To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Medicinos seselė pamato, kaip vienuolė verkdama išlekia...

Medicinos seselė pamato, kaip vienuolė verkdama išlekia iš gydytojo kabineto. Tada paklausė ji daktaro:
- Kas jai nutiko, daktare?
- nieko baisaus - tik pasakiau, kad ji laukiasi.
- Bet juk tai beveik neįmanoma.
- Gal ir tiesą sakai, bet vaistas nuo žagsėjimo tai geras.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Ar žinojote, kad kosulys - tai gynybinė organizmo reakcija, padedanti pašalinti apmirusias epitelio ląsteles, dulkes, mikrobus ir kitus svetimkūnius iš kvėpavimo takų.

Gyvybės kibirkštis įskelta laboratorijoje

Mokslininkai dirbtiniu būdu atkūrė pirmąjį žingsnį, nuo kurio prasidėjo gyvybė Žemėje: susintetino primityviausias daugintis gebančias struktūras.

„Tai panašu į molekulinę choreografiją, per kurią molekulės suderina savo elgesį", - aiškina Mančesterio universiteto organinės chemijos specialistas Johnas Sutherlandas.

RNR, arba ribonukleotidų, moleku
lių randama gyvose ląstelėse. Čia jos perneša informaciją tarp genų ir baltymus gaminančių ląstelės elementų.

Mokslininkai spėja, kad RNR atsirado ankstyvajame Žemės istorijos laikotarpyje kaip tarpinis žingsnis nuo „negyvų" cheminių medžiagų prie gerokai sudėtingesnės DNR molekulės.

Iki šiol mokslininkams niekaip nepavykdavo ribonukleotidų susintetinti laboratorijoje. Kad ir kaip jie jungdavo atskirus RNR komponentus - cukrų, fosfatą ir vieną iš keturių skirtingų azoto molekulių, arba nukleobazių, - ribonukleotidai tiesiog nesusiformuodavo.

Todėl J. Sutherlando komanda ėmėsi kitokios taktikos. Kaip ir ankstesniuose bandymuose, į „maišyklę" jie pirmiausia įpylė fosfatų, tačiau vėliau, užuot pridėję cukrų ir nukleobazių, specialistai pasitelkė krūvą dar primityvesnių molekulių, kurios, kaip manoma, egzistavo formuojantis mūsų planetai. Viską sumaišę vandenyje, jie mišinį pakaitino ir išgarino, leisdami nusėsti susiformavusioms hibridinėms pusiau cukraus, pusiau nukleobazių molekulėms. Po to vėl įpylę vandens ir darkart jį išgarinę, mokslininkai nuosėdoms davė radiacijos dozę.

Kiekviename eksperimento etape susiformuodavo vis sudėtingesnės molekulės. Galiausiai tyrėjai į mišinį įdėjo fosfatą. „Visų nuostabai, jis virto ribonukleotidu!", - prisimena J. Sutherlandas.

Pasak jo, laboratorijoje sukurtos „šilto tvenkinio" sąlygos, kurios, įvairių specialistų nuomone, egzistavo prieš pat atsirandant gyvybei Žemėje. Šiame „tvenkinyje" vyko nuolatinis garavimo, kaitinimo ir kondensacijos ciklas, leidęs kauptis medžiagoms, pasirengusioms tolesniam žingsniui RNR sintezėje.

Įdomu tai, kad primityviųjų molekulių, kurias naudojo mokslininkai, anksčiau buvo aptikta tarpžvaigždiniuose dulkių debesyse bei ant meteoritų paviršiaus.

„Ribonukleotidai - tai tiesiog fundamentalių organinės chemijos principų išraiška. Jie [susiformuoja] nesąmoningai pagal instrukcijas, įrašytas medžiagose pirmtakėse, - užbaigia J. Sutherlandas. - Ir jeigu jie tai padaro taip lengvai, galbūt neturėtume jų vertinti kaip itin sudėtingo reiškinio".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai