite. Gerkite kasdien mažais gurkšneliais po pusę stiklinės 2-3 kartus per dieną. Šis antpilas padeda ne tik sergantiesiems alergija - jis gydo ir virškinamojo trakto ligas.

Jei alergija vargina akis

Alergenai gali sukelti ir alerginį konjunktyvitą, kurio požymiai - akių peršėjimas ir stiprus ašarojimas. Jei alergenai vargina akis kiekvieną pavasarį, vaistus pradėkite naudoti anksčiau, dar prieš žydint augalams.

  • Į akis galite lašinti rugiagėlių žiedų antpilo: 1 šaukštą rugiagėlių žiedų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, uždenkite ir palikite nusistovėti 1 valandą, tada nukoškite. Antpilą galima naudoti ir gydomiesiems akių kompresams.
  • Ašarojančias akis ryte ir vakare patariama praplauti atvėsinta ir medumi pasaldinta žaliąja arbata.

Šienligės gydymas mumijumi

1 g mumijaus ištirpinkite 1 litre šilto vandens. Jei mumijus yra geros kokybės, tirpale nesusidaro drumzlių.

Mumijaus tirpalo patariama gerti kasdien, užgeriant pienu: suaugusiesiems ir vaikams, kuriems daugiau kaip septyneri metai, - po pusę stiklinės per dieną, vaikams nuo vienerių iki trejų metų - po 50 ml, nuo ketverių iki septynerių - po 70 ml. Šienligės paūmėjimo metu šio tirpalo dozę galite padvigubinti.

Naudingi patarimai

  • Senoliai sergantiesiems šienlige patardavo į pusantro litro labai karšto vandens įberti 1 šaukštą džiovintų ramunėlių arba paprastųjų kraujažolių ir pakvėpuoti garais.
  • Jei nuo alergijos išbėrė odą, išsimaudykite vonioje su pelkinių gailių antpilu: 20 g pelkinių gailių žolės užpilkite 1 litru verdančio vandens, sandariai uždarykite ir palikite 8 valandas nusistovėti, tada antpilą nukoškite ir supilkite į vonią.
  • Sergantiesiems alergija patariama miegoti ant pagalvės, prikimštos ankstyvųjų šalpusnių lapų.
  • Jei sudirginus žiedadulkėms pradėjote čiaudėti, į burną įsidėkite gabalėlį ledo ir sučiulpkite - tuomet nustosite čiaudėti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai