To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vienai labai apkūniai moteriškei daktaras išrašė šimtą...

Vienai labai apkūniai moteriškei daktaras išrašė šimtą kažkokių tablečių.
- kaip reikia vartoti šias piliules?- paklausė ji.
- Nė vienos, - atsakė gydytojas. - Paberkite jas ant grindų ne mažiau nei tris kart per dieną ir surinkite po vieną į buteliuką, padės geriau.
  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Lietuvoje iš viso yra apie 8 tūkst. gydytojų ir 40 tūkst. slaugytojų. Tai 2010 metų statistika.

Nėštumo planavimas

Planuoju šeimos gausėjimą. Kaip pastoti?

Jei planuojate pastoti, nepalikite visko atsitiktinumui. Sužinokite viską apie pastojimą - pradedant ovuliacijos numatymu ir baigiant patarimais, kaip maksimaliai padidinti vaisingumą.

10 nėštumo požymių

Jei įtariate, jog laukiatės, turėtumėte dairytis tam tikrų konkrečių ženklų. Pačiomis pirmomis savaitėmis dar neįmanoma nustatyti nėštumo paprastu namų naudojimo testu, nes jis dar nerodo tikslaus rezultato.

Kaip greičiau pastoti?

Nesiseka pastoti? Šiame straipsnyje pateiksime faktus, kuriuos žinodamos pastosite žymiai greičiau!

Neskubėti, bet ir nepavėluoti

Teigiama, jog optimalus metas gimdyti - nuo 20 iki 30 metų, tačiau svarbiausia tai, kad moteris turi būti sveika ir neturėti žalingų įpročių. "Amžiaus cenzas motinystei neturi griežtų ribų", - sako gydytoja ginekologė Dalia Augulienė.

Kaip sumažinti tikimybę susilaukti alergiško kūdikio

Padidėjusį organizmo jautrumą vaikai dažnai paveldi. Pastebėta, jog tam daugiau įtakos turi motinos, o ne tėvo polinkis sirgti alerginėmis ligomis.
Manoma, kad alergiją sukeliančios medžiagos nėštumo metu per placentą patenką į vaisių. Ypač pavojingi pirmieji trys bei penktas-septintas nėštumo mėnesiai, kai vaisius itin jautriai reaguoja į alergenus.

Pagyvenusių žmonių patarimai: mitai apie vaisingumą

Poros, siekiančios išspręsti nevaisingumo problemas, dažnai bombarduojamos tikrovės neatitinkančiais mitais. Kokie patarimai prasilenkia su tikrove?

Citogenetiniai tyrimai - galimybė sužinoti, ar jūsų kūdikis gims sveikas

Tikimybė susilaukti kūdikio, sergančio chromosomine liga, nėra didelė - tik 0,6 proc. (Lietuvoje per metus gimsta apie 30 000 naujagimių, iš jų apie 180 turi chromosominę patologiją.) Tačiau ji yra. Ir vargu ar galėsime pasiguosti, jei šis "tik" aplankys konkrečiai mūsų šeimą.

Nėštumas – pats tinkamiausias metas pasirūpinti savimi

„Sveikinu, jūs turėsite kūdikį", - tai bene laukiamiausia „diagnozė" kiekvienoje pagausėjimą planuojančioje šeimoje. Tačiau jau po pirmosios džiaugsmo bangos būsimiems tėvams iškyla daugybė klausimų: kaip sveikai išnešioti kūdikį? Kokių įpročių atsisakyti? Kaip pranešti artimiesiems?

Kad svetimas pasaulis netaptų baubu

Sunku net įsivaizduoti, kokį stresą patiria kūdikis, per anksti atėjęs į šį pasaulį. Tam, kad mažas gležnas žmogutis augtų sveikas, reikia stengtis sudaryti sąlygas, kiek galima panašesnes į buvimą gimdoje. "Turi būti taip, kaip mamytės įsčiose - tamsu, tylu ir šilta", - tvirtina Motinos ir vaiko klinikos Naujagimių ir naujagimių intensyvios terapijos skyriaus vedėja Virginija Gedvilienė.

Ryšys su tėvais formuojasi dar motinos pilve

Norite sveiko ir laimingo vaiko? "Klausykitės klasikinės muzikos ir negalvokite apie vaiko lytį", - būsimiems tėvams pataria psichologė. Akušerės patarimai žemiškesni: "Išmeskite buityje naudojamus chemikalus ir žiūrėkite, ką valgote."

Nevaisingumas nėra nuosprendis

Turėti kūdikį - natūralus kiekvienos šeimos siekis, deja, dalis porų negali jų susilaukti, nes yra nevaisingos. Pasaulyje nevaisingų šeimų yra apie 10-15 proc. Tikėtina, jog panaši situacija yra ir Lietuvoje. "Jeigu šeima per metus negali pradėti kūdikio, nors to siekia, tokia šeima vertinama kaip nevaisinga ir ją rekomenduojama tirti", - sako gydytoja ginekologė Dalia Augulienė.

Gimdysiu, nes vyras to nori

Nors šiuolaikinės medicinos priemonės leidžia tiksliai atlikti daugelį tyrimų prieš nėštumą, nėštumo metu ir tik gimus kūdikiui, vos trečdalis planuojančių pastoti moterų imasi reikiamos ligų, organizmo išsekimo prevencijos.

Būsimasis tėvelis irgi laukia vaiko

Visi pastebime, kaip keičiasi besilaukianti vaiko mama, tos permainos mums aiškiai matomos ir savaime suprantamos. Tačiau ir tėtis, belaukdamas į pasaulį ateinančio savo palikuonio, išgyvena daugybę tokių permainų.

Kaip užsisakyti vaiko lytį

Prieš 15-20 metų, kai ultragarso tyrimas dar buvo naujiena, gydytojai nėrėsi iš kailio, stengdamiesi kuo anksčiau monitoriuje įžiūrėti vaisiaus lytį. Dabar pamačius vaisiaus lytį apie tai garsiai leptelėti net neetiška. Gydytojai paklausia: „Ar norite sužinoti, ko laukiatės?"




Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai